Mi Kína, India, Törökország demográfiai trükkje?
Eletszinvonaluk (hozzank kepest) a beka segge alatt, az a 'trukk'.
Az atlag torok / kinai / indiai falusi nepseg az bizony kb. az eletbenmaradasert kuzd naponta, nem azon gondolkozik hogy 60 evesen igazan visszavonulhatna elvezni az eletet meg 20-25 evig meg hogy vajon mindket gyerek egyetemi tanulmanyaira is eleg lesz-e a befektetesi portfolio nyeresege. Ehelyett csinal 7 gyereket amelyikbol 4-5 talan megeri a felnottkort es a sajat kinlodasa mellett eltartja a szuleit is.
Hatalmas, ordítóan, oltári nagy baromságot írt az előző!
Törökország (és talán még Kínát is megkockáztatnám) “átlag faluja” infrastrukturálisan mérföldekkel jobb állapotban van, mint a magyar átlag falu.
“nem azon gondolkozik hogy 60 evesen igazan visszavonulhatna elvezni az eletet meg 20-25 evig meg hogy vajon mindket gyerek egyetemi tanulmanyaira is eleg lesz-e a befektetesi portfolio nyeresege”
Jó lenne kicsit visszavenni az arcból, mert kb. olyan magas lóról beszél, mintha errefelé az összes nyugdíjas megengedhetné magának az idei S osztályú Mercedest. A magyar nyugdíjasok aztán nagyon élvezik az életet…
“Ehelyett csinal 7 gyereket amelyikbol 4-5 talan megeri a felnottkort es a sajat kinlodasa mellett eltartja a szuleit is.“
Sikerült elolvasni és értelmezni a kérdést?? Nem Afrika mély bugyrairól van szó, hanem pl. egy olyan országról, ahol magyarok tízezrei-százezrei mennek nyaralni évente…
Kína nem nő. Azért vannak sokan, mert nagyon magas számról indultak, de jelenleg évente 70 millióval kevesebb a szülőképes nők száma. Böven kettő alatt van a reprodukciós rátájuk, még úgy is, hogy 15 éve engedélyezték a második gyereket és mivel ott ez a gazdaság jele, ezért nagyon sokan minden generációból egyszerre szülték a màsodik gyereküket. Most engedélyezik a harmadikat, mert egyes számítások szerint 1.2-3 körül lenne enélkül jövőre a reprodukciós ráta.
India egyes részein még mindig alacsony az iskolázottság főképp a nők körében, ezért sok gyerek születik (2 fölött/nő), de ők is szépen csökkennek, majdnem egy tizedet minden évben, ahogy nő a nők iskolázottsága, javul az életszínvonal és egyre többeknek elérhető a fogamzásgátlás.
Törökországban szintén csökken a születések száma, már a fentartható szint alatt vannak. Ami amúgy számomra meglepő, mert az összes befogadott szír menekült után csak kéne nőnie a születésszámoknak csökkenés helyett. Gondolom, hogy azt nem számolják bele.
Amúgy, ami szerintem törökországnál bejátszik (azon kívül, hogy a nők nem tanulnak annyian tovább és kevesebben dolgoznak), az az iszlám vallás. Nálunk egy nő és egy férfi összejön, akkor lesz egy gyerekük, náluk a második feleségnek is valôszínűleg lesz egy gyereke. De lehet, hogy ez sem jelentős különbség.
Szóval a kérdésre a válaszom, hogy szerintem a fő faktor, hogy továbbtanulnak-e a nők. Nálunk is, minél kevesebb évet tanult egy nő, átlagban annál több (tizednyi) gyerekre számíthatsz tőle. Vannak akik szerint most az adókedvezmény megnövelte a tanultak gyerekvállalási kedvét, de statisztikát nem tudott mutatni, szóval egyelőre szkeptikus vagyok.
Kína hatalmas bajban van. A nemek aránya eltolódott, mivel a lánygyermek jóval kevesebbet ér, mint a fiú. Sok abortuszt akkor végeznek el, amikor kiderül, hogy lánymagzat.
10 éve 100 nőre 107 férfi jutott, az idei népszámlálásnál már 105. De még ez is óriási probléma, legfőbb okozója a lánykereskedelemnek.
“Leszavaztátok #3mat miközben csak ő tudja hogy miről beszél😅“
Ne csodálkozz, itt már mindenki elvesztette a kapcsolatot a valósággal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!