Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek teljesen tönkrement az...

Akinek teljesen tönkrement az önbizalma az hogyan tornázta fel?

Figyelt kérdés

#önbizalom #önbizalomhiány #valami ami sosem volt
2023. nov. 9. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Egyrészt olyanokat kell keresni, akik értékelnek. Másrészt addig mondogasd magadnak hogy jó vagy amíg el nem hiszed. Akár tűnj a szemedben önimádónak, még akkor is csak normális szinten leszel mások szemében.
2023. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt tanulmányozd az emberek viselkedését. Pl. figyeld meg egy adott közegben egy nagypofájú trükkjeit. És mivel manipulálás az egész, már nem fogod irigyelni.
2023. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Irány a konditerem. Semmi nem ad nagyobb önbizalmat mint hónapról hónapra látni hogy mennyit fejlődsz. Egyrészt fegyelmet és rendszert ad az életednek, másrészt a közérzeted is sokkal jobb lesz. Na meg az átlag magyar elhízott (Európa legkövérebb országa vagyunk a statisztikák szerint). Ha te jó formában vagy, már kitűnsz a tömegből a sok túlsúlyos között. Nincs jobb módja az önbizalomnövelésnek mint az edzés, ráadásul még hasznos is, mert nem purcansz ki 60 évesen valami kövérség okozta betegségben
2023. nov. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Pszichológus


3as (Név szerint Andrew Tate:D) érvelése csak rövid távon helytálló. Tud adni boostot a dolog (bár én bármilyen másik sportot ajánlok inkább, nem súlyok emelgetését).

De külső forrásból nem fogsz stabil önbecsülést építeni. Ha bármi közbejön, valaki beszól, egyből omlik össze az egész. Értsd: te jó testűnek látod magad. Aztán jön valaki és azt mondja, hogy nincs jó tested. Mivel valódi önbizalmat nem építettél ki, csak ön-megelégedést, így a kétely beférkőzik az agyadba és tadam, máris ott vagy ahol a legelején. Najó, kivéve azt, hogy vlaójában jobb a tested mint az elején, de ha ezt más negatívan értékeli, máris bizonytalan leszel. Ez az alacsony önbecüslés lényege. Mások simán meg tudják dönteni, akármennyire is szuperhíró vagy objektíven nézve.


Éppen ezért pszichológiai eszközökre van szükség. Igen, fontos, hogy sikereket érj el, és erre a sport jó eszköz, de önmagában nem elegendő. El is kell hinned, hogy vlaójában a sikerek nélkül is elég jó vagy.

2023. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
#4 ez akkor lenne igaz, ha azért edzenél (most akkor elvonatkoztathatunk a konditól, bármely sportról beszélhetünk) hogy vonzóbb legyél a másik nem szemében. Ha magad miatt csinálod, akkor bárki bármit mondhat, nem tudja lerombolni az önbcsülésed. Az edzésnek nem csak annyi haszna van hogy jobban nézel ki. Csomó más pozitív hatása van, amit le is írtam az első hozzászólásomban: rendszert ad az életednek, fegyelemre tanít, célt ad ami felé folyamatosan haladsz + nyilván egészségügyi okok, ami önbizalom szempontjából szintén nem elhanyagolható. Ha olyan vékony vagy hol elfúj a szél, vagy olyan kövér hogy már abban leizzadsz hogy sétálnod kell 20 percet, a közérzeted is rosszabb. A legjobb ha legalább heti 3x eljársz konditerembe, és mellette űzöl valami sportot. Én például úszni járok el mellette, vagy haverokkal fallabdázni, estleg teniszezni. Ezáltal nem csak az erőnléted és a fizikumod lesz jobb, de sikereket érsz el más területeken is. Nem véletlen a mondás sem: "épp testben épp lélek". Ha odafigyelsz az egészségedre (rendszeres mozgás, egészséges táplálkozás) mérföldekkel több önbizalmad lesz. Én tudom miről beszélek. Világ életemben vékony voltam, és emiatt az önbecsülésem is alacsony volt. Mióta odafigyelek a táplálkozásra, elhagytam minden káros szokást (alkohol, cigi) és rendszeresen járok edzeni, az egekben van az önbizalmam. Sokkal jobban érzem magam a bőrömben, és büszke is lehetek magamra hogy túl tudtam lendülni az akadályokon amit például a cukormentesség eleinte jelentett, vagy a nikotinról való leszokás. Tehát ha meg vagy magaddal elégedve, büszke vagy magadra, szerintem bárki bármit mondhat rád, az önbizalmadat nem tudja lerombolni, mert tudod hogy te úgyis jobb vagy nála azok miatt amiken keresztül mentél.
2023. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5, értelek

De szerintem ez simán megoldható úgy is, ha nem edzel. MÁrmint igen, sportoljunk, jót tesz, abszolút nem ez ellen vagyok, csak a kérdés szempontjából vitatom amit mondasz.

Hiszen miért ne lehetnél egészséges önbecsülésű, erős önbizalmú úgy, ha amúgy valójában nincs nagyon semmi eredmény, amit felmutathatsz?

Irreálisnak hangzik, ugyanakkor mégiscsak ez az erős psziché jele. Nem kell objektíven jónak lenni ahhoz, hogy jónak érezd magad.

Ha le kell tenni valamit az asztalra azért, hogy ne érezd magad egy szarkupacnak, akkor az azt is jelenti, hogy teljesítményhez van kötve az, hogy ne érezd szarul magad. Persze úgymond "élethasznosság" szempontjából nem árt, ha az ember teljesít is, de valójában psziché szempontjából ez nem kell, hogy erős faktor legyen. Oké, valamennyire vlaóban szerepel, de nem kell.. ténylegesen elérni valamit, elég... hogy mondjam... úgy gondolni, hogy leértél valamit:D

2023. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy. Gyerekkoromban elment az összes önbizalmam, és azóta sincs.
2023. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Próbálj apró sikereket elérni, és azoknak örülni. Nem gondolok most nagy dolgokra: pl.lemosni az ablakot, készíteni valami finomat, megjavítani ami elromlott stb. utána pedig elégedetten gyönyörködhetsz a "művedben", hogy milyen ügyes vagy!

6-os válaszát is ajánlom figyelmedbe.

2023. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezekkel a sikerélményekkel nálam az a probléma, hogy nem úgy állok hozzá, hogy jaj de ügyes voltam, hanem hogy alap hogy én ezt tudom. Ha nem elsőre sikerül akkor meg még ostorozom magam mellé, hogy miért nem sikerült eddig ez a sz*r.
2023. nov. 12. 08:11
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

FELépíteni nem sikerült, de valamelyest építeni igen.


Elértem dolgokat, amiket akartam.


Jó munkám van, jó szakterületen, és igen, én is sportolok (nálam ez kardió, erősítés csak annyi, amennyi szükséges hozzá).



Szerintem ha az ember megküzd azért, amit akar és eléri, az jó "trükk".

2023. nov. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!