Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nyugdíjasok miért hajlamosak...

A nyugdíjasok miért hajlamosak összevásárolni mindenféle kacatot?

Figyelt kérdés
Ruházkodásra, élelmiszervásárlásra gondolok elsősorban. Mifelénk az idősek hajlamosak összevásárolni 10 kiló sárga címkés zúzát, ami a fagyasztóládájukban poshad, ahelyett hogy vennének ugyanannyi pénzből például egy kiló csirkemellet, amit legalább szívesen el is fogyasztana valaki. Előbbivel ugyanez, Nagymamámnak nem lehet elmondani, ha a plázából kaptunk egy pólót akár, mert nekiáll hápogni, hogy a közeli Ázsia Centerben ugyanannyiért jobbat kap. Mondanom sem kell, többnyire olyan műszálas rongyokra gondol, amiknek az elején valami strasszból kirakott Szűz Mária & Britney Spears szerelemgyerek van és összességében fele annyira sem tartós, mint a másik. És ezt nem a kisnyugdíjasokon veszem észre, akik tényleg minden forintot hónap végére tesznek el, hanem akik többől gazdálkodnak egy hónapban, mint egy közszférában dolgozó alkalmazott. Miért kell előlük dugdosni, ha valami szépet kap az ember, mert folyton lefitymálják? Tényleg olyan nagypofájú elvárás, hogy annyira érdekelje őket egy szülinap mondjuk, hogy ne “Boldog ballagást!” feliratú, Tesco gazdaságos tortával állítsanak oda, amiből senki nem eszik szívesen? Vagy hogy olyat kapjon az ember, aminek örülne és ne olyat, amit 10%-kal occóbér’ rájuk tukmált az Ázsia Centeres pénztáros Marika? Csak mert valahogy visszafelé mindig magasabb az elvárás.

2021. máj. 14. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert spórolni akarnak, azt hiszik jobban járnak így
2021. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

A vásárlás elméletileg mindenkinek valamiféle boldogságot okoz (én nem szeretek vásárolni max neten,de ez az igazság. Unalmas életüket ezzel próbálják kitölteni.


Lehet te sem lennél jobb meg én sem...a sok betegség stb mellett kéne valami olyan dolog ami örömet is okoz,mondjuk ha legális lenne itthon én inkább füveznék a helyükben :D de m1.

2021. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkorukban tapasztalt nélkülözést ezzel próbálják kompenzálni.
2021. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Sajnos nekem mamám ilyen semmit se lehet neki elmondani ha veszünk valamit mert kb úgy csinál mintha az ő pénzét költöttünk volna el. Órákig képes puffogni ha veszek pl egy új holmit, amit esetleg vettem már egy hónapja is.
2021. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!