Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó cigizni, miért cigizel?

Miért jó cigizni, miért cigizel?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 23:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Anno nagyon tiltva voltam ezektől, sőt, elítéltem. A hosszú történetet kerülve, a szüleim megkeserítették a gyermekkorom ( így, felnőtt fejjel is), és anno 19 évesen egy buliban engedtem a nyomásnak. Nem tetszett. De az érzés igen, hogy végre valami olyat csinálok, ami a szüleim számára polgár pukkasztó. Kb egy dobozzal vettem, aztán fel év alatt fogyott el. Majd az egyetem első féléve után olyan lakotarsaim lettek, akiknél ez szokás, úgyhogy néha csatlakoztam. Akkor már néha jól esett, de meg mindig nem kívántam. Majd elmentem egy másik lakásba, ott a lakótársam hívott le mindig. Illetve lett közben egy nagyon jó barátnőm, ő is mindig rágyújtott. Aztán lassan eljött a vágyakozás, vennem kellett, aztán így tovább. Kb 5 éve dohányzom, de utalom a tudatot. Pár hétre sikerül letenni, de aztán jön egy stressz és annyi. Megnyugtat, kikapcsol. A párom szülei, testvérei mind hasonlók, sőt unokatesok és stb, csak a szűk család nem. Jó néha kimenni velük és beszélgetni, vagy irodában szinten . Most elképzeltem hogy leszokok, és fura lenne csak úgy lemenni / kimenni így cigi nélkül. De tervben van, szeretnek kisbabát és előtte mindenképp leteszem. Az többet ér :) Addig viszont nehéz lesz letenni. Azért mérsékelem és leküzdöm, amikor tudom. Szerintem rászokni is nehéz, de letenni annál inkább...
2022. ápr. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva semmire sem jó, és nem is cigizem rendszeresen. Amikor buliban vagyok akkor beleszívok a barátaim cigijébe, de egyet még sosem szívtam el egyedül és nem is akarok rászokni. Büdös a füst, másrészt káros, és persze előnye is van. Néhány embernek tényleg nyugtató hatást nyújt és ebben a világban szerintem egy elszívott cigi nem olyan káros, mint az emberek.
2022. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Cubina ***** válasza:

Én elég sokat cigiztem itt a szobámban, másfél doboz is elment, igaz, hogy az 1-es erősségűből, de akkor is. Télen ablakot sem tudtam nyitni, így néha büdös is volt. A függönyöm sárga volt és nagyon büdös, amikor kimostam. Ültem a gép előtt, ráégett a cigi az ujjamra, sokszor bele se szívtam. Nagyon sok pénz elment rá, de egyszerűen vásároltam továbbra is, néha kölcsön is kértem, hogy tudjak venni. Közben tudtam, hogy nincs semmi értelme, de nem volt semmilyen ösztönzés, hogy szokjak le.


Az is hozzátartozik, hogy nagyon kivoltam lelkileg, mert rákos lettem, aztán megműtöttek és amikor végre meggyógyultam, édesanyám elhunyt. Erre fogtam rá a sok cigizést.


Aztán néhány hónapja az alattam lévő lakásba költözött 5 ukrán munkás albérlő, akik sose szellőztettek, de egyfolytában dohányoztak. Először azt hittem, hogy tőlem van ilyen kocsmaszag, kimostam mindent, már rá se gyújtottam napok óta, és akkor jöttem rá, hogy "alólam" jön a bűz. Mintha éjjel-nappal egy kocsmában ülnék.

Mintha tele lenne a lakás csikkes hamutartóval.

Senki nem tud elképzelni ilyen bűzt, soha életemben nem éreztem még ilyet, az élettől is elment a kedvem.

Három szobás lakás, minden szobában bűz, a konyhában is. Már nem is főztem/ettem, mert annak is kocsmaszaga volt. Még belegondolni is borzalmas. 5 ember estétől reggelig összecigizi a lakást szellőztetés nélkül, és hiába nincsenek otthon napközben, a réseken jön hozzám a bűz, és amikor este hazajönnek, akkor folytatják éjjelig, aztán hajnalban megint kezdik elölről. Mivel itthonról dolgozom, nincs hová menekülni. A tulaj elérhetőségét nem adta meg a közös képviselő, így hónapokig fuldokoltam a bűztől. Már a halálukat kívántam többször is. Aztán valaki ajánlotta itt a gyakorin, hogy kérjem le a tulajdoni lapot, azon ott van a tulaj címe is. Nagyon jó ötlet volt, írtam is neki azonnal. Megígérte hogy intézkedik.

Most ott tartunk, hogy két ukrán láncdohányzik már "csak" a lakásban, de ugyanolyan bűz van, mint amikor öten voltak. A tulaj nem is tudta, kik laknak itt, és mit csinálnak, mert megbízott egy ügyintézőt a kiadásra. Az meg ezeket az igénytelen bűzbombákat találta.


Valószínűleg szóltak nekik, hogy idejönnek, mert hirtelen elkezdtek takarítani meg szellőztetni. De szerintem azt a bűzt semmi sem fogja onnan megszüntetni, ha nálam ilyen bűz van. Minden berendezési tárgy bevette a szagot. Illetve ma először érzem úgy, hogy kapok levegőt, biztos a szellőztetés miatt kiment tőlük valamennyi bűz, és most nem hozzám jön fel.

Csak azért írtam le ezt, hogy egy, illetve több láncdohányos milyen egyszerűen tönkre tudja tenni mások életét. És még csak nem is tulajdonosok, csak albérletbe jöttek, hogy pokollá tegyék az életem.


Most 3-4 szálat, de van hogy annyit sem szívok naponta a leggyengébből, azt is az erkélyen. De már nem vagyok függő. Ha nem lenne itthon egy szál cigi sem, akkor is kibírnám. Biztos azért, mert hónapokig szagoltam mások bűzét. Régen már ideges voltam, ha csak 3 szál volt itthon, főleg ha elfelejtettem venni és már minden bezárt. Függő voltam, de már nem mondom azt, hogy az az apró rúd erősebb nálam. Ha nincs, az se baj.

2022. máj. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!