Miért a felnőtt életet szeretik jobban zömében az emberek?
Először is ott a munka. Heti 40 órát vagy még többet kell ugyanazzal a témával foglalkozni, méghozzá mások útmutatásai szerint, mások részére. Háááát, biztosan van, aki heti 40 órán keresztül szeretni bírja ugyanazt, deee.....
Ott az időhiány. Az emberek nem alszanak eleget, napi több kávéval élnek túl (az optimális a nulla lenne), rohannak, türelmetlenek, bent reggeliznek a számítógép előtt. Egész egyszerűen napi 8 óra meló, fél-1 óra ebédszünet, 2-2,5-3 óra utazás akkor is sok, ha az embernek még nincs családja, se másodállás, se egy izmosabb tanfolyam.
A szabadság is viszonylagos. Nem más (szülők) mondja meg, mit csinálj, viszont általában se időd, se pénzed arra, amire igazán kedved lenne. Lehet, hogy pszihológiailag sokakra pozitívan hat, hogy "arra költenek, amire akarnak, oda mennek, ahova akarnak", mert szülő nem mondja meg, de attól még a körülményeikhez kell igazodjanak...
A gyerekes szülők élete abszolút a túlhajszoltságról szól, látok, láttam gyerekeseket, nemcsak a levegőbe beszélek. Amíg az embernek nincs gyereke, addig sok esetben továbbképzi magát (bár ezt gyerekkel is); rengeteg helyen van igen sok túlóra, sokan vállalnak másodállást vagy mellékest. Ha gimiben valaki kicsit is jobb agyú és/vagy nem viszi túlzásba a tanulást, ezerszer több szabadideje van, mint egy felnőttnek.
Ráadásul 20 nap alapszabadság semmire se elegendő. Én mondjuk már 40-50-nel kiegyeznék gyerek nélkül, a gyerekeseknek ennél több sem ártana.
A pénz is... az emberek többségének igenis be kell osztania és nem jut arra, amikre szeretnének. Jó, lehet jönni azzal, hogy válasszák ki a kevés jól fizető szakma egyikét, de albérletben, később lakás törlesztőrészlettel, gyerekek kiadásaival együtt egy top informatikus bér se annyira nagyon sok.
Ehhez képest egy szerető családban élő, normális tini vállán nincs ennyi felelősség, sokkal több a szabadideje, sokkal több a szabadsága, mivel fiatal, jobb az egészségi állapota (jó, ez senkinek se tökéletes, de fiatalon jobb), előtte az élet és a remények.
Nekem az egyetemi időszak volt a legjobb. Nem mindenki kényszerül arra, hogy messzebbi városban tanuljon és nem mindenkinek kell dolgoznia mellette, hogy fenntartsa magát. Aki nem vagy keveset diákmelózik, annak egy buli az egyetem, akár a szó szoros értelmében, akár úgy értve, hogy laza, bohó, szabad évek ezek.
"Ehhez képest egy szerető családban élő, normális tini vállán nincs ennyi felelősség, sokkal több a szabadideje, sokkal több a szabadsága, mivel fiatal, jobb az egészségi állapota (jó, ez senkinek se tökéletes, de fiatalon jobb), előtte az élet és a remények."
Ez egy bazi nagy HA mellett. HA szerető a családod jó a gyerekkor. HA jó a fizikai és mentális egészséged jó a gyerekkor. HA a szüleid nem dobnak rád egy csomó felelősséget korán jó a gyerekkor. De egy csomó mindenkinek ez nem adatik meg.
1
A felnőtt korban milliószor több HA és nehézség van.
Gyerekkorodban nagyon ki vagy szolgáltatva az iskolai létnek, a családodnak, a rokonoknak, a szüleid ismerőseinek. Nem vagy egyenrangú parner, nem költözhetsz el, a legtöbben nem váltunk iskolát, nem válhatsz le a családodról.
Nincsen még önismereted, hogy mi a jó neked, mit szeretnél, sem tapasztalatod, hogy hogyan kezeld a felmerülő kellemetlen helyzeteket.
Nekem például sokkal élénkebb és fájóbb emlékek, ha a szüleim ismerősei tettek megjegyzéseket a kinőtt nadrágomra, a kiskamasz esetlenségemre, bármilyen hibámra, mintha a korombeli gyerekek, amikre egyébként egyáltalán nem is emlékszem :D
Szerintem teljesen egyénfüggő, ki mit gondol, hogyan érez a felnőtt élettel kapcsolatban. Nem mindegy, milyen a családja, hogyan alakult a gyerekkora. Ez az oldal tele van az "Miért ilyen anyám?/Semmire sem tart a családom, mit tehetnék?/Hogyan kezeljem az örökös vitákat?-típusú kérdésekkel, melyek szerzői sokszor nagyon boldogok lennének, ha lehetőségük volna egy független, felnőtt életre.
Én most vagyok 29 éves, a párommal élünk a saját ingatlanunkban, dolgozunk mindketten a szakmánkban, várjuk az első gyermekünket. A barátaim már azzal jönnek, hogy öregek vagyunk (?), mennyivel jobb volt tizenévesen...ha lehetséges volna, sem lennék újra gimis. Utáltam. Hosszú volna leírni miért. A szüleim elváltak, hetente vándoroltam egyik házból a másikba, úgy éreztem, nincs igazi otthonom. Egymással nem beszéltek, nekem viszont állandóan ellentmondó tanácsokat adtak (pl. ezen a szakon tanuljak tovább/ne ezen a szakon tanuljak tovább). Ezért soha nem tudtam semmit úgy csinálni, hogy jó legyen, bármit tettem, valamelyikőjük biztosan vérig sértődött. Mert nekem mindig csak a másik szülő véleménye fontos... Mióta külön élünk, tényleg úgy alakítom a dolgaimat, ahogy nekem/nekünk jó legyen. Úgyhogy én azt mondom, nem lehet általánosítani csak az alapján, hogy kevesebb a szabadság vagy vagy hogy be kell osztani a pénzt; ez ennél sokkal összetettebb kérdés.
Egyszeru a keplet, gyerek vagy, hebrencs, gondtalan, nulla elettapasztalat. Unalmas, hogy a szulok es altalaban a felnottek korlatai koze szorulsz, szabadsagra vagysz. Olyan szabadsagra, aminek komoly ara lesz, csak ezt meg nem erted. Penzed igy sincs, tehat maris megsem csinalsz, amit akarsz, ha nem tomik tele a szulok a perselyed.
Aztan amikor felnosz (legalabb jogilag), elvezed a melot es a szabadsagot, mert azert a hatterben ott vannak a szulok, ha tulnyujtozkodsz a takaron, segithetnek. De felnotte igazan akkor kezdesz valni, amikor egyre tobb embert vesztesz el, es a vegen a szulok is elmennek. Rogton ujra gyerek akarsz lenni, es valahol belul egy kicsi darabkad meg mindig az.
9
Gyerekként esetleg azért nincs pénz fagyira, mert kevés a zsebpénz, felnőttként pedig azért, mert kevés a fizetés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!