Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arròl, hogy...

Mi a véleményetek arròl, hogy a gazdag, jòl kereső sok gyerekesek már igy is rengeteg kedvezményt kapnak és továbbiakat követelnek?

Figyelt kérdés
Már igy is itt kapják messze a legtöbb kedvezményt egész Europában a jòl kereső, sok gyerekesek. Például a magyar adòrendszer rengeteg adòt elvon, a környező országokhoz képest is, egy dologban jobb az adòzás, ha valaki jol keres, sok gyereket nevel, ezeknél itt a legkedvezőbb adòzás, minden más esetben nagyobb az adòelvonás mértéke, még a környező országokhoz képest is. Ezek most még további kedvezményeket követelnek,semmi sem elég nekik,még a nyugdij számitását is a gyerekek számàtòl akarják függővé tenni. Ez azért rossz például, mert az állam sok gyerek esetén csak nagy pénzeket bukhat,ha ezután az agyontámogatas után a gyerekek felnőnek, majd külföldre mennek,18 vagy 23 évesen az állam által vagyis a többi adòfizető által fizetett tanulmányaik után, akkor a kormány a többi adòfizető pénzéből csak nagy összeggel támogatta őket, mégsem lettek a társadalom számára hasznosak. Szerintem a népesség csökkenése ellen legalább ennyire fontos lenne például a jobb egészségügy, igy a magasabb várható élettartam. Jelenleg a magyar egészségügy Európa egyik legrosszabbja, 35 országbòl csak az albán, bolgár rosszabb, Covidban is itt haltak meg legtöbben lakosságarányosan a világon, az EU-ban itt az egyik legalacsonyabb a várható élettartam.

2021. jún. 15. 05:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10 igen és ez nagyon szomorú. Ezek szerint csak a gyerekek mennyisége a fontos, az életminőségük nem.
2021. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
"Az érvelésed ott bukik, hogy nem követeli senki sem ezeket." De pont nemrég olvastam a neten, hogy a gyerekek számához kötnék a nyugdijakat, van egy szűk csoport, aki ezt erőlteti folyamatosan, kulonben nem irt volna erről folyamatosan a sajtó.
2021. jún. 15. 11:00
 13/16 A kérdező kommentje:
"Azt gondolom, hogy a kérdésed provokatív és manipuláló. Ugyanis nem csak a gazdagok keresnek többet, hanem mindenki, aki hajlandó gyermeket nevelni. Tudom, hogy ez sokaknak fáj, mert ha irigységről van szó, abban a magyar verhetetlen, de próbáljátok meg légy szíves lenyelni azt, hogy aki tesz valamit az ország jövőjéért, az kap egy kis honorációt." Pont, hogy az Orbán kormany csak a gazdagoknak kedvez mindenben pl: egykulcsos ado, xsaladi adókedvezmény stb. mikozben a családi pótlékot sosem növelte. Azzal nem tesz az orszag jövőjéért,ha a gyerekei kimennek külföldre, ahogy felnőnek,ahogy sokan teszik.Rádásul máe igy is annyi kedvezményt kaptok, amit senki más Európában!Léci ne nézz teljesen hülyének!Köszi! Pont az ilyenek miatt is hagyom el remélhetőleg ezt az élősködő vilagot en is hamarosan!
2021. jún. 15. 11:05
 14/16 anonim ***** válasza:

#12

Mondjuk szerintem pont az nem fog megvalósulni. A legtöbb ember már 1 hónapra előre nem tud tervezni, nem hogy nyugdíjra.

2021. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem ismerek senkit, aki ilyet követelne, ez nem tömeges jelenség azért. Azon meg, hogy vannak ilyenek, egyáltalán nem kell meglepődni.
2021. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%
Valasztasra el kell menni szepen, es a nem fideszre szavazni. Ennel rosszabb semmi nem lehet, es azt lehet valtoztatni, ezeket meg csak erovel.
2021. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!