Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a 1980-tól,...

Mi a véleményetek a 1980-tól, 1990-ig bezárólag született generációról napjainkban?

Figyelt kérdés
Miért érzem, hogy taposva van ez a korosztály a fentebb és a lentebb lévő generáció által? Jól érzem én ezt?

2022. szept. 29. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Abban a reményben nőttünk fel, hogy a mi életünk sokkal jobb lesz, mint a szüleinké, de nem lett az, sőt... sok dologban rosszabb. Cserébe öregszünk már mi is, és még nem jutottunk sehova.
2022. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azért mert az elődeink számára ők már nem a "minden munkát kézzel végzek hogy vigyem is valamire" a utánuk jövők meg már, "A kisujjamat sem akarom megmozdítani, hogy elérjem a célom" generáció,
2022. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden generációnál így van mindig " nekik a legnehezebb ".
2022. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Pont ez a generációm, '86-os vagyok, jelenleg ott tartok, hogy kib@szottul nem találom a helyem.
2022. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
3. Igen, ez is igaz. De ezzel a "Nekem semmi sem elég" mentalitással csak sajátmagunkat pusztítjuk ki.
2022. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
1972-ben születtem. Jó lenne tíz évvel fiatalabbnak lenni, viszont amit megéltem, az már az enyém. Én szeretem a 80-90 között születetteket is. Azt a kérdést is tedd fel, hogy miben vagy te jó, miért lehet téged szeretni? Biztos vannak ilyen dolgok, ne mondd, hogy nem. Az egész generációval meg nem sok értelmét látom foglalkozni, mert rengetegféle ember ők/ti.
2022. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Felháborítóan szemtelenek, tiszteletlenek! Mi építettük nekik ezt az országot és ők ezt semmire sem értékelik! A fiúk nem akarnak katonák lenni! A lányok meg nem akarnak szülni! És egyáltalán nem akarnak dolgozni! Meg mi ez a szabadság? Bezzeg a mi időnkben! Majd megtudnák!


Sándor bácsi, 82, nyugalmazott honvéd ezredes

2022. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
7# :-D
2022. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Mégis mit képzel, hogy kinevet engem, 8-as hozzászóló? Kikérem magamnak! Látszik, hogy ön is ennek az elkorcsosult, semmirekellő korosztálynak a képviselője, akik nem adják meg az idősebbnek az amúgy is kijáró köteles tiszteletet, pláne nekem, aki életem árán is védtem a hazát, tehát joggal várom el mindenkitől, hogy felnézzen rám! Ezért tartunk itt, ahol! Ez az erkölcstelenség eredménye! Ha rajtam múlna, meglátná mindenki!


Sándor bácsi, 82, nyugalmazott honvéd ezredes

2022. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Egészségére Sándor bácsi, azt hittem egy szellemes fiatal viccel ezzel a totál sztereotip hozzászólással. Viccnek jó lett volna, ezt akartam elismerni a nevetéssel.

De gazdag a világ, lehet, hogy Ön valóban ilyen gondolkodású ember. Vagy csak egy ráérő troll, aki kitalálta ezt a szerepet magának.

Van az a mondás, hogy Fiatalság bolondság és úgy folytatódik, hogy Öregség, irigység.

Az öregek pusztán azért, mert öregek semmi tiszteletet nem érdemelnek. Ha Hitler élne, ő is öreg lenne. Van egy 90 éves szomszédunk, az egész ház életét megkeseríti az agresszivitásával. Biztos kezet csókolnék neki. Tudja, én pl. azon képedek el, hogy a ma hatalmon lévő málé szájú polgártársaink már kezdenek nyavalyogni, hogy jaj, fiatalok, ugye ti majd megmentitek a bolygót. Hát ez is milyen már, a hatalmon lévő 50-60 évesek tehetetlennek érzik magukat. Hadd tapsoljak ezért is. Sándor bácsi, a világ épp összedől körülöttünk, örüljön, hogy maga ennyi évig élt. Bár elég keserűnek tűnik. Remélem azért akadt öröme is az életben. Egy tanulmány kijött pár éve, hogy aki 90 után született, azoknak a 80 % erőszakos halált fog halni. Erre megy a világ, Sándor bácsi. Tud róla? Majd ha az önmaga vizsgálatára is jutna egy picziny ideje, akkor nézze már meg, hogy Ön pl. mikor volt konformista, mikor sunnyogta el, hogy embernek kelljen lenni? Az első követ aztán egyből rám is vetheti, ha esetleg vakítóan fehér lapot talál. De lehet, hogy találna ám valamit. Amikor honvéd ezredesként, mondjuk elbújt egy parancs mögé, és megfeledkezett a maga szabadságáról, amiből következik, hogy felelős ember. Felmerült önben, de aztán mégsem csinált forradalmat, amikor kellett volna, inkább részt vett a kiszolgáltatottak további elnyomásában, azért hogy a gazdagokat védje, hogy ez a világ ide jusson. Mert ugye nem valamilyen jövő felé haladunk, hanem a jövő a múltból épül, a múltat pedig maga is építette. Mi mindnyájan építjük, hogy milyen világot kapnak az utánunk érkezők. Már a kedves kommunista rezsim alatti visszaélésekre ki se térek, mikor tetszett aktívnak lenni? 1960-70-ben pl? Horn Gyulával dolgoztak együtt? Arra pl. igazán büszke lehet, ha igen!

Én pl. sok mindenhez gyáva vagyok, próbálkozom átugrani az árnyékaimat, de nem mindig sikerül. Egyáltalán eljutni az igazsághoz is rohadt nehéz. Ja, lehet maga eljutott, de az is lehet, hogy az csak egy kényelmes kis illúzió volt. Egy pirinyó kerületű horizont a világból, amiben minden egyértelmű, fekete-fehér. Mérlegelheti, ha van hozzá bátorsága.

Amúgy sok boldogságot!

2022. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!