Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon az emberek még havi 200-230000 Ft-os havi bérért sem hajlandóak dolgozni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 20. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én erősen próbálok a kérdésedben valami logikát keresni, de nem sikerül. Te is felmondtál, akkor mi a csodálkoznivaló azon, hogy más is azt teszi? Még ha fordítva kérdezted volna, hogy hogyhogy vannak emberek, akik ennyiért is elmennek dolgozni.
2022. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A fizetésem mellett ingyen van a szállásom és a teljes napi étkezést állja az osztrák hotel ahol dolgozom, így én nem érzékelem az otthoni árakat,inflációt, de sokaknak otthon nagyon nehéz kijönni az szűkös keretből ezzel tisztában vagyok
2022. okt. 20. 23:23
 13/18 A kérdező kommentje:
11# Én azért mondtam fel mert jött egy jobb lehetőség,vagyis külföldre hívtak dolgozni. Magasabb pozíciót és 40 ezer Ft-tal masasabb bért ajánlottak csakhogy mararadjak a cégnél, de nem éltem a lehetőséggel
2022. okt. 20. 23:28
 14/18 anonim ***** válasza:
11%

Vannak pl alja gyári munkák itt ahol élek 260ért és 340ért.

Na minek mennének az emberek a kevesebbért....

2022. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki hajlandó ennyiért dolgozni. De aki megteheti, hogy válogat, nem fog, mert amilyen infláció volt és amennyivel megnövekedett mindennek az ára, elég nehezen lehet ennyiből megélni, főleg Budapesten (aki van olyan mázlista, hogy van lakása vagy háza, pl. örökölte, vagy ingyen hesszelhet valamilyen családtagnál meg ismerősnél... de albérlet mellett ennyi az éhenhalásra elég).
2022. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki keres 150 et az örül ha utána elmehet valahova 230 ért mert szintet lépett. Én is elértem egy bizonyos kereseti szintet és nem igen dolgoznék már ettől kevesebbért. Meg attól is függ ha van a környéken pl gyár ahol lehet keresni 4-500 ezret akkor senki nem fog elmenni marika néni kis vegyesboltjába 200 ezerért.
2022. okt. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16# Nyilván ha a környékemen lenne olyan gyár ahol 4-500 ezret lehet keresni , akkor már én is rég ott dolgoznék, de sajnos nincsen. Ezért van az hogy egy gyári betanitott munkás keres mifelénk napi kb 8-10 ezret, addig egy maszek kőműves, villany, gázvezeték stb szerelő pedig napi 50 ezret
2022. okt. 24. 13:44
 18/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szegényes hozzáállás
2022. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!