Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha meghalna a...

Mit tennél, ha meghalna a kedvenc hírességed? (énekes, színész stb)

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 16:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szintén Siklósi Örs halálával jártam nagyon közel ehhez az érzéshez, idén februárban. Nem állítom, hogy az elsőszámú ​kedvencem lett volna (az a pozíció Billie Joe Armstrongot illeti), de előadóként, művészként és magánemberként is egy hihetetlenül inspiratív, karizmatikus embernek tartottam. És nem mellesleg imádtam a zenéjét, mind az AWS, mind pedig a szólóprojektjének berkein belül. 2 évvel volt mindössze idősebb nálam.


Hogy mit csináltam, mikor megtudtam, hogy meghalt?

Épp a munkahelyen voltam, és felnéztem pár percre a facebookra, amikor szembejött velem a hír. Csak bámultam magam elé, hogy ez most mi a f*sz. Annyira a semmiből jött az egész, hogy akkor tényleg azt éreztem, hogy le vagyok sokkolva. Ki is kellett pár percre kéredzkednem sétálni meg levegőzni egyet, hogy összeszedhessem magam, és ne kezdjek el magzatpózba összegörnyedve bömbölni a bolt közepén. Utána már nagy nehezen lenyomtam a maradék 5-6 órát, de kissé megerőltető volt mosolyogni és jópofizni a vevőkkel, mintha mi se történt volna.

Aznap este mikor hazaértem, gyújtottam egy mécsest, bontottam egy doboz sört, leültem a szobám közepén és meghallgattam tőle pár kedvenc dalomat, közben pedig kihasználtam, hogy végre egyedül vagyok és elmorzsoltam néhány könnycseppet.


Érdekesség, hogy sok rajongó azt állította, hogy a halálhíre után napokig, de akár hetekig nem voltak képesek AWS dalokat hallgatni, na nálam ez pont fordítva történt. Az elkövetkezendő 1-2 hétben szinte kizárólag csak AWS nóták pörögtek a fülesemben és egyszerűen bűntudatom volt, ha épp valami másik bandát hallgattam.

Kimentem a felállított megemlékezős helyre is, ott is gyújtottam érte egy mécsest, és mondtam halkan pár mondatot neki címezve. Valamint nemrégiben kibuszoztam Budakeszire is a sírjához. Ja, meg a halálhír utáni másnap írtam róla egy rövid novellát, mert nagyon kikívánkozott belőlem pár gondolat.


Úgy nagy összességében ezeket tettem, így dolgoztam fel ami történt.

Ami a jövőt illeti, továbbra is hallgatni fogom a dalait, és bárhogy is alakul az AWS későbbi sorsa, igyekszem őket ott támogatni, ahol csak tudom. Meg úgy unblock az egész rock/metálzenét.

És alkotok továbbra is, csak én nem zenét, hanem novellákat. Mert ha valamiben Örs engem igazán inspirált, az az, hogy nem ciki a saját szomorúságunkból, dühünkből, lelkifájdalmainkból ihletet meríteni valamihez, hanem ezeket kreatív módon ügyesen fel lehet használni ahhoz, hogy valami maradandót alkossunk.

Úgy összességében azon leszek, hogy olyan ember maradjak, akire ő is büszke lenne.

2021. jún. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Örs esete borzasztóan tragikus,olyan egy drága,imádnivaló, tiszta ember volt. A hangja is állati jó volt,mély szövegekkel. Egy magyar modern metal banda ami sok sok országban népszerű,a határ a csillagos ég volt nekik

És emberek csodálkoznak hogy miért nem hiszek semmilyen istenségben-az ilyenekért

2021. jún. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Örs halála engem is megrázott, pedig csak az eurovíziós dalukat ismertem, nem igazán követtem a munkásságát (pedig az az egy számuk tetszett, nem értem miért nem hallgattam többet). Elszomorodtam miatta.
2021. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Megszólítom, hátha rám is lenne ideje. Megköszönném neki a földi munkáját.
2021. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Már meghalt :(

Akkor amikor még nem is éltem :(

16L

aug. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!