Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy alacsonyabb fiú irigy...

Egy alacsonyabb fiú irigy szokott lenni a magasabbra?

Figyelt kérdés
Tehát egy 175 centis irigyli egy 185 centis fiú magasságát?
2021. jún. 28. 11:43
1 2
 1/14 anonim válasza:
48%
igen, nagy általánosságban ez elmondható.
2021. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez így általánosságban nem mondható ki. Az irigység csak az alacsonyabb érzelmi inteligenciával rendelkezőkre jellemző, akik mentálisan nem kiegyensúlyozottak, esetleg még komplexusuk is van az adott területen. Náluk viszont az élet bármilyen területén előfordulhat az irigység (pl más autója, barátnője, tudása stb), tehát akár a magassághoz is kapcsolódhat.

N

2021. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
83%
A 175-ös nem. De a 165-ös már utálja a világot...
2021. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
37%

#2 az irigység mindenkire jellemző, kire jobban kire kevésbé.

A magasabb férfiak a nők 99 %-nak jobban bejönnek, már egy elég erőteljes ok, hogy irigy lehessen rájuk az ember

2021. jún. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
A 175 cm az az átlag magasság, szerintem annak az embernek nagyon kisebbségi komplexusának kell lenni, hogy irigyelje a magasabb ember. De, ahogy írták fentebb egy tipikusan alacsony 170cm alatti férfi már irigykedhet, mert ezzel kiesik nagyon sok nő látásköréből. Nekem szokott olyan lenni, mikor megyek megnéznek, mert én 204 cm vagyok és azt nem lehet nem észrevenni ugye :D és van olyan férfi, akin látszik, hogy ő is szeretne ilyen magas lenni stb. , hogy most irigykedve vagy vágyakozva nézi azt döntse el maga én nem szoktam vele foglalkozni. Irigykedve inkább a streetball pályákon szoktak nézni kosarazás közben, mert elég nagy tárházam van a zsákolások terén, lábalatti zsák, windmill minden figura. Na ott érezhető, hogy más kosarasok irigykedve nézik, amiket csinálok idegen helyen :)
2021. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
9%
hát a 175 nem átlagmagasság napjainkban. 180 az átlag felnőtt férfi magassága.
2021. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

#4: egyáltalán nem igaz, hogy mindenkire jellemző. Az viszont tény, hogy az emberek többségéne pszichésen nem fejlett, érett.

Én pl sosem szoktam irigy lenni senkire. Ha valami tetszik, ami a másiknak sikerült, akkor dolgozom azon, hogy én is elérhessem. Ilyen egyszerű. Olyan dolog miatt, smin meg nem tudok változtatni (pl a magasság) nem irigykedem, elfogadom magamat. Mire jó az irigység? Magadabb lesz tőle az ember? Sikeresebb az ismerkedésben? Nem csak hogy nem, de még taszítóbbá teszi az embert.

#2

2021. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Többsége*
2021. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Magasként sosem tapasztaltam ezt. 188 cm vagyok. Voltak 160 alatti haverjaim is, és sosem tapasztalatam ilyen feszélyezettséget az irányukból. Sőt, általában ők szoktak lenni a feloldottabbak a társaságban.
2021. jún. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

7 szerintem te szimplán nem ismered be, hogy voltál már irigy még magadnak se. Szépen hangzik, hogy te fejlettebb példány vagy embertársaidnál, de ez pont nem így van. A magadat fényező monológ miatt is látható a hazugság. Viszont a magasság miatt nem hiszem, hogy sokan irigyek lennének.


"Az irigység a társadalmi létezés egyik kulcskérdése, amely rögtön megjelenik, mihelyt két magasabb rendű élőlény képes összehasonlítani magát egymással... Az ember irigy élőlény, amely az irigyelt személy ebből származó társadalmi gátlásai nélkül nem lenne képes olyan társadalmi rendszereket kifejleszteni, melyeket a modern társadalmakban nekünk is igénybe kell vennünk."

2021. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!