Hogy csinálják azok a 20-21 éves vagy ennek fiatalabb egyetemisták akik diákmelós fizetésből bejárják a világot?
Először is ha ügyesen válogatod a lehetőségeket sokszor külföldre (nyílván nem bárhova) eljutni nem drágább, mint a Balatonra.
Last Minute, fapados akciós repülő, hostelek. Kb ennyi.
Vagy a másik véglet amiért le leszek pontozva de sokan csinálják:
Sugar baby-t játszanak amiért a vén fószer tejel nekik.
Ahogy a kettes írja. Mi a múltkor néztük, hogy a Balcsira egy hétvége annyiból jött volna ki mint spanyolban egy hét. Ha meg esetleg az ember reggel megy és este jön akkor a szállást is megspórolja (azt nem mondtad mennyi ideig volt kint az ismerősöd a 13 országban).
Online már sokat lehet tanulni arról, hogy hogyan kell keresni/tervezni. Vannak facebook csoportok mint pl az Utazómajom, amik segítenek.
Ezen felül még prioritás kérdése. Lehet ismerősöd inkább nem bulizik hanem két-három havonta elrepül vhova. Vagy nem cigizik. Vagy nem rendel kaját, hanem otthon főz. Erről is van sok infó neten.
Az a kérdés, hogy neked a külföldre menés megéri-e ezt. Egyikkel sincs baj, csak más prioritás, de ha nincs annyi pénzed, hogy meglegyen a buli élet ÉS az utazás akkor választani kell.
Nekem van egy haverom akinek ez a hobbija, hogy utazgat. Konkrétan 2021-ben mondta hogy 4.000Ft-ért talált repjegyet és hogy 30.000Ft-ból 2 napra ki tud menni Barcelonába.
Mint utána kiderült megoldotta 24.000Ft-ból.
Nyilván akkor a covid miatt is megcsappantak a repjegy és szállás árak, ezt ő leleményesen kihasználta.
Volt osztálytársaim, ismerőseim közül ő az egyetlen akiről tudom hogy nem a szülei pénzén utazgat, mert ugyanott diákmelóztunk és annyira nem kerestünk jól. De ugyan úgy spórolt ahogy én is. Csak én utazgatás helyett befektetem a pénzem.
Vannak olyan ritka lehetőségek mint pl nekem adódott, hogy külsős zeneiskolába meghívtak 1 hetes francia turnéra, ahol menetelve léptünk fel több városban. 25.000Ft-ot fizettem 2018-ban voltunk. Egyik legjobb élményem mai napig. Ausztria, Németország, Belgium, Franciaország, Svájcon sajnos csak átutaztunk.
Nekem sógorom csinálta meg a tutit.
Nyárra ki Amcsiba, szeptember közepén haza vagy 2 millió forinttal a zsebben aztán szevasz.
1. Még a szüleim tartanak el, így a fizetésem 100%-át félre tudom tenni.
2. Okosan bánok a pénzemmel, nem költöm el mindenféle hülyeségre (például iszogatós bulikra).
3. Okosan utazok, nézem a jó ajánlatokat (repülőjegyek, szállások.
4. Utazás közben képes vagyok kompromisszumokra, például nem pocsékolom a péntemet éttermekre és drága szállásokra.
5. Több külföldi barátom van, akikkel kölcsönösen meglátogatjuk egymást; ilyenkor a vendég csak az utazást és a programokat fizeti (a vendéglátó fél pedig biztosítja a szállást és az étkezést).
6. Ha valamivel hosszabb időre megyek ki, akkor számtalan nagyon jó önkéntes program létezik, amik egyszerre kímélik a pénztárcámat és nyújtanak extra élményeket.
7. Az egyetemen nagyon jó lehetőségek vannak; legismertebb az Erasmus, amiről nemrég jöttem vissza (Olaszországból, de a mi szakunkon például ki lehet menni pár hetes régészeti ásatásokra segédkezni (tavaly Olaszországban voltam, idén Görögországba megyek ki így).
23/L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!