Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy ne legyen pénz sehol a Földön, hanem minden ember a Földön járjon el dolgozni becsületesen(képességeinek,egészségi állapotának megfelelően) Tudom hogy utópisztikus, de akkor is mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2022. nov. 17. 18:17
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
"Háború helyett globális összefogás" jelenleg is ebbe az irányba haladunk:)))))))))))))
2022. dec. 17. 18:50
 32/41 anonim ***** válasza:
Velünk is megoszthadnád hogy merre haladunk vagy konkrétan mit szeretnél változtatni.
2022. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Szerintem nem jó irányba haladunk főleg az olyanok miatt mint Bloodymir Putin,kinézem belőle hogy nukleáris rakétákat képes majd kilőni(reméljük nem így lesz)

Hogy konkrétan milyen változásokat szeretnék azt nem írom le még egyszer,de még egyszer kimásolom a 2 linket a Venus-projektről,ami sokkal részletesebben kifejti:

https://www.youtube.com/watch?v=Yb5ivvcTvRQ&t=4701s

https://www.youtube.com/watch?v=r1EnE7xDidE

Ha kell, be tudsz állítani magyar feliratot.

Ha csak belenézel az kevés, ha lesz rá időd,meg kedved akkor nézd meg elejétől a végéig, és utána írj, hogy mi a véleményed.

Ezeket a videókat kötelező tananyaggá tenném a világ összes iskolájában.

2022. dec. 17. 20:54
 34/41 anonim ***** válasza:
Kérdező, úgy gondolom, hogy egy másik kérdésedben is belinkelted ezt a videót, elsőként azt válaszoltam, hogy ez egy nagyon-nagyon utópisztikus gondolat. Fejleszd magad, olvasd el a nagy filozófusok gondolatait, Platontól kezdve Baconon és Descartes-on keresztül Nietzsche-ig.
2022. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Igen,máshol is belinkeltem,és abban reménykedem, hogy kötelező tananyag lesz előbb-utóbb a világ összes iskolájában.

Tudom, hogy utópisztikus,ez a kérdésben benne is szerepel.(olvasd el a kérdést elejétől a végéig)

Nietzsche-vel nem értek egyet, hogy:"ami nem öl meg, megerősít" szerintem ez hülyeség,erősít a francokat.

Én Szókratésszal értek egyet, aki olyan filozófus volt, akinek az volt a filozófiája hogy ne filozofáljunk, mert az élet rövid, és nincs értelme filozofálásra elfecsérelni,inkább éljünk.

Nem a filozófia területén szeretném fejleszteni magamat.

Illetve Jacques Frescoval értek egyet, aki nem filozófus volt,hanem társadalomtudós-kutató-mérnök,aki a Venus-projektet dolgozta ki,és konkrét ötletei voltak arra, hogy hogyan építsünk fejlettebb civilizációt a tudomány-technika segítségével.Inkább ebben az irányban szeretném fejleszteni magamt.

2022. dec. 17. 22:11
 36/41 anonim ***** válasza:
Bevallom, megleptél az értelmes reakcióddal, sokkal rosszabbra számítottam. Viszont akkor most mást mondok: Nagyon szép, ellenben megvalósíthatatlan gondolat. Ergo nem is fogja senki megvalósítani, számos indokból kifolyólag.
2022. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

"Bevallom, megleptél az értelmes reakcióddal, sokkal rosszabbra számítottam"

Például mire számítottál? :))))))))))))))

" Viszont akkor most mást mondok"

Nem bírod ki hogy ne kontrázz, igaz? :))))))))))))))

Nem megvalósíthatatlan, hanem kicsi rá az esély hogy megvalósul, de a remény meg van még rá, majd előbb-utóbb az is meghal. :)))))))))))))

2022. dec. 17. 23:00
 38/41 anonim ***** válasza:
Mosolyogj csak, de végre megkaptam azt, amire számítottam. Nietzsche-től egy mondatot tudtál felhozni, azt is a wikipédián találhattad. Descartes-ról pedig annyit jegyeznék meg, hogy tőle származik a racionalizmus gondolata, ami ellen te minden erőddel küzdesz.
2022. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Én viszont nem erre számítottam tőled, és most valóban nem mosolygok.

Ez már úgy ahogy van rosszindulat.


"Nietzsche-től egy mondatot tudtál felhozni, azt is a wikipédián találhattad."

Ez nagyon rosszul esett,az "ami nem öl meg, megerősít" idézet nagyon is gyakori,fb.-on is sokszor találkoztam vele, szerintem ezt csak kínjukban mondogatják az emberek,erősít a fenét.A Conan a barbár című film is ezzel az idézettel kezdődik, ha jól emlékszem.

Ha a Venus projekt irracionális,akkor eldobom az agyam.

Arra számítottam hogy különb vagy egy rosszindulatú kommentelőnél.

A Venus projekt egyik alappillére a globális összefogás,és ha sok a rosszindulatú ember, akkor tényleg nem is fog megvalósulni,a remény is meghal.

2022. dec. 17. 23:47
 40/41 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, ha megbántottalak a válaszommal, nem rosszindulatból írtam, és el is ragadtattam magam. A Venus project pedig pont azért irracionális, mert a jelenlegi befolyásos emberek élből elutasítják ezt a gondolatot, és ez soha nem lesz másképp.
2022. dec. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!