Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyeneket kérdezni messengeren...

Ilyeneket kérdezni messengeren a másiktól zavaró? Mert nem nagyon örülnek neki

Figyelt kérdés
Mondjuk ha van valami egészségügyi gondom éppen akkor rákérdezni a másiknál hogy miért lehet, neki volt-e már ilyen. Vagy megkérdezni hogy zavarom-e, vagy írhatok-e neki. Meg ilyen megerősítő kérdéseket, hogy szerinte ugye nem hülyeség elmennem mondjuk ide vagy oda kirándulni, ezt meg azt csinálni, ilyenek. Ezek tényleg olyan zavaró kérdések?
2021. jún. 19. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna, ha egy ismerősöm írná ezeket, de nem vagyunk egyformák.
2021. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy idegentől, félismerőstől zavaró és szerintem már a második után nem válaszolnék neki. Barátok esetében alapvetően nem zavaró, bár ott is van egy határ. Azt például nem bírnám, ha minden egyes apróságról kikérdezné a véleményemet, mint egy ovis.
2021. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdéstől függ és hogy miért kérdezed. Meg hogy mennyire közeli viszonyban vagytok.

Az egészségügyi gondra rákérdezni és hogy neki volt-e ilyen, szerintem nem zavaró, legfeljebb ha valami iszonyú ciki dolog (például gombás fertőzésre nagyon ciki lenne rákérdezni, de fogműtétre már nem annyira). Akár orvost is javasolhat meg elmondhatja, neki mi vált be.

Az, hogy írhatsz-e neki, meg zavarod-e, ezt szerintem felesleges megkérdezni, legfeljebb nem válaszol azonnal ha nem ér rá. Ha minden alkalommal megkérdezné tőlem valaki, engem zavarna.

Az meg, hogy nem hülyeség-e ide-oda elmenni kirándulni vagy valamit csinálni szintén helyzetfüggő kérdés. Attól függ. Például ha azt kérdezed, hogy neki tetszett-e egy bizonyos előadás a színházban és nem bánta-e meg, hogy elment, mennyire érdemes megnézni vagy hogy egy autósiskoláról mi a véleménye, érdemes-e oda jelentkezni (mert hát magáról nyilván minden suli csak jót ír majd, az még kevés információ), az egyáltalán nem hülyeség. De nyilván attól függ, mire kérdezel rá. A kirándulásra rá lehet kérdezni, de nem úgy, hogy hülyeség-e, hanem hogy neki hogy tetszett az a hely. Azt már magadnak kell tudni hogy a hegyeket vagy a tengerpartot szereted jobban vagy hogy téged mi érdekel. Szóval ne tőle várd, hogy megmondja, hogy menj-e, tőle csak a saját tapasztalatait kérdezd.

2021. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem az.
2021. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általánoságban szerintem nem zavaró.
2021. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!