Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másnak is hiányzik a 2020/2021...

Másnak is hiányzik a 2020/2021-es Covid helyzet?

Figyelt kérdés

Kijárási tilalom: Nyugodt, csendes utcák, kevesebb agyhalott részeg randalírozó


Bezárt/részben bezárt üzletek: Mindenki kibírta nélküle, legalább az embereknek volt lehetősége kicsit kevésbé a sok szemétre költeni


Online oktatás/Home office: Reform. A fizikai jelenlét elavultságára mutatott rá


Higiénia: A kötelező maszkviselés és a kihelyezett kézfertőtlenítőknek hála az emberek jobban odafigyeltek a távolságtartásra


Környezetkímélés: Nem is kell ecsetelnem. Kevesebb haszontalan hulladék, akár elektronikai, akár élelmiszerre gondolva.


Őszintén, 2020 március - 2021 nyár volt kb a legjobb időszak.


2022. aug. 31. 19:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
A Covid maga nagyon nem hiányzik, az elmúlt két hétben volt "szerencsém" megtapasztalni milyen, köszönöm soha többet. Viszont maga a helyzet az király volt, mikor nem kellett minden éjszaka a sok ordítozó részeg agyhalottat meg a rodeózó ladásokat hallgatni, sőt egy szilveszter is lement csendben és nyugalomban, ami korábban elképzelhetetlen volt.
2022. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
Csak a lecsendesülés, a csend, semmi más.
2022. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Nekem annyira nem hiányzik, én szeretek császkálni.

A fiamnak viszont az első, szigorú lezárás volt az ideális állapot. Nem volt rajtunk időnyomás és ez hatalmas terhet vett le a vállamról. Bár volt napirendünk, nem kellett aggódni, ha "késèsben" voltunk. Napi egyszer kimentünk egy jó hosszú sétára, akár egy órág is elszórakoztunk azzal, hogy százszorszépeket úsztattunk a patakon vagy épp 3 óràn keresztül fújtunk pitypangokat a réten.

A kislányomnál már problémásabb volt a helyzet, az első lezárás alatt a gyógytornászunk sem fogadhatott minket, pedig szükség lett volna rá. Amennyire tudtam, masszíroztam itthon, de én akkorsem vagyok gyógytornász.

A férjemnek is élhetőbb volt a munkaideje. 1 hét munka 1 hét itthon. De olyan is volt, hogy 3 hetet volt itthon egyhuzamban. Mondjuk az már sok volt neki. A heti váltás ideális volt.

Nehézség volt, hogy nem tudtunk találkozni a tágabb családdal. (Át kellett volna menni másik országba)

Összességében nekem elég vegyes ennek az időszaknak a megítélése. Voltak benne jó dolgok is, meg voltak nehézségek is.

2022. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nagyon túl volt tolva az egész. Főleg a boltok sávos nyitvatartása, meg az utcán maszkozás, eszem megáll, hiányzik a fenének.
2022. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Kijárási tilalom: erre mondanom sincs mit, debil orvosgyerekek hisztériája. de a szórakoztatóiparnak meg vendéglátóegységeknek elég káros lett, tehát biztos nagyon örültek neki ott a rózsadombi villáikban.


Bezárt/részben bezárt üzletek: tényleg fantasztikus, tömegeket fosztottak meg a munkahelyüktől.


Online oktatás/Home office: online oktatás? az alapfokú oktatás persze továbbra is gyerekjog, de csak akkor, ha gazdag szülők gyerek vagy. ha szegény, akkor miért is tanulhatnál meg írni-olvasni? felesleges, tiltsuk is be a taníttatásodat. home office? igen, a sdrága kis értelmiségiek otthon növeszthették tovább a sggüket az irodájuk helyett. jót tett a társadalomnak.


Higiénia: ocsmány műanyagdarab alatt fulladozni, ami nem tesz jót se a bőrödnek, se a légzésednek, mindenféle kínai vegyszert magadra locsolni, mert ha a tévé azt mondta, akkor az úgy jó, kísérleti karikó-mocsok, mert a rendes és hasznos védőoltás hirtelen nem működik? valóba nagyon egészséges. a bezártság fizikai és a munkanélküliség, a kirekesztés, az üldöztetés mentális hatásairól meg tényleg ne beszéljünk.


Környezetkímélés: nagyon viccesnek találom, hogy pont a legjobban klímarettegő gyerekek vesznek négyóránként új műanyag vackot a fejük elé, és hajigálják szét az utcán az abszolút újrahasználhatatlan és fűtőanyagnak is haszontalan kis maszkjaikat... hogy az egyéb minden védőszarról ne is beszéljünk :D

2022. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
36%
Egy része igen, de sajnállak a szélsőséges és szomorú gondolkodásod miatt.
2022. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%

Nekem hiányzik. Legjobban 2021.

Isteni volt.


Az a végtelen nyugalom, a téli időszakban is az a tisztább levegő, meg még hideg is volt, nagyon élveztem.


Moziba is védettségivel mentünk és senki nem volt rajtunk kívül. Szinte mintha jobb világban éltünk volna.


Reggelente is mikor mennem kellett gyakorlatokra, sokkal kevesebben voltak még a buszon is, jó volt.


Otthon is el lehetett ütni az időt, csak az nyavajgott mindig, aki nem tudott menni mondjuk plázázni, mert épp zárva volt.


Hátha lesz még ez az időszak, mert visszavárom.

2022. szept. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
77%
Nekem nem, mivel "sajnos" nem vagyok egy hipochonder szobanövény.
2022. szept. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!