Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek pánikrohama van és nem...

Akinek pánikrohama van és nem kéri a segítséget, azzal mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, akinek pánikrohamai vannak. Egy épületben dolgozunk, csak én vagyok mellette, más nincs. Ilyenkor ki szoktam hívni hozzá a mentőket. Mindig mondja, hogy ne hívjam ki, hagyjam egyedül, nem kell vele foglalkozni, de amikor második vagy harmadik alkalommal hívtam ki a mentőket, akkor mondta a mentős, hogy nagyon magas volt a vérnyomása.

Most akkor hogy csináljam azt, hogy nem foglalkozok vele? Már ellenségnek tekint.



2022. aug. 26. 07:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Ex-pánikbetegként én is azt tudom mondani, hogy mentőt felesleges hívni.

A legsulyosabb esetben is a földön fekszik és ordít, megsemmisülés érzete lesz, hogy az élet elhagyja a testét.


Ez pár perces/fél órás dolog, ilyenkor semmit nem tudsz tenni, de nem javaslom az ablak kinyitását, mert sajnos van olyan, aki levegőért kapkod és kieshet, próbáld meg a klímát elindítani, kicsit hűtsd le a helyiséget, hagyj ott egy pohár vizet.


A mentő semmit nem tud csinálni vele, mér egy vérnyomást, és felajánlja, hogy beviszi, ha szeretné.

Bent csinálnak egy EKG-t, adnak egy nyugtatót és javasolják a pszichológust.

2022. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A vécébe szokott menni ilyenkor, ott nincs klíma. Azt nem lehet hagyni, hogy fél órán keresztül ordítson, mert kihallatszik.
2022. aug. 26. 07:39
 3/17 anonim válasza:
74%

"Mindig mondja, hogy ne hívjam ki, hagyjam egyedül, nem kell vele foglalkozni"

Ha ezt mondja, akkor talàn ezt...

2022. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Egy határon túl nem tudsz mit tenni az akarata ellenére. Már így is az lett, hogy a megoldás része akartál lenni, de a probléma része lettél. Derék dolog a jóakarat és segítőkészség, de szerintem felé már nincs mit tenni.


Észszerű önérdekből viszont érdemes jelezni a HR-en vagy a főnöknek, hogy fennáll ez a probléma, és próbáltál segíteni, de nem volt rá vevő. Ha bármi komolyabb baj bekövetkezne egy pánikroham alatt, akkor a cég nem háríthat azzal, hogy nem tudtak róla.

2022. aug. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Szólni kell a dőnök ek, ő kérhet foglalkozás-egészségügyi vizsgálatot. A kolleganőd elodázza a kezelést, de munkatársként nem lehet ezzel nem foglalkozni. Ha észreveszed, hogy kimegy, ott bármi súlyos történik vele és te elmulasztottad a segítség yújtást, akkor is felelősségre vonható leszel bizonyos fokig, hiába mondta a kolléganőd, hogy "ne foglalkozz vele". Szóval szólni kell a felettesnek.
2022. aug. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Sok pánikbetegnek az a legnagyobb segítség, ha ilyenkor békén hagyják, teret hagynak neki. Van aki igényli ilyenkor a nyugtatgatást meg ilyesmi, de van, aki pont azt szeretné, hogy ne legyél ilyenkor a nyakán. Férjem pánikbeteg, ő is az a fajta, akinek ilyenkor nem kell segítség, mert csak jobban idegesíti, ha kérdezgetem mit segítsek vagy hozzáérek vagy bármi. Szóval légyszives, ha azt kéri, hagyd békén, akkor hagyd békén. Majd ő tudja mire van szüksége.
2022. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Azért ez nem kicsit zavarhatja a munkavégzést. Rendben, ne hívjunk mentőt, de ha nem hajlandó ezzel kezdeni valamit, akkor nem köteles eltűrni ezt a környezete.
2022. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Légzéstechnikával az elején megelőzhető lehetne a roham
2022. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
A főnököd meg nem vágta ki?
2022. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Szegény…

Annyira sz*r a pánikroham.

Volt nekem is rengeteg és nekem ilyenkor mindig az segít ha beszélek valakivel és eltereli a figyelmemet.

De mondjuk az ordítozás furcsa.

A pánikroham általában csendben zajlik le.

Rajtam sokszor észre sem lehetett venni mert ez az agyadban történik. Fizikailag alig látszik valami.

Nem lehet,hogy más baja van?

2022. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!