Aki szegény körülmények között nő fel az kevésbé lesz sikeres felnőtt?
Így nem függ össze szerintem.
Ha valaki megnyomorít a szegénység, az lehet, hogy tanult tehetetlen lesz. De az is lehet, hogy túlkompenzálósan anyagias és harácsoló és sikeres is ebben.
Érdemes a sikerességet is pontosítani!
Ha valaki egy boldog erdész lesz, vagy lelkes óvónő, de életében nem lesz Ferrarija, az pl. sikeres?
Nem feltétlenül!
Itt jön a de:
Nyilván a szegény család nem azért szegény mert értelmiségi.
Szerintem eleve kevesebb dologban tudnak neki segíteni a szülei, anyagilag sincs annyi esély és egész más körökben mozognak a szülők.
A tanulásnál is más mértékű segítséghez jut otthon.
Egy egyszerűbb családból származó gyerek annyira alapszintű közegből jön hogy bizonyos számítógépes, jogi, matematikai, magasabb szintű tudást csak a suliból tudná megtanulni.
Kicsit távolabbról nézve a dolgot: „Ennek a könyvnek az a célja, hogy segítsen megtalálni az utat a boldog élethez, amely nem méregdrága, nem mérgezi meg vagy pusztítja el a Földet helyrehozhatatlanul. […] az olvasó vizsgálja meg a sikerrel és a jó élettel kapcsolatos meggyőződéseit, szokásait és viselkedését. A cél olyan életstratégia kialakítása, amelyben egyszerre kapcsolódunk vágyainkhoz, életélvező énünkhöz, illetve értékeinkhez, morális énünkhöz.”
Dr. Lelkes Orsolya: Fenntartható hedonizmus
#6 Igen nyilván olyan szempontból nagy a különbség, hogy szegényként hiába keresel mondjuk jól, az életed nagy része abból áll, hogy felépíted azt, lakás, autó, anyagi biztonság.
Míg ha a gazdag gyereke sikertelen, akkor vesznek neki egy szép házat, lakást, kap egy autót, és rögtön ugyanott van nulla energiabefektetéssel, ahol más van 10-15 évnyi munka után.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!