Mivel magyarázható az, hogy a magyarok jelentős része "lepusztul" már 50 éves korára is?
Le leszek pontozva, de a többség sajnos maga tehet róla.
Nyilván, ott van a tény, a rossz munka, stresszes életmód.
De mellette maga dönti el, hogyan tartja karban magát, milyen ételeket fogyaszt.
Én sokat túrázom, és látok "öregeket" akik úgy nyomják, hogy egy fiatal megirigyelné őket. De az 50-60-as korosztály egy része simán lefut hosszú távokat is.
200ezres fizetésből vagy jó ruhákat veszel, vagy a kocsidra áldozol, hobbidra, vagy csak az egészségre, sportra figyel aki akar. De ezeket együtt nem lehet kihozni ennyiből.
A tetves ország szégyene, nem a miénk.
Amúgy ami nagyon meglátszik az a táplálkozás és káros szenvedélyek.
Alkohol, dohányzás. Mindkettőben jók vagyunk.
Azt látom, hogy akik kerülik a káros dolgokat, figyelnek a táplálkozásra és tudatosan figyelnek a mentális és fizikai egészségükre, azok kortól függetlenül jól néznek ki.
Jókat írtak előttem, de sajnos van még egy igen fontos tényező; a táplálkozás. Nem csak a mennyisége, a minősége, de a MÓDJA sem megfelelő. Nem vesszük figyelembe, mit csinál a testünkkel a stressz. Ugye, azt mindenki tudja, hogy a stressz jó dolog, ha találkozunk a kardfogú tigrissel. A stressz hatására minden energia az agyunk, a kar-és lábizmaink működésére koncentrálódik. MINDEN energia! Az is, ami amúgy a légzésre, a szerveink működésére, az EMÉSZTÉSRE, a fajfenntartási és IMMUNRENDSZERI funkciók szabályos működéséhez kellene. És itt nincs vége. A stressz emeli a kortizolszintet, a kortizol nem engedi érvényesülni a melatonint, így nem alszunk rendesen. A kialvatlan embernek extra cukrokra van szüksége, hogy az energiadeficitet pótolja, ez a cukor (ami amúgy is minden bolti vacakban benne van) inzuliningadozást eredményez, ami a leszálló ágban újabb (belső) stresszként működik. A bolygóidegünk már nem is tudja paraszimpatikus módba kapcsolni az idegrendszerünket, annyira állandósult életünkben s stressz.
Emellett túl sok kenyeret eszünk. Régen a kenyér kovászolással készült, melynek során a glutén gliadinra és gluteninre bomlott. Ma nem bajlódnak kovászolással, helyette élesztővel kelesztik a kenyértésztát. A glutén egy ragacsos anyag, ami leradírozza a bélfalról az azt védő nyálkaréteget, a bélfal áteresztővé válik, emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba, folyamatos harcra kényszerítve az immunrendszert autoimmun folyamatokat indít be. Ezek sokáig tünetmentesek, csak fáradtság, a stressz rovására írjuk az észlelt gyengeséget, depressziót, levertséget. Amikor már kézzelfogható tünetek formájában manifesztálódik, akkor is távoli, a táplálkozáshoz látszólag semmi összefüggést nem mutató panaszok jelentkeznek, amikre természetesen tablettákat kapkodunk be, hogy továbbra is bírjuk a strapát. Mire kiderül, mi is a bibi, már késő...
Pénz és stressz.
Osztrákokból kiindulva, akik imádják pusztítani a bort és sört, hát olyan nyugerekkel van tele vagy 50 esekkel, hogy a magyar átlag sose éri azt el.
De hát ők nem megszakadva, stresszesen dolgoznak azért a 2000+ euróért 14 szer egy évben.
Mellette rengeteg túra, sok nyaralás, kényelmes munkavégzés jó megélhetésért.
Kevés öreget látni arányaiban lepusztulva, vagy középkorút, itthon meg :D ajaj...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!