Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 90-es születésűek, nem hiányzi...

90-es születésűek, nem hiányzik nektek a Szovjetunió?

Figyelt kérdés
A 2000-es években amikor felnőttünk még olyan elmaradott volt Magyarország is, mint Oroszország, és a többi volt SZSZK. Szovjet stílusú iskolába jártunk, nálunk csak 2008 körül újították fel EU-s pénzből. Ikarus volt az iskolabuszunk, a vidéki középiskolánk is felújítatlan szocreál épület volt, panelka-k között nőttünk fel stb. Néha hiányzik nagyon az az éra, pedig mi már a rendszerváltás után születtünk.

2023. szept. 24. 00:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelműen gyerekkoromra szívesen visszagondolok, de miért hiányoznának széteső épületek a 40 éves buszok amik kirázzák az életet belőled és a paneldzsungel?
2023. szept. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak azok a régi vas mászókák hiányoznak. Pár helyen még megvannak azért :-)
2023. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
1990-ben születtem, de semmi közöm a Szovjetunióhoz, egyáltalán nem volt nálunk olyan hangulatú a közeg. Pici gyerekkoromra meg nem emlékszem, iskoláim, környezetem nem volt szocis.
2023. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

×~poverty aesthetic~×


Nem hiányzik. A családommal nagyon kib...sztak a szovjetek, szóval alapból sem mondanám, hogy hiányzik bármi is tőlük.


Plusz felnőttként minden gyerekkori emlék kincsnek érződik, hiszen a nosztalgia a legnagyobb drog a világon. Felnőhet egy gyerek egy kutyaólban és felnőttként hiányolja, hogy milyen kis otthonos hely volt, milyen jól össze lehetett benne kucorodni. A valóságban dehogy volt az jó...

2023. szept. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Legkevésbé sem hiányzik.

Ki is fejthetném de nincs értelme, előttem szóló leirta egy részét amit gondolok erről. Semmi nem hiányzik ami komcsi volt. A fiatalkor nosztalgiája nem ugyan az, mintha hiányozna, vagy ujraélném

2023. szept. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A Szovjetúnió 1991 december 31-én megszűnt. Én 1995-ös vagyok. Így még elméletben sem hiányozhatna nekem a Szovjetunió mert nem ismertem.


A kérdésedet inkább az 1980-as években születetteknek kellett volna kiírnod.

2023. szept. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiányozhat, mert azután születtél, hogy szétesett. Mire tudatodra ébredtél amit láttál már nem a szovjetúnió volt, hanem a posztkommuniszta világ végtelen elmaradottsága a nyugathoz képest. Amit egy percig nem hiányolnál, ha látnád mi volt elérhető az embereknek ugyanabban az időben Európa szerencsésebb oldalán
2023. szept. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én '87-es vagyok, de még nekem sem igazán vannak rendszerváltás előtti emlékeim, csak ilyen családi dolgok, amik viszont bármikor máskor is lehettek volna. '93-ban kezdtem az iskolát, de az még 2000-ben is pont olyan volt, mint amikor kezdtem. Azóta többször felújították, azalatt is, amíg oda jártam, de gondolom előtte is, mert elég régi iskola. Most az, hogy más színűek a falak, vagy ablakcsere volt, szerintem nem olyan nagy dolog.

Nem igazán értem, hogy pontosan mire gondolsz, minek kéne hiányoznia. A gyerekkorom nagy része a 90-es évekre tehető, de az nekem nem azért szép emlék, mert akkor minden olyan jó volt, hanem csak azért, mert akkor voltam gyerek.

2023. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

91-ben születtem, de kb az első 4-5 évemben éltem ilyen szocreál közegben, csak a régi képeken látom, nem emlékszem rá. Anyám a belvárosba költözött velünk. A sulim is egy régi öt emeletes bérház volt, a lakásunk meg inkább úgy nézett ki, mint a Jóbarátok lakás, minden random volt meg színes.

Egyik nagymamám lakott panelban sokáig, de nála nem lógtunk sokat, mert mindig ideges volt meg szigorú :D

2023. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a 80-as években születtem, de még nekem sem hiányzik. Akkor miért hiányozna olyanoknak, akik már a szétesése után születtek? Még a szüleimnek sem hiányzik.
2023. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!