Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 90-es születésűek, nem hiányzi...

90-es születésűek, nem hiányzik nektek a Szovjetunió?

Figyelt kérdés
A 2000-es években amikor felnőttünk még olyan elmaradott volt Magyarország is, mint Oroszország, és a többi volt SZSZK. Szovjet stílusú iskolába jártunk, nálunk csak 2008 körül újították fel EU-s pénzből. Ikarus volt az iskolabuszunk, a vidéki középiskolánk is felújítatlan szocreál épület volt, panelka-k között nőttünk fel stb. Néha hiányzik nagyon az az éra, pedig mi már a rendszerváltás után születtünk.

2023. szept. 24. 00:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam ott, pocsék hely volt. Miért hiányozna?
2023. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
5%
Akik a 90-es években születtek, azok mindd öregek. 😁
2023. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

74-es vagyok és megsugom, hogy a 90-ben születetteknek már biztos nem hiányzik az a korszak, mert akkora megszűnt.

Én még tanultam oroszt általánosban, mert az volt sajnos a kötelező. Ez jó nagy kicseszés volt, mert semmire nem megyünk vele, jobb lett volna már akkor angolt tanulni.

Meg tanultunk énekórán szovjet indulókat, meg ilyesmit...

Nyugisabb időszak volt talán, nem ilyen túlhajszolt, depis. Akkor is csóróság volt, csak máshogy...

2023. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"74-es vagyok és megsugom, hogy a 90-ben születetteknek már biztos nem hiányzik az a korszak, mert akkora megszűnt."


Igen, de ahogy írták nem tűnt el azonnal, mi még a posztkommunista disztópiában nőttünk fel. Kelet-Magyarországon egyébként sok város posztszovjet stílusú, mivel itt a szocializmus alatt épült szinte minden, elvétve még 1-2 Ikarust is látni.


"Én még tanultam oroszt általánosban, mert az volt sajnos a kötelező. Ez jó nagy kicseszés volt, mert semmire nem megyünk vele, jobb lett volna már akkor angolt tanulni."


97-es vagyok. Középiskolában oroszt vettem fel második nyelvként. Annyi értelme volt eddig, hogy az ottani nőkkel is tudtam ismerkedni.

2023. szept. 26. 21:11
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Akik a 90-es években születtek, mindd fiatalok.

Ők a legfiatalabbak az egész világon.

2023. szept. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy hiányozhatna a 90-es születésűeknek a Szovjetunió, amikor az addigra már nem is létezett? Sőt, amiről egy 90-es születésűnek maradandó emlékei lehetnek, már majdnem a 2000-es évek.

A kérdező kissé el van tájolódva.

Felújítandó épületek pedig minden politikai éra alatt vannak, ezt a jelenséget amortizációnak hívják, és semmi köze a politikához.

2023. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hiányozhat már egy társadalomnsk egy elnyomó hatalom? Ne legyél már szentimentális. Hány embert agyonvertek benörtönöztek elhurcoltak rabszolgának a szovjetek? Lerabolták az országot kisemmizték saz embereket. Besúgóvá tettét a jóbarátot, fekete vágásért börtön járt. A szomszéd bácsi tíz évig volt börtönbe mert a pincébe nevelt disznót levágták hogy a közösségük konkrétan ne haljon éhen! A börtönben embereket löttek agyon a szeme láttára és a dunába dobták. A nagyapám fülét szó szerint lepépték az ávós tetvek mert pincért voltés felszólította öket hogy ki kell fizetni a számlát amit nem tettek meg. Orvoshoz nem mehetett hogy visszavarrják a fülét mert az orvost meghurcolták volna. Az állatorvoshoz ment titokba hogy rakja öt rendbe és az is nagyon nagy áldozatot tett ezzel mert börtönbe mehetett volna és a családját meghurcolják. Ezeket nem lehet elfelejteni. Itt nem ikarusz busz meg játszótéri mászókákról can szó hanem konkrét kultúra és emberi nyomorításról.
jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!