Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Általánosan kérdezem: lehetnek...

Általánosan kérdezem: lehetnek olyan élethelyzetek, amikor egy gyermekkorú számonkérhet egy felnőttet, vagy veszekedik vele, vagy ehhez neki semmikor nincs joga?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy lehet.

Amikor pl. anyuka megígérte az óvodáskorú gyerekének, hogy olvas neki mesét, aztán mégse olvas, a gyerek jogosan kéri számon.

2022. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármikor, a kommunikáció nagyon fontos, már csecsemő kortól. Az más kérdés, hogy ennek a helyes stílusát, és helyén való kezelését is meg kell tanítani a gyereknek.
2022. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze h lehet. Ha nem tiszteli, embertelenül bánik vele, megalázza, bántalmazza. De mindig számonkérhet, MINDIG kifejezheti azt amit érez, amit gondol. A felnőtt dolga a helyes önkifejezés útját megtanítani és szeretni. A gyerek egy önálló élőlény, ami talán a szülőktől való, de lehet saját, egyedi akarata, vágya, megélése az életben amit tiszteletbn kell tartani.


Csak sok szülő nem tudja mit csináljon a gyerekével hogy az akaratát érvényesítse, nem tud tanítani, magyarázni, meg leszarja, ezért diktatúrát alkalmaz, és a jogot hozza fel... Mint a politikusok, akik az emberségesség helyett ezt választják..

2022. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy, a szülő nem mindenesetben tudja h mi kell a gyereknek. A gyerek szavaira nagyon kéne figyelni, hogy mit mond, mit akar, mire vágyik. Akkor is ha rossz neki valami. Nem úgy kell lenni vele, h ő mit mondhat, hogy képzeli, hanem megérteni h mit szeretne, szeretettel. Ezt most nem a kérdezőnek írom feltétlen, hanem annak aki nem tudja ezeket.
2022. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem eleve az, hogy van-e joga ehhez, vagy ahhoz alapvetően nem is helytálló mondjuk kisgyermekek esetében. A gyermek természetéből adódóan kíváncsi. Ha kérdez valamit a szülőtől, nem azt nézi, hogy van-e joga hozzá, vagy sem, mert azt sem tudja mit jelent. Azért kérdezi, mert nem érti a dolgot és szeretné, hogy egy felnőtt megmagyarázza neki. Ezt pedig úgy gondolom, hogy a felnőttnek a dolga helyesen kezelni.

Ha idősebb gyermekről van szó, akinek már van minimális fogalma és tapasztalata a világról, akkor már talán lehet beszélni jogról. Ebben az esetben azt mondom, hogy igen, lehet olyan helyzet. Itt is azt az elvet vallom, hogy a felnőtt dolga ezt megfelelően kezelni. Ha megbeszéli a gyerekkel, azzal talán segítheti a világról alakuló képének formálását, a gyerek fejlődését és sok más dolgot. Ha viszont a "gyerek vagy, szóval k.ss" mentalitást alkalmazzák, azzal nem érnek el semmit, max. azt, hogy a gyerek bizalmát veszti és olyankor sem fog kérdezni amikor valóban süzkség lenne rá.

2022. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szülő - gyermek kapcsolatban a szülő nem valamilyen magasabb létforma, aki megkérdőjelezhetetlen, számonkérhetetlen tekintély ott fenn az aranytrónuson...
2022. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, hatos! A gyereket pont hogy nagyon gondosan ápolni kell, mert ha nem ugy megy, akkor a gyerek le fogja szarni a szülőt és az egész társadalmat. Mint a mostani gyerekek is egyre rosszabbak, pont ezért.
2022. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!