Egy 16 éves diák vagyok és az iskolánknak van egy ELVILEG jó pszichológusa. Mivel az utóbbi időben elég rosszul érzem magam az iskolában, a családommal és a barátimmal romlott a kapcsolatom (anyukám szó szerint a szemembe mondta, hogy elege van abból, hogy csak panaszkodom és folyamatosan sírok, oldjam meg a problémám), azon gondolkodom, hogy elmegyek a pszichológushoz.
Azt szeretném megkérdezni,hogy hogyan zajlik egy vagy több ilyen beszélgetés a pszichológussal?
Tapasztalataim szetint az első alkalom általában ilyen "felmérés" szerű. Valószínűleg megkérdezi miért mentél oda. Itt te elmondod neki mi a problémád, aztán azzal kapcsolatban kérdezget dolgokat. Utána pedig megbeszélitek hogy legyen e több alkalom, ha igen azoknak mi lesz a lefojása, mire kell odafigyelbed, stb.
2021. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Én még nem voltam sulis pszichológusnál (nálunk nincs szóval), de szerintem mindenkivel máshogy, hiszen minden embernek más a személyisége, még ha a problémáik meg is egyeznek valakiknek, nem mindegy, hogy az illető mennyire érzékeny, milyen a gondolkodásmódja, életszemlélete. ezek a dolgok is befolyásolják, hogy egy pszichológus hogyan fog veled beszélgetni, mivel ez a munkájuk, nagyon jól kiismerik az embereket, ez alapján beszélgetnek velük.
2021. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Indulj ki abból, hogy a pszichomókus segíteni akar, és már sok-sok hasonló problémát látott, amilyen a tiéd. Készülj fel, hogy őszintén válaszolhass, sztem ennyi. Hajrá, szerintem ez egy bölcs döntés!
2021. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
A pszichllogus nem segit megoldani. Nem ad valaszokat!!!
Csak meghallgat….
Ha megoldast akarsz,akkor ne pszichologussal beszelgess. Hanem barki massal.
2021. nov. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Pszichológus vagyok, és iskolapszichológusként is dolgoztam. Amikor eljön hozzám egy gyerek vagy fiatal, akkor bemutatkozunk egymásnak, kényelmesen leülünk vagy ha sétálós a gyerek, akkor kimegyünk az udvarra. Megkérdezem tőle, hogy miben segíthetek, és akkor lehet szabadon mesélni. Ha valamit fontos tisztábban látnom, akkor kérdezek tőle. A beszélgetés végén pedig elmondom, hogy miben tudok segíteni neki. Ha nem tudok, azt is meg szoktam mondani,hogy hol tudunk neki további támogatást kérni. Engem is titoktartás köt, lehet mesélni nekem bármiről. Ha pedig valaki csak el szeretné mondani, és egyebet nem kér, akkor szívesen meghallgatom. Van, amikor a megosztás is segít, mert olyankor együtt cipeljük tovább a terhet :)
2021. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Mindenképpen kérj segítséget. Ha nem jön be az iskolapszichológus, fordulj más szakemberhez. Biztos találtok olyat akivel egy hullámhosszon vagytok, nem kell megijedni ha nem működik mindenkivel a terápiás kapcsolat.
Nekünk pl. anno olyan gyökér iskolapszichológusunk volt aki tisztában volt vele hogy elég problémás családból jövök, de az első alkalommal mosolyogva elküldött mert nem voltam túl kommunikatív. Aztán találtam olyan szakembert aki nem lepődött meg rajta, hogy egy tizenévessel idő kiépíteni egy olyan bizalmas kapcsolatot ahol már nyugodtan megered a nyelve.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!