Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tartjátok szomorúnak, ha...

Nem tartjátok szomorúnak, ha valaki tizenévesen drogtúladagolásban meghal? Az egész élet előtte, mekkora trauma a családtagoknak.

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 15:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

10, az addikció is egyszeri balesettel kezdődik, a a lavina is egy hópihével indul.


A függőség bizonyos szereknél akár azonnal kialakul.


Az emberek sokféle okból kezdenek el ilyesmit.


Pl krónikus beteg, a fájdalomcsillapitókra ráakadt, de nem használ már a dózis.


Vagy pl egy depresszív időszakban kapja el a gépszíj.



Az, akinek sose volt ilyesmivel dolga, az azt hiszi ő maga külömb ennél, sose próbálná ki, sose akadna rá.


Az igazság az, hogy bárkinél kialakulhat addikció. Ne gondold, hogy a társadalmi helyzeted, jó munkád, intellektusod, morális értékrended megvéd.


Ez az én bizony sosem leszek függő, mert nem olyan ember vagyok attitűd a legveszélyesebb, mert elhiteti veled, hogy verhetetlen vagy.

Egy túróst.


És nem, nem minden függő 55 éves hajléktalan alkesz.

Vannak függők, akik jómódú huszon-harmincas üzletemberek, öltönyben.

Vannak akik sikeresek, családjuk van, házuk, munkájuk, és nincs a homlokukra írva.

2022. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
11, aki leküzdötte magát, az megérdemli. És lehet, hogy vannak olyan szerek, amik erősen addiktívak, de a lepusztult drogosok döntő többsége nem azért jutott el oda, ahová, mert egyszer kipróbálta és nem is azért, mert betegség miatt fájdalomcsillapítót szedett. Aki pl gyógyszer függő, azokat nem is sorolom ehhez a lepusztult réteghez, amelyiket megvetek. Nem veszek minden függőt egy kalap alá. És igen, én különbnek gondolom magam, ezeknél, mert már vagyok abban az életkorban, hogy kijelenthessem, engem az eszem, hozzáállásom igenis megvédett attól, hogy ebbe a függő-parazita életmód a lecsússzak. Azokat a masszív drogosokat nem kellene mentegetni, akik mint a métely az egész környezetüket megmérgezik, félelemben tartják, élősködnek az egész társadalmon.
2022. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem! -Egy hülyével kevesebb...
2022. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A drog fájdalomcsillapító, valami lelki probléma, trauma, elhagyatottság érzés miatt nyúl hozzá, aki.
2023. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tudom, le leszek pontozva, de nem izgat. Rohadtul nem tudom sajnálni az ilyeneket. Mások halálos betegség miatt halnak meg fistalaon, ezeknek meg ennyit ér az életük? Egy kalap sz.rt se érnek, tanulni, fejlödni csesznek, mert az nem "menö", de erre van eszük. Hol van a dzülö, aki mindebböl semmit se érzékel?! Megannyi kérdés. Minden esetre jobb így, természetes szelekció, legslább nem szaporodnak.
2023. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Látszólag nem kapcsolódik, pedig de.


“The Selfish Kapitalist című könyvében Oliver James meggyőzően mutat ki összefüggéseket a szorongás és a neoliberalizmus térnyerése között olyan országokban, mint az Egyesült Királyság, az USA, vagy Ausztrália. James érvelésével összhangban azt állítom, hogy újra kell kereteznünk a stressz (és a distressz) egyre súlyosabb problémáját a kapitalista társadalmakban. Ahelyett, hogy az egyénekre hárítanánk a felelősséget a pszichés szorongásaik megoldásában, vagyis elfogadnánk a stressz hatalmas mértékű privatizálását az elmúlt harminc évben, fel kell tennünk a kérdést: hogyan válhatott elfogadhatóvá, hogy a népesség, különösen a fiatalok, ekkora hányada beteg? Mi lenne, ha e rohamosan terjedő mentálpestist a kapitalizmus lényegi diszfunkcionalitásának látványos tüneteként közelítenénk meg, amely jelzi, milyen súlyos árat fizetünk azért, hogy fenntartjuk róla az egyetlen működő társadalmi rendszer képzetét?”

Mark Fisher: Kapitalista realizmus

2023. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!