Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartok mindenkivel...

Miért tartok mindenkivel szemkontaktust? Zavaró ez másnak?

Figyelt kérdés
Mindig próbálok az emberek szemébe nézni beszélgetéskor, buszon,mindenhol. Órákon is azokkal a tanárokkal akik képesek tartani a szemkontaktust percekig nézzük egymást miközben magyaráz. Ha az utcán valaki szembe jön és ő is hajlandó a szemembe nézni akkor mosolygok is ha szimpatikus az illető viszont sokszor látom hogy zavarba jönnek miatta az emberek. Abba kéne hagynom ezt a szokásomat? 18/L

2022. jún. 7. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így korrekt részedről, mást zavarhatja, hiába sem művelt rosszat. Szokatlannak véli, azért fura neki.
2022. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Engem idegenektől zavar.
2022. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Ez zavaró lehet, egy kicsit csökkentsd.
2022. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez a természetes, én is ezt teszem (pasi vagyok és a lányaim hasonló életkorúak veled)), de biztosan akadnak olyanok, akinek ez túl tolakodó lehet. Bár egy 18 éves lánytól szinte minden pasi elviselné. Abba ne hagyd! Majd lesz olyan is, aki meg fog szólítani pont emiatt és ha szerencséd van, érdekelni is fog téged!
2022. jún. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, soha ne hagyd abba! Nyugodtan kezdeményezd a szemkontaktust, határozottan. Ha látod, hogy a másikat zavarja, feszélyezetté válik, akkor persze hagyj neki teret, de a lehetőséget hagyd meg a szemkontakt vissza-visszatérésére, és a kezdeményezést is mindig ragadd meg!
2022. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!