Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az mert valaki 80...

Miért van az mert valaki 80 éves annak minden hulyesegeit el kell nézni?

Figyelt kérdés
Pl oreganyam. Akkora ordas nagy hülyeség ék kel tudja támadni az embert, utána meg csodálkozik és még neki áll feljebb ha leszolom és el magyarázom neki a dolgokat? Pl miért nem engedtem oda a kutyám mikor ugrált, mert utalja a maazkokat és apám is közölte vele nem haverkodni menne hanem neki menne, ősze harapna! Annyira buta hogy nem érti meg! Nem hiszi el és ha próbálsz mást is el magyarázni meg neki áll feljebb. Mert 80 éves... Az oké én meg 26 na?! Nem tudom már egyáltalán tolerálni az öregeket, amiket némelyik művel az már kritikán aluli! A kórházakban, az utcán, a boltban... Ha valaki azt mondja, hogy őt nem idegesíti akkor azt nem hiszem el, hazudik!
2021. márc. 16. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Mert 80 évig egyáltalán nem ilyen volt és csak vén korára lágyult meg az agya.
2021. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De azért mert valaki 80 éves nem kell mindent el nézni neki. Némelyik el Várj, hogy ki szolgálják mikor furgebb mint egy fiatalabb. Mindenkit megszoltak és már elnézést de hogy viselkedik némelyik a boltban is? Múltkor volt szerencsém egy 50 és körű hölggyel beszélgetnek a postán miközben vártuk a sorsunkat és ő is csak csóválta a fejét , hogy némelyik tényleg nagyon szemtelen is...
2021. márc. 16. 15:23
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem szeretek általánosítani, de engem is idegesítenek az öregedek. Arakatosag, erőszakosak és ha valamiben nincs igazuk jönnek a "ezek a mai fiatalok, bezzeg a mi időnkben..."

Persze vannak jó arcok közöttük is, akik veszik a lapot és tök fiatalosan gondolkodnak, de nagyon ritka az ilyen.

2021. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 alletta ***** válasza:
75%

80 évesen, vagy afelett már nem mindent tudnak úgy felfogni, mint korábban, van, akinek az elméje nem tiszta már.

tisztelet a kivételeknek, akik még ebben a korban, vagy efölött is teljesen ép, naprakész elme állapotban vannak, edzik elméjüket!

2021. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Egy csecsemőnek is mindent elnézel, hogy beszarik és rád okádik.
2021. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5# a csecsemő és az öregek nem egy kategória! El beszéltünk most egymás mellett
2021. márc. 16. 15:29
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem kell minden hülyeséget elnézni, de sajnos az a helyzet, hogy minél idősebb valaki, annál inkább épül le agyilag. Persze van, aki tesz ez ellen, egészségesen él, az agyát is tornásztatja, tudatos. De aki elhagyja magát, esetleg elszigetelődik, az gyorsan elkezd leépülni. Ráadásul öregkorban az ember alaptermészete erőteljesebben előre tör. Aki kedves, türelmes, jóindulatú ember volt, az idős korában is egy aranyos, kedves idős néni vagy bácsi (ne mondd, hogy még soha nem találkoztál ilyennel!). Ők is épülnek lefele, lassabbak, feledékenyebbek, de legalább jóindulatúak. Viszont, ha megnézed magad körül az emberek többségét: türelmetlenek, agresszívak. Ahogy idős korban leépülnek, ez hatványozottan előjön, mert már nem kontrollálják magukat. Ők a házsártos, türelmetlen, pesszimista öregek.

Szerintem azzal szemben, hogy az öregek lassabbak, fáradékonyabbak, nehezebb felfogásúak, megértőnek kell lenned neked is, másnak is. De az agressziót, beszólást, lekezelést nem kell eltűrni senkitől, se öregtől, se fiataltól.

2021. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta. Idős...simán lehet, hogy szellemi leépülés elkezdődött - ha nem folyamatban van - nála(te mamádra mondom). Ki tudja te milyen leszel 80 évesen...ha megéled.


Vannak olyan öregek, akik világ életükben rosszindulatúak és követelőzők voltak, tisztelet persze a kivételnek, ez az idős korral csak romlik. Sokan belefáradtak az életbe, besavanyodtak, nincs kin levezetni a stresszt.Van olyan ismerősöm, aki nyugdíj után lett elviselhetetlen, mert egyszerűen nem tudja mit kezdjen magával munka nélkül.

Viszont rengeteg aranyos idős embert is ismerek (az az igazi nagymama alkat). Senki sem tudja mi vár rá ha megöregszik, milyen események fogják az életét alakítani...

2021. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
7#nagyon köszönöm! Igen volt szerencsém nem egy nagyon aranyos, kedves idossel találkoznom, velük konkrétan meg találtam a közös hangot, és igen akkor tudatosult bennem, hogy az én oreganyam erősen ennek az ellentéte. Igen vannak az agreszivek, akaratos és konkrétan vissza el azzal, hogy ki van nyalva a..... De az hogy ha már nem úgy van amit ő el gondolt akkor már gerjeszti a családban a feszkot és támad az emberre. Na.. Én ezt nem vagyok halylando tolerálni erre értettem, hogy az nem kifogás, hogy 80 éves valaki!!!
2021. márc. 16. 15:41
 10/20 A kérdező kommentje:
8 #koszonom! Igen, ezzel az irasoddal nagyon tudok azonosulni!
2021. márc. 16. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!