Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol születtél, hol laktál...

Hol születtél, hol laktál eddig, hol élsz most és hova valósiak a felmenőid?

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsiságból érdekel, mennyire gyakori a hosszútávú "népvándorlás".

Kezdem én:

Pécsen születtem.

18 évig éltem Budapesten.

Most megint Pécsen élek.

Apai ágról a dédszüleim egyik fele Borsodban Olaszliszkán élt, a másik fele Dél-Baranyában az Ormánságban a Drávához közel Baranyahídvégen. (Hogy a dédszüleim hogyan és hol találkoztak, közel 500 km távolságból egymással, azt sajnos nem tudom, pedig érdekes story lehet).

Anyai ágról egyrészt egy somogyi településről Bőszénfáról, másrészt Lengyelországból származom. De az össze szülőm, agyszülőm már pécsi volt. Így születtem oda én is.

Ti?


2022. aug. 25. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten születtem meg,de Lajosmizsén élek azóta is(25 év)


Anyai nagyszüleim ágáról van borsodi vér bennem is, Sátoraljaújhely környékéről


Apairól többnyire Jász vér van, meg ki tudja milyenek, igazából sok ismeretlen eredetű árvaházban felnőtt felmenőm van. Egyikben gyanús a roma származás.

2022. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Borsod megye harmadik legnagyobb településén születtem, és most is borsodi vagyok, csak attól a településtől 50 kilométerre élek. Több, mint húsz évet éltem ott. De éltem már Győrben, és Debrecenben is. Az ország nagy részét pedig már bejártam. Jelenleg Békés megyében dolgozom, az otthonomtól 220 kilométerre.

Jövőre a pécsi egyetemre fogom beadni a jelenetkezésemet.

Nagyapám eredetileg pesti volt, mamàm diósgyőri. Ezen a településen kaptam annak idején jó áron lakást, ezért költöztek be a kisvàrosba.

2022. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden születtem.


Életem első két évében Kiskunhalason laktunk, majd átköltöztünk Kiskunmajsára, azóta is itt lakok, 20 éve.


A szüleim mindketten Kiskunmajsán születtek és az ő szüleik is, sőt, azoknak a szülei is.


Nem tudom hanyadik felmenőim viszont mindkét ágról a Jászságból jöttek, apum felmenői a mai Jászdózsa/Jászjákóhalma területéről jöttek, anyum felmenői pedig Gyöngyös közeléből.


Egy hónap múlva Jászárokszállásra költözünk párommal, "haza" megyek az őshazánkba. :P


Párom Kazincbarcikán született, Borsodnádasdon élt 20 évig, most Gyöngyösön lakik.

2022. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen születtem, itt is élek, nem is tervezek elköltözni innen. Apai àg itt lakott a közelben, anyai nagyszülők Szabolcsból költöztek ide.
2022. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kecskeméten születtem, de akkoriban Lajosmizsén (Kecskemét mellett laktunk). Utána költöztük több helyre innen Zsombó majd Ásotthalmon éltünk több évet onnan pedig Szegedre költöztük be. 5 éve úgy alakult, hogy sajnos el kellett költöznöm Szegedről Kecskemétre, de nem szeretek itt élni, majd Szegedre szeretnék visszaköltözni.


Anyukám Pesten született és addig ott is élt a családjával, amíg meg nem ismerte apukámat, aki Topolyán (Szerbia) élt és született. Nem nagy a családunk, úgyhogy a felmenőket nem tudom.


27/N

2022. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4, nahát, akkor majdnem pont mint nálam! :)
2022. aug. 25. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vácon születtem, Zebegényben éltem 15 éves koromig, jelenleg Csongrádon lakom. Apai ágról zebegényi és nagymarosi a rokonság, anyai ágról pedig Nógrád megyei (nem cigányok).

23/L

2022. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Budapest a válasz mindenre🥰
2022. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok.

Kiskunfélegyházán születtem. Az egész családom Félegyházi.

Tiszakécskén nőttem fel

Tiszajenőn élek

És egy hónap múlva Ciprusra költözök.

2022. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!