Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jártál már úgy vásárlásnál...

Jártál már úgy vásárlásnál hogy a kasszánál derült ki hogy valamiért nem tudsz fizetni?

Figyelt kérdés

Miközben mögötted meg hosszú sor és mindenki rád vár?


Mi volt az ok, és hogy sikerült megoldani?


Illetve a pénztáros és a mögötted lévők mennyire voltak toleránsak?


2022. dec. 19. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, fiatalabb koromban előfordult, amikor kevesebb pénzt vittem magammal, akkor a kevésbé fontosat kivetettem, amióta bankkártyát használok, nincs ilyen gond
2022. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De olyan volt már, hogy az előttem lévő néninek nem volt elég pénze a kenyérre. Kifizettem helyette.
2022. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem hogy aznap vonnak le egy nagyobb összeget a bankszamlamrol és így nem volt elég az egyenlegem. Átutaltam a másik számlámról. Senkit nem zavart. Mondtam, hogy sztornozza nyugodtan és haladjon tovább a vevőkkel, majd újra beallok a sorba, de ő is azt mondta, hogy simán megvarja azt a fél percet és a sorbanállók is csak helyeseltek
2022. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kártyával limittúllépés vagy valamilyen rendszerhiba.

Elszámoltam magam és nem volt nálam annyi kp.

2022. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Uhh, volt. Valamiért nem fogadta el a bankkártyámat a gép, pedig elég gyakran járok oda vásárolni. Akárhogy érintettük, lehúztuk, bedugtuk, hibát írt ki. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, szerencsére a pénztáros is segítőkész volt és az emberek sem akartak meglincselni. Sztornóztuk a vásárlást, a kosarat ott hagytam a biziőröknél és elmentem a bankautomatához készpénzért, aztán visszamentem és kifizettem azzal. Azóta tanúja voltam ugyanennek az esetnek, még a hibakódra is emlékszem, az előttem álló vásárló ugyanígy járt. Pedig tök más bankkártyája is volt.
2022. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
rossz bankkártyát vettem elő és a masik PIN kódjával próbáltam fizetni.
2022. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#3 Én ma jártam úgy hogy telefonnal akartam fizetni, viszont kicsit elszámoltam magam mert egy tízessel több lett a végösszeg mint amennyi a telefonhoz rendelt bankkártyán volt.


Ezért amíg az utolsó pár tételt húzta le addig gyorsan beléptem az Otp alkalmazásba hogy utaljak át a másik számlámról.

Egy pillanatra meg is nyugodtam hogy megoldódik és nem lesz semmi gond.. :D


Igen ám de jött a piros felirat az alkalmazásban hogy "A tranzakció technikai okok miatt elutasítva"..

Megpróbáltam még egyszer, de ugyanez...


Így hát csak az lett a vége hogy mondtam a pénztárosnak hogy asszem ki kell szaladnom a másik bankkártyámért az autóba.


Gyors kiszaladtam érte, a mögöttem lévőktől pedig elnézést kértem.


De basszus, hogy pont akkor kellett lehalnia az Otp-nek mikor nekem épp SOS utalnom kellett volna...... 😅

2022. dec. 19. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyszer gyerekkoromban elfelejtettem pénzt vinni magammal, akkor nem vettem meg, amit akartam, nem volt sokminden, se sürgős.

Egyszer pedig nemrég a posta felszámolta az áfát annak ellenére, hogy már az online vásárláskor kifizettem. Elég sokat vásároltam aznap, és arra számítottam, hogy 1000 Ft alatti vám költséget kell csak fizetnem, de rádobtak még több, mint 6000 Ft áfát is. Így már pont túlléptem az aznapi vásárlási limitemet. Elég sokan álltak mögöttem a sorban. Mondtam, hogy fel kell emelnem a limitet, addig menjen az utánam következő. Félreálltam, a banki alkalmazásban megemeltem a limitet, aztán visszaálltam fizetni, de nem a hosszú sor végére, hanem amikor végzett, akit előre engedtem. Így végül nem tartottam fel senkit különösebben, és nekem se kellett sokat várnom. Később persze a külföldi webáruház visszatérítette az áfát, de a postának ki kellett fizetnem, ha át akartam venni a csomagot.

Ismerősöm, aki a mobilos fizetést részesíti előnyben, időnként úgy jár, hogy épp lejárnak a tokenek az alkalmazásban, nem kap újakat, és nem tud vele fizetni. Magánál tartja a bankkártyáját ilyen esetekre.

2022. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, kiderült, hogy a telefonos fizetésnél nem fogadja el a termináljuk a Revolut kártyát. A fizikai kártyát elfogadta, szerencsére az nálam volt.

Másik alkalommal barátom véletlenül letiltatta a kártyámat és nem oldottam fel, akkor kp fizettem.

Harmadszor pedig kiderült, hogy nem lehet kártyával fizetni és kp se volt nálam, de ott csak egy brokkolit akartam venni, azt így otthagytam.

2022. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan a kasszánál, hanem még éppen előtte vettem észre, hogy otthon maradt a pénztárcám, de addigra már mindent összeválogattam, úgyhogy rögtön pakolhattam is vissza az egész cirkuszt a polcokra. Azóta a táskámhoz láncolva tartom a tárcát.


Régebben, a papíralapú Erzsébet-utalványok idejében gyakran előfordult, hogy elszámoltam magamat, és csak pár tíz/száz forint hiányzott ahhoz, hogy kitöltsek egy utalványt (mert ugyebár visszaadni nem lehetett belőle), olyankor mérgezett egérként rohantam körbe a boltot, hogy keressek valami filléres fiszfaszt, ezt a pénztárosok általában békésen tűrték, a többi vásárló már kevésbé.

2022. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!