Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha valakiről...

Mit tennétek ha valakiről tudnátok rossz dolgokat de nem tudnátok bizonyítani mert félő, hogy senki sem hinné el?

Figyelt kérdés

Van egy személy, egy pedagógus, aki egy fiatal lányt zaklatott enyhébb formában, de nem történt bűncselekmény csak enyhébb erőszakoskodás.(Csókkal letámadta, nem engedte el a kezét ilyenek).

Ezt mindent alig pár perces ismeretség után.


Leszólította az úton, számot cseréltek, és miután búcsúztak volna a lány zavarában megpuszilta az arcát mert aranyosnak tűnt, de sajnos ettől kicsit behülyült és "bátrabb" lett.


A lényeg, hogy ez már nem mai ügy, pár éve történt, de akkor nem jelentette a dolgot a lány, mert nem találta elég durvának ahhoz, hogy ügyet csináljon belőle.

Meg mivel túl fiatal és buta is volt, nem volt elég karizmatikus, így valamilyen szinten ő is hibás volt, hogy nem állította le időben.


Mindegy, ezen már nem lehet segíteni, nem is ezt a dolgot szeretné bizonygatni, csak ez az ember fiatalkorú lányokat tanít, gyermekekkel foglalkozik, és olyan bájos képet fest magáról és a munkásságáról, hogy senki sem mondaná meg róla, hogy ilyeneket csinál.


Lehet, hogy a munkáját jól végzi és szeretik is, a magánélete meg más tészta, de akkor is elég aggasztó, hogy ilyen embereket tartanak megbecsült pedagógusoknak.


A gond csak az, hogy mivel művelt és okos, jól bánik a szavakkal, így senki sem hinné el hiába is derülne ki, mert bizonyítani sem lehet, hiába lenne jelezve a munkahelyén, hogy tudják miféle tanárral állnak szemben, biztosan kimagyarázná valahogy, hogy egy rosszakarója az illető, vagy őrült, féltékeny nők rágalmazzák.

Meg így ez hiteltelennek tűnne bárkinek is.


Ilyen esetekben az emberek akik tudják az igazat inkább a homokba dugják a fejüket, mert nem akarnak balhét, csak a tehetetlenség bánt, hogy ez az ember előadja magát ilyen jótékony, szociálisan érzékeny személynek, és vígan éli életét.


Akkor kezdett el ez a dolog igazán zavarni mikor szociális területen kezdtem el dolgozni, és jobban rálátásom nyílt a dolgokra és visszaélésekre. És ekkor kezdett lelkifurdalásom lenni, hogy elhallgattam ezt a dolgot akkor.


Lehet nem csinált semmi olyat, de a hajlama ezek alapján meg van rá, én biztosan nem örülnék ha olyan tanítaná a gyerekemet akiről ilyenek derültek ki.


Ráadásul a nő akivel él jogot tanult és abban dolgozik, tuti elsikálnák az ügyet, még az jönne ki rosszul aki szólni mert, még azt vádolnák meg becsületsértéssel.


Meg hiába kulturáltak látszólag, ez az ember roma, amit nem lehet látni rajta egyébként, de akkor is az, ki tudja milyen ismerősei vannak, ezért az ember szólni sem nagyon mer.


Ti, hogy látjátok ezt az ügyet?

Nem kell foglalkozni vele?

Kíváncsi lennék kívülállók, hogyan látják a dolgot.


Valószínűleg nem érdemes semmit sem mondani mert mindent csak hiteles bizonyítákokkal lehet alátámasztani, meg lehet senkit nem is érdekelne. Csak rossz dolog egyedül maradni az embernek az igazával, hogy tud valamit, de külvilág meg nem látja.


2022. máj. 1. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi olyan nem történt ami aggodalomra adna okot

Eleve fiatal volt , évekkel ezelőtt történt

Egyáltalán nem biztos hogy van ilyen hajlama ez már nagyon túlzás

2022. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez most kB olyan hogy az exem 5 eve erőszakkal lesmárolt én meg most megyek és feljelentem mert lehet hogy másokkal is megteszi

Ekkora hülyeséget...

2022. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Ez most kB olyan hogy az exem 5 eve erőszakkal lesmárolt én meg most megyek és feljelentem mert lehet hogy másokkal is megteszi


Ekkora hülyeséget.."


De nem egy idegen volt aki öt perce ismert.

2022. máj. 1. 10:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a lány (gondolom te), megadta a számát és adott egy puszit neki, akkor azzal kifejezte, hogy kölcsönös a szimpátia, szóval ezt nem nevezném zaklatásnak.

Mondjuk nem írtad, hogy hány éves a fiatal lány. Ha 16 éves, akkor semmi nem történt. Ha 12, akkor viszont nagyon nem normális és már a leszólítás és a szám elkérése is komoly morális (és akár jogi) problémát vet fel.

2022. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan bizonyítékod (kamerafelvétel, orvosi látlelet, szemtanú...), ami a bíróságon 100 %-ban megállja a helyét? Az édeskevés ha te mondasz valamit és nem tudod bizonyítani. Könnyen lehet, hogy rágalmazási pert kapsz teljesen jogosan a nyakadba.

Egy jogállamban akkor bűnös valaki ha tudják bizonyítani.


A tanári helyében egy ilyen állítás után rögtön beperelnélek, bizonyítékok nélkül vádaskodsz. Nagy valószínűséggel meg is nyerném a pert.

2022. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te bátorítottad, és most te vagy fent akadva? Te kezdeményeztél, ő vette a jeleket.. és most áldozatnak állítod be magadat. Fordulj orvoshoz, de sürgősen.


Őszintén sajnálom ezt a tanárt..

2022. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Mondjuk nem írtad, hogy hány éves a fiatal lány."


17. A tanár meg 40 körüli. Nem sokat tudok róla csak, hogy metaktanárként dolgozik meg, hogy felsőtagozatosakat tanít általános iskolában.


Hát nem lesz már semmi belőle, nekem is van annyi eszem, hogy körberöhögnének kb három év után, vagy elhinnék vagy nem.


Annyi, hogy ez közterületen történt, lehet volt kamera, de ugye az már hol van... Meg egy-két ember járkált arra, de azok is csak annyit láttak, hogy fogja a karomat.


De nem feltétlen maga a jelenet a leggázabb, hanem hogy egy padgógusnak azért talán nem kéne így viselkednie.


De valószínűleg ezt másokkal is megcsinálhatta, tuti nem csak ez volt.


Én nem tudtam, hogy az bátorítás, hogy búcsúzás előtt ad valaki a másiknak egy ártalmatlan puszit az arcára, nem is a szájára.

Azért nem kéne utána ledugni a nyelvét a másiknak a torkán, meg szorongatni a kezét, meg visszahúzni ha el akar menni.

Nem bátorítottam semmivel, nem is vagyok az a típus, nem is értem egyáltalán mitől indult be.

2022. máj. 1. 12:08
 8/8 anonim ***** válasza:

17 éves létedre ha valaki leszólít téged az utcán, leírásod alapján egy 40es pasi, te megadod a számod rögtön és már puszilod is meg az arcát egy kvázi idegennek.

Még jó hogy bátorítva érezte magát a pasi...

Szerintem felejtsd el

Nem is történt semmi kB

Meg ez abszolút rágalmazás amiket állítasz róla. Egyáltalán semmi alapja annak amiket itt próbálsz feltételezni róla.

2022. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!