Miért csinálják ezt sokan?
Nem mindegy, hogy gazdag vagy, vagy gazdagnak látszol.
A leggazdagabbak öltözködnek a legszerényebben, elég megnézni Bill Gatest vagy Mark Zuckerberget.
Ez sokkal inkább a pénzügyi tudatosság, gazdasági neveltetés kérdése, minthogy a külföldön, vagy itthon élésről szólna. Itthon is nagyon sokan vannak, akik hitelt vesznek fel nyaralásra, akciós tévére, meg karácsonyi ajándékra, csak hogy megmutassák, hogy ők nagyobb tévét tudnak adni anyósnak, mint a sógorék.
Aki külföldön él, azt a jobb kereset miatt csak valamivel kevesebb dolog korlátozza, mint itthon, illetve még több ajánlat és költekezési lehetőség csábítja.
Az emberek sok félék, sok féle családi, neveltetési és egyéb háttérrel indulnak és az előéletük nagyon meghatározza a pénzhez, életvitelhez fűződő viszonyukat. Például azt is, hogy mennyire vágynak a luxusra, csillogásra, vagy mennyire érik be szerényebb dolgokkal. Mennyire gondolja, hogy minden probléma megoldása a pénz, vagy mennyire érzi a pénzt a problémák megoldásának csak egy részletének, de nem mindenek felettinek.
Sokan vannak, akiket a külföldi élet és munka jobb anyagi körülményei megrészegítenek és elbízzák magukat. A jobb fizetésből több minden kijön, hitelt is könnyebb fizetni belőle, így még több dolgot megengedhetnek maguknak, ezért sokan akár erőn felül is költekeznek.
Pláne rá tud erre erősíteni, ha eleve olyan környezetből jönne, vagy akár kint is olyan környezetben mozognak, ahol divat nagy lábon élni, drága dolgokkal menőzni. Nem véletlenül mondja az angol, hogy "keeping up with the Joneses" - tartani a versenyt a szomszédokkal. Magyarul megfelelési kényszer. De ugyanerre rímel az a mondás is, hogy a szomszéd kertje mindig zöldebb, mindig a szomszéd menő dolgaira vágyunk, meg akarjuk nekik mutatni, hogy nekünk is telik arra, meg még olyanabbra is.
Már évezredek óta visszatérő téma a filozófiában, hogy nem a pénztől, vagyontól lesz valaki gazdag, hanem attól, hogy nem vágyik többre, mint amije van. Nem véletlenül téma ez évezredek óta, hiszen a legtöbb embernek már akkor sem ment ez és ma sem mindenki képes önmérsékletre. Rengeteg gazdasági, életmód és egyéb könyv íródott már erről - pl. Milliomos a szomszédban. Nagyon sok gazdag ember életmódján, külsőségein egyáltalán nem is látod, hogy ő gazadag, mert minimum részben pont annak a szemléletnek a révén gazdagodott meg, hogy nem költi el a pénzét felesleges luxusra, amire szüksége sincs, nem nagyobb házat, autót, ékszereket vesz a pénzéből, hanem befekteti, forgatja, fialtatja.
Nyilván vannak kivételek is, meg annyira gazdag emberek, hogy nekik már annyira nem számít, hogy mire szórják el a pénzt, hogy egyáltalán nem nézik mire és mennyit költenek.
Viszont nagyon sok esetben akinek nagyon látványos a gazdagsága, ott a háttérben messze nincs akkora vagyon és gazdagság, mert a vagyona zömét elkölti a külsőségekre. Kell a luxus nyaralás, kell a drága kocsi, a menő ruhák, a drága ékszerek, viszont amikor nem látják, az akciós kiflit veszi. Fogához veri a garast, mert alig telik sok mindenre és távolról sincsenek milliók a bankban, meg komoly megtakarítások, amik hosszú távon biztosítani tudnák a gondtalan életet, mert a luxus kiadásokkal feléli azokat - vagy akár hitelből is finanszírozza ezeket.
Viszont nagyon sokan úgy mennek külföldre, sőt itthon is úgy élnek és dolgoznak, hogy a valóban szükséges megélhetés mellett minél több pénzt megtakarítsanak, befektessék és ne éljék fel mindenüket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!