Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nemet az határozza meg,...

A nemet az határozza meg, hogy milyennek születtél, vagy hogy milyennek érzed magad?

Figyelt kérdés
Ez alapján úgy látszik, nem mindegy: [link]

2022. febr. 28. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Létezik születési nem, aki azt mondja nem az butaságot beszél a természetben is elkülönül a him és nő nem, tehát mindenképpen van egy születési nemed, ami az elsődleges és másodlagos testi jegyeidet adja, nyilván vannak mutációk pl hermafrodita stb, de alapvetően két születési nemet különböztetünk meg, mivel mint írtam valóban létezik eltérés a kettőnél testi jellegek alapján. Az viszont hogy valaki milyen neműnek érzi magát az megint egy más kérdés valaki semillyennek sem ők a gendersemlegesek tehát ha őket is figyelembe veszed a kérdésed pl lehetne pontatlan is. Szerintem itt igazából abból lehetne kérdést csinálni hogy mindenképpen a születési nem alapján határrozunk e meg embereket vagy pedig mindenki döntse el magáról milyen neműnek gondolja magát stb. Valaki szerint az utóbbi degeneráltság valaki szerint meg normális, szóval hogy valamilyen választ adjak a kérdésedre, ez felfogás kérdése, mert egy transznemű ember nem fogja a születési neme alapján meghatározni magát mert attól ellentétesnek érzi a saját nemét, viszont egy átlagos cisz nemű ember meg pont hogy a születési nemre fog hagyatkozni, hogy kinek van igaza az teljesen egyéni vélemény.
2022. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként magam részéről úgy vagyok vele, hogy nemigazán érint a dolog, és eltudom fogadni, ha valaki más neműnek érzi magát mint amilyennek született egyetlen egy esetben, ha valóban tesz is azért hogy más nemű legyen, pl gendersemleges emberek megpróbálnak így is kinézni, de ha pl egy férfinek született ember nőnek érzi magát, de az viszont semmit nem hajlandó tenni azért hogy valóban nőies illetve nő legyen, arról nehezen tudom elhinni hogy ő valóban nőnek gondolja magát, hiszen akkor miért akar férfiként férfi testben maradni.
2022. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Van a genetikai nem (xy, xx), van a testi nem (milyen genitáliák fejlődtek ki), van a szellemi nem (milyen neműnek érzed magad), és van a szexuális nem, vagy inkább szexuális beállítottság (kikhez és hogyan vonzodsz).


Mind 4 egymástól független és eltérhet egymástól.

2022. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!