Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Írással foglalkozók, mesélnéte...

Írással foglalkozók, mesélnétek egy kicsit az alkotás folyamatáról?

Figyelt kérdés
Karakterek és jelenetek kavarognak a fejemben, de nem tudom rendezettel leírni ezeket. Ami a fejemben olyan jól összeállt, az leírva nem tetszik.

2021. márc. 2. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Attól félek, hogy erre születni kell. Mindenki másfajta információmegosztásban jó: valaki jól tud írni, valaki jól tud rajzolni/festeni, más remekül ír. Nálad melyik a hangsúlyosabb?
2021. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A felsoroltak közül egyértelműen az írás, de önmagában nézve már nem vagyok benne olyan biztos. Egy információs sziget vagyok és csónak híján csak füstjeleket küldök a világnak. 😅
2021. márc. 2. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Három dolgot soroltam fel, amiből kettő ugyanaz volt. Azt hiszem, hogy nekem sem az írással kellene foglalkoznom, szóval elkezdek festeni. :D
2021. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Én az ilyen gondolatokat leírom, aztán ahogy "kijött" minden átszerkesztem, rakok bele jelzőket meg átfogalmazom, aztán elolvasom újból, úgy mintha egy idegen olvasná, hogy bárki megértse. Bár nem szoktam semmit publikálni, csak sokszor így tudom rendezni magamban az érzelmeket, gondolatokat.
2021. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Írásról volt szó, az értő olvasás már nem megy nekem. 😅 Abba a mondatba valamiért automatikusan beleértettem a művészet főbb területeit. Na pont ez a probléma velem, hogy gondolok egy jót és leírok valamit, ami nem is hasonlít rá. 🙄
2021. márc. 2. 22:46
 6/9 A kérdező kommentje:
4 köszi! Én is magamnak írnék, először legalábbis biztosan. De magamat is kritizálom.
2021. márc. 2. 22:53
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Az alkotás folyamata mindenkinél egyéni szerintem. Nekem konkrétan történetenként változó. Az egyik regénynek a nagy része már sok-sok éve élt a fejemben, és csak a dramaturgiáján kellett dolgoznom, meg a jelenetek sorrendjén. Másik regénynél meg kitaláltam, hogy kb. miről fog szólni, aztán nekiültem. Mondjuk én nem tudok jól lineárisan haladni, általában eszembe jutnak jelenetek, azokat leírom, aztán később pakolom össze őket egységes szöveggé.

Amúgy vannak jó írástechnikai oldalak, ott találhatsz pár fogódzót.

2021. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Erre jó a stílusgyakorlat és a szituációs gyakorlatok. :)
2021. márc. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Én azt ajánlom, írd le először vázlatosan.(Személyek, helyek, hol mi történik, miért)Ha meg megvan a vázlat, könnyebben letudod írni magát a történetet.

Persze ez se lesz könnyű, bár ez emberenként változó.

Én rengeteget tanultam és tanulok most is, folyamatosan változok és így jól meg is szenvedek a történeteimmel.

Ha a történet írja magát, és elmegy egy másik irányba, mint amit terveztél, az nem feltétlen rossz.

Kitartónak kell lenni, majd a végén megcsodálhatod azt, amit alkottál.

2021. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!