Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire szeretitek a családi...

Mennyire szeretitek a családi összejöveteleket? Miért szeretitek vagy miért nem szeretitek? Miket csináltok alatta?

Figyelt kérdés
2021. júl. 4. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem. Ülök és hallgatom a sztorizgatást és kész, várom, hogy vége legyen.
2021. júl. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, nincs értelme.
2021. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Szeretem. Mert szeretem a családomat.
2021. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, nem is járok már el rájuk, amióta felnőtt vagyok. Amikor gyerek voltam, akkor kötelező volt, vittek, nem bírtam elkerülni. Most már nem megyek. :)
2021. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem. Engem nem érdekel senki, én sem érdeklek senkit, vagy csendben hallgatom, ahogy témaként szidják a másikat, vagy elvonulok filmet nézni.

Közben azon mérgelődök, hogy elmegy megint az a kevés szabadidőm erre, miközben értelmesebb dolgot is csinálhatnék.

2021. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, de gyerekként határozottan jobb volt. Akkor az unkatesóimmal elvonultunk játszani, beszélgetni, a felnőttek meg beszélgettek, poénkodtak.

Viszont, amióta felnőttem, kicsit változott a világ és a hozzáállásom is. Egyrészt az egyik unokatesóm elköltözött és nem jár annyiszor haza, a másikuk pedig nagyon elfoglalt és a sok felnőtt-felnőtt közt pedig néha unatkozom. Emiatt már nem dob fel annyira a program. Így is szeretem, de tényleg nem olyan már, mint rég.

2021. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tesóméknak van 3 gyerek, ezért évente van 4 szülinapi buli - a sógornőm az egyikkel majdnem egy napon született így őt is megünnepeljük, ezért a tesómnak is van már bulija. Meg közös karácsonyozás is van.


Múltkor kollektíven kezdték fikázni a könyvemet, amit kiadtak, úgy hogy amúgy a család el se olvasta.


Ha nem engem fikáznak, akkor sem mi dig tudok ellazulni, mert ritkán látom a családot.


Ráadásul a tesóm nem képes emberszámba venni engem, mindig rámkiabál ezeken a bulikon vagy beszól. Egyszer egy gúnyos megjegyzése után felálltam és eljöttem.


***


A gyerekek érkezése előtt egy falun voltak az összejövetelek, ha tehettem, kihagytam, mert elvitte a napomat, 4 óra leút, 4 óra hazaút, mert abban a horkolós családban nem lehetett aludni este, főleg, hogy hely is alig volt.


Amíg lent voltunk semmi értelmeset nem csináltunk, mindenki fetrengett meg a gép előtt ült.


Ebédnél meg ment a piszkálódás, hogy mar megint buta vagyok meg kövér vagyok és mindig vigyorognom kellett ehhez...


***


Egy időszakban volt egy hagyomány a családban, hogy évente egyszer együtt balatonozunk. Kb mindig ugyanazok mentek és én is, ha tehettem, próbáltam kihagyni.


Az egész semmiről nem szólt, ebéd után összegyűltek a férfiak és elmentek inni, a nők meg a fistalabb férfiak a parton maradtak és feküdtek.


Nem értettem, hogy mit keresünk ott, ez simán lehetett volna annyi, hogy évente egyszer az említett férfiak összeülnek kocsmázni.


Egyszer, amikor mindenki punnyadt meg bóbiskolt, otthagytam a családot, elmentem körbenézni a településen, kicsit kirandultam.


Hatalmas leteremtést kaptam, hogy ez netto bunkóság volt, a családdal kell lenni.


Meg jöttek a gúnyos megjegyzések, hogy biztos csak sunyiban elmentem cigizni.


***


Egyszerűen minden családi összejövetelt utálok, ha délután van, a délelőttöm azzal megy el, hogy ezen stresszelek, ha délelőtt kezdődik, az előttelevő nap azon bosszankodok, hogy megint egy napom elmegy.

2021. aug. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!