Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem akarok gyereket, de mégis?

Ha nem akarok gyereket, de mégis?

Figyelt kérdés

Korábban sosem akartam gyereket. Egész kiskoromtól mostanáig. Engem nem hatnak meg a gyerekfotók, vagy videók. Nem dajkálgatok random piciket se az utcán, se a családi körben. Idegesít, ha bőgnek (pl tömegközlekedésen) és úgy gondolom, nem lennék egy minta mami.

Ennek ellenére mintha mindezek most nem számítanának. Az ellenérveim mellé ugyanannyi, ha nem több pozitív érvet tudnék sorolni a gyerekvállalás mellett. Ha elbambulok, azon kapom magam, hogy fantáziálgatok: milyenre festenénk a szobáját, miket játszanánk, hogyan tanítanám és milyen dolgokat mutatnék meg neki. Már a neveken is agyaltam...

Valahogy ez mégis kiakaszt. Én nem ilyen voltam!


2022. febr. 15. 06:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, már ne is haragudj, de teljesen normális kamaszkorban nem akarni gyereket, és ahogy felnősz, meg akarni. Én is így voltam, 17-18 évesen hallani sem akartam családról, gyerekekről, élni akartam, bulizni, pasizni, stb. 20-21 évesen már tartósabb kapcsolatokban gondolkodtam, de még ott sem igazán ezzel a gondolatmenettel, hogy majd gyerek meg hasonlók, csak azért már nem volt elég az "együtt vagyunk, járogatunk, majd lesz valahogy" jellegű "kapcsolat".


26 évesen született meg bennem a gondolat, az érzés, hogy valóban vágyom egy babára, és 27 évesen lettem anya. Még ez is elég korai a környezetemben, egyébként, de azért elég jól mutatja, hogy milyen rövid idő alatt tud változni az ember ilyen téren. Főleg, ha megtaláltad azt a férfit, aki mellett biztonságban érzed magad és megalapoztad az életed annyira, hogy ez már nem okoz gondot.


A gyerekvállalás azért első sorban érzelmi alapú döntés. Nyilván meg kell fontolni racionálisan is, hogy van-e hova, van-e kivel, van-e miből, de miután ezek adottak, onnantól kezdve tökmindegy, hogy mennyi a pozitív, mennyi a negatív érv mellette/ellene, mert ha akarod, ha vágysz rá, akkor akkor is akarni fogod, ha tudod előre, hogy nagy szopás (már bocs a kifejezését :D ). És ez az érzés ahogy nősz fel, egyre jobban körvonalazódik az emberben (vagy éppen nem, nyilván kinek mi, de most benned úgy tűnik, hogy mozgolódik valami). Az meg, hogy huszonéveid elején, éppenhogy a felnőtt életed legelején, milyen vagy, semmit nem jelent a későbbi anyaságodra vonatkozóan. Sok év van még addig, amíg te is érsz, fejlődsz, tanulsz, változol. Én teljesen más ember vagyok most, 29 évesen, mint voltam 21-22 évesen, pedig azért nem telt el olyan sok idő a kettő között.

2022. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha elbambulok, azon kapom magam, hogy fantáziálgatok: milyenre festenénk a szobáját, miket játszanánk, hogyan tanítanám és milyen dolgokat mutatnék meg neki. Már a neveken is agyaltam... - ezt én is szoktam. Addig a pillatig, míg nem jön szembe egy ordítő kölyök, mert onnantól kezdve: oké, még 10-20 évig ezt ne.
2022. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
17%

A kutyákat szokták beengedni egy labirintusba, figyelni, hogy reagál rá, hogy ki tud-e jutni, vagy elkezd ideges lenni, zavarodottan viselkedni.

Lassan pár embernél is ezt kéne csinálni, csak pl gyerekkel, hogy reagál......aztán elküldeni megfelelő pszichiátriai kezelésre....

És ezek járnak köztünk.

2022. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok ezzel, hogy ha akár egy kis szikrája is meg van annak, hogy nem akarok gyereket, akkor inkább nem kockáztatok.
2022. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
És miért akarsz gyereket? Csak ennyi, hogy meg lehet neki mutatni, mi az alma meg a körte?
2022. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Goj
2022. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!