Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem akarok gyereket, de mégis?

Ha nem akarok gyereket, de mégis?

Figyelt kérdés

Korábban sosem akartam gyereket. Egész kiskoromtól mostanáig. Engem nem hatnak meg a gyerekfotók, vagy videók. Nem dajkálgatok random piciket se az utcán, se a családi körben. Idegesít, ha bőgnek (pl tömegközlekedésen) és úgy gondolom, nem lennék egy minta mami.

Ennek ellenére mintha mindezek most nem számítanának. Az ellenérveim mellé ugyanannyi, ha nem több pozitív érvet tudnék sorolni a gyerekvállalás mellett. Ha elbambulok, azon kapom magam, hogy fantáziálgatok: milyenre festenénk a szobáját, miket játszanánk, hogyan tanítanám és milyen dolgokat mutatnék meg neki. Már a neveken is agyaltam...

Valahogy ez mégis kiakaszt. Én nem ilyen voltam!


2022. febr. 15. 06:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Az ember változik
2022. febr. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont fordítva vagyok. A második leírás voltam, az első lettem. Szívás, mert másik életreszóló nagy projektet még nem találtam magamnak, de talán nem is kell, elég, hogy jól vagyok.

Változik az ember, változnak a vágyak is, nincs ebben semmi.

2022. febr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet megváltoztál. Lehet csak a "hormonok".. Azért mielőtt belevágsz, jól gondold át. A negatív dolgokat is vedd figyelembe. Ha már bevállaltad, nem tudod visszacsinálni.
2022. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Az ember változik, ez normális. Viszont tényleg csak úgy vállalj gyereket, hogy biztos vagy benne, hogy ezt akarod és jól gondold át.
2022. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Én pont fordítva vagyok. Akartam gyereket, lett is, de már megbántam. Legszívesebben cuccolnék és menekülnék
2022. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
3-as, nem akarok belevágni még évekig. Fiatal vagyok, a huszas éveim elején. Még sokminden vár rám a gyerekvállalás előtt. Olyan fajta vagyok, aki mindent is szeretne megadni azoknak, akiket szeret. Tehát a lehető legkedvezőbb, legalkalmasabb környezetet/hátteret/körülményeket szeretném majd a gyereknek is. Ez pedig ha még továbbra is szeretnék, bizony hosszú évek.
2022. febr. 15. 07:33
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Én is pont fordítva vagyok, bár ezt annak tudom be, hogy benőtt a fejem lágya és nem azt a cukorhabos szart veszem csak észre az egészből, hanem azt a rengeteg szenvedést, gyakran tragédiát, amin átmentek felnőtt emberek egy gyerek miatt. Fordítva nem tudom, mi visz rá mégis embereket arra, hogy erről megfeledkezzenek.
2022. febr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem aki nem 100%-ig biztos benne, hogy szeretne gyereket, az inkább ne is vállaljon.
2022. febr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, nekem sincs gyerekem, idősebb is vagyok már, de amikor meglátok egy kis kedves, aranyos gyerkőcöt valahol, aki mosolyog rám, azt gondolom, ő lehetne a lányom/fiam is....

Nem nem akartam, egyszerűen nem úgy alakult, nem jött össze, egészségügyi problémák is voltak, a környezet is...

De valahol sokszor elszomorodom, és úgy érzem, mintha a túlvilágról nézne engem egy kis ember, aki szeret így is, hogy nem születhetett meg...és az én bénaságom az oka, hogy ő még ott van. Nem az életben, hanem valahol messze, távol. És vár arra, hogy végre boldog legyen velünk, játsszon, nevessen, éljen.

2022. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam, aki válaszolt.


7-es, én sem a habkönnyű, ultra rózsaszín, genny édes részét nézem csak a dolognak. Egyszerűen elkezdtem mérlegelni, és, mintha a jó dolgok felé billenne a mérlegem. Persze ehhez az is kell, hogy jelenleg stabil párkapcsokatom van, immár negyedik éve. Van házam, jól fizető munkám és félretett pénzem. Így gondolom könnyebben "jön" ez az érzés.


8-as, meg sem fordult a fejemben, hogy nem 100%-os bevállalás mellett fogok nekiugrani a gyerektémának. Ha neked az írásomból ez jött le, javaslom, olvasd el még párszor és értelmezd a szöveget. Remélem nem fogja meghaladni a képességeidet.


9-es, ez egy gyönyörű gondolat! Nagyon szép. Köszönöm, hogy megosztottad velem.

2022. febr. 15. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!