"pfuj, benned aztán van anyag. Vagy csak erős cosntozatú vagy, mi? Na, gyere röfi, reggelizzünk. BÁr gondolom te már kétszer reggeliztél."
"Te hány kg vagy? Gondolom 40, ha a vasággyal együtt mérnek. Kint vannak a bordáid is.. egyél már egy kicsit! Elöl deszka, hátul léc vagy, azzal a szúnyogcsípéssel, amit te mellnek nevezel sosem fogsz tetszeni a pasiknak! Szedj magadra pár kilót mert csak elfúj a szél.. csontokkal meg a kutáyk szeretnek játszani, nem a férfiak!"
Nah, hát pl ez:D
Lényegében egy másik ember negatív megkülönböztetése, bántása, megszégyenítése valamilyen testi tulajdonsága miatt. Olyanokra kell itt gondolni mint magasság, testsúly, kopaszság, valamilyen testi deformitás, bőrelváltozások, hiányzó végtagok, láthatóan nagy kiterjedésű hegek vagy égési sérülések. Esetleg baleset vagy műtét után megváltozott kinézet.
Régeb ezért alakult ki a "Body Acceptance" mozgalom is, hogy felhívja a figyelmet az ilyen emberekre, és arra hogy elfogadóbbak legyünk velük szembe. Elsősorban születési rendellenesség, baleset, műtét vagy egyéb meg nem változtatható állapotok miatt, de manapság ezt a mozgalmat exklúzivan a kövér vagy túlsúlyos emberek vették fel, javarészt kizárva mindenki mást is.
A body positivity eredetileg azért jött létre,hogy ha átestel egy műtéten pl és ott egy seb még egy ideig látszik,akkor át tudd viselni azt az időszakot.
Nem arra,hogy fogadd el hogy 400 kilósan is jó vagy.
Ezeket elvihetné hamarabb is a baj,legalább nem lenne ennyi képmutató,és legalább félnének az emberek egészségtelennek lenni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!