Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Figyelmeztetnél egy teljesen...

Figyelmeztetnél egy teljesen idegent, ha felismered, hogy egyértelműen csalás áldozata?

Figyelt kérdés

Távolsági busszal tartok haza. A mellettem ülő hölgy a fiával telefonált, amit nyilvánvalóan hallottam. Kifejtette neki, hogy e-mailben kapott értesítést, hogy egy idáig ismeretlen külföldi rokon meghalt, azonban a végrendeletében a nőt nevezte meg örökösének, mivel gyermektelenül halt meg. Egy állítólagos ügyvédtől kapta az e-mailt. Svéd koronát, eurót, illetve egy vidéki kastélyt örökölt. A bankszámlaszámát már át is küldte, hogy arra utaljanak.


Egyértelműen “nigériai-típusú csalás” potenciális áldozata a nő, aki egyébként a többi beszédtémája alapján tanár.


Jeleznétek neki ebben a helyzetben, hogy ne legyen naiv, mert durván le fogják húzni? Vagy mivel semmi közöm hozzá, az életéhez, a telefonhívásához pedig, amit mellette ülőként akaratlanul is halottam, főleg nincs közöm, hagyjam, hogy tanuljon a saját hibájából, hiszem nem az én elértem és mi jogon szólnék bele?! 🤔


Én az utóbbi mellett döntöttem. De vajon jól cselekedtem?



#csalás #Nigéria-típusú
2023. ápr. 19. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

1. jól

2. úgy is lehetett volna, hogy ne haragudjon, de hallottam ahogy beszélt valakivel, és xy ismerősőd is ilyenek áldozata lett..és

de ha te fiatal vagy ő meg tanár akkor baljós, hogy másoktól tanácsot elfogad, max...megköszöni és ő dönt..ha látják, hogy segitő szándék akkor talán megfontolja..

de úgy tartja a szokás, Csernus dokit idézve, hogy most már ő is belátta, hogy annak kell segiteni, aki kéri...

a bevállaljánál ő is megkérdezte, bevállalja?

szóval aludj jól, és ne rágodj ezen..engedd el

2023. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék, de csak megemlíteném, hogy legyen óvatos, mert ez tipikus átverős helyzet és onnan meg ő eldönti, hogy mit kezd az információval. Szóval nem azt mondanám, hogy tuti átverték és nem is mondanám meg mit csináljon, mert az ő dolga, csak óvatosságra inteném.
2023. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérnek előre pénzt, akkor csalás.

Én is szóba elegyednék vele.

2023. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek igaza van, nem gondolnám, hogy idősebb nálam, igazából csak az tartott vissza, hogy kb kihallgattam a beszélgetését, amit egy családtagjával folytatott. Szentül meg volt győződve, hogy az övé a pénz és a kastély. Kellemetlen szituációt pedig nem akartam, mert nem tudom hogyan reagálta volna le, ha idegenként bele szólok az életébe, tanácsokat osztogatok, úgy hogy egy bizalmas beszélgetést folytatott. Ha kétségek között lett volna és tanácstalan, akkor szerintem szólok, de nem hiányzott volna, hogy esetleg jelenetet rendez a buszon, hogy mit okoskodok bele az életébe..


Tanár, diplomás, talán lesz annyi esze magától is, hogy nem utalja el a megtakarított pénzét.

2023. ápr. 19. 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Hé mammer, lehet át akarnak b.szni, légy óvatos. Erre fel is figyelne, és nem lepődne meg, hogy "kihallgatták".
2023. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Jól.
2023. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

igen, nehogy már beleszólj mások életébe, igazad van...

van fia akinek talán több esze van..majd az szól neki, ha szükséges, hogy ..

de egy bankszámla megadásával, még semmit sem tudnak csinálni vele,

adja meg ...attól mi baja lehet?


nyugi..relax

2023. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát én kerek perec elmondanám neki, hogy ez egy kamu és kirabolják ezzel, de ha nem hiszi el csinálja és majd rájön de én szóltam. Az én dolgom ennyi volt. Aki hülye és még ezek után is elhiszi az tényleg az az eset akinek saját hibáiból kell tanulnia.


Okos ember más hibájából tanul, míg a buta a sajátjából.

2023. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A bankszámlaszám megadása az egyik fontos lépés. Ez után jön, hogy sajnos nem tudunk utalni, mert a hagyaték zárolva van, amit ennyiért és ennyiért lehet feloldani, majd ekkora összeget csak bizonyos mértékű illeték befizetése után lehet átutalni. Közben egy összeget utalnak és gyorsan vissza is vonják a tranzakciót. Ebből úgy tűnik, hogy valamivel próbálkoznak.


De az örökség csak egy tipikus példa. Mellette lehet szerelmes nő, vagy férfi, aki nem tudja elhagyni az országot, de ha az 1 milliós illetéket kifizetné az áldozat, akkor rögtön egymásra találnának.


És brutál sokan bedőlnek sajnos. Nagyon lassan építik fel a sztorit, hogy hihető legyen.


Hazai viszonylatban pedig a bankos csalások hódítanak sajnos.. 😕

2023. ápr. 19. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy figyelmeztetném. Nem lenne tisztességes, ha nem tenném.

Ha valaki autó elé lépne, mert figyelmetlen, és nekem módomban állna ezt megakadályozni, akkor sem mondhatnám, hogy nem az én dolgom, neki kellene figyelmesnek lennie!

Jó, más az életveszély, és más a vagyoni kár, de az közös bennük, hogy az én lelkiismeretem csak akkor lehetne tiszta, ha megtettem volna, amit tudok, hogy segítsek rajta, különösen, hogy nekem semmibe kerül.

Az nem ellenérv, hogy "kihallgattam", hiszen nyilvános helyen hangosan beszélt, tisztában volt vele, hogy hallják, különösen a mellette ülő.

Az meg, hogy nem dolgom, mindenki ugy szúrja el az életét, ahogy tudja, semmi közöm hozzá... nos, a mai világgal pont az az egyik legnagyobb baj, hogy egyre többen vannak, akik így gondolkodnak, és közömbösek embertársaik baja iránt.

2023. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!