Valamiben (nagyon) intelligens emberek. Milyen érzés nektek a rengeteg idiotizmus körülöttetek?
Legyen ez akár képzettség kérdése, pl orvosoknak milyen érzés hogy reklámokban öngyógyszerelésre buzdítanak, vagy dietetikusnak milyen a sok önjelölt táplálkozástudós ""okos"" tanácsait olvasni.
Vagy éppen egy kiemelkedő érzelmi intelligenciával rendelkező embernek milyen hogy körülötte rengeteg mérgező emberi kapcsolat van.
Én nem vagyok agyonképzett, de mikor a szakterületemen bődületes hülyeségekkel akarják átverni az embereket, egyszerre leszek dühös, szomorú, és sajnálom az embert, aki nem tudja magát megvédeni, mert nem lehet mindenhez érteni. Ugyanakkor nekem is eszembe jut hogy úristen, ebben jó vagyok, de mi lesz ha autóvásárlásnál bedőlök egy "önjelölt szakinak", vagy munkavállalásnál rajtam használnak ki egy jogi kiskaput, mivel sötét vagyok a munkajoghoz?
Remélem lehet érteni a kérdést, kicsit kusza lett...
Nagyon sokat olvasok és tudatosan fejlesztem az EQ-m.
Éppen ma gondolkoztam el azon, hogy körülöttem mennyi mérgező ember van, szomszéd, egyetemen a tanárok/oktatók, mennyi érzelmileg selejtes emberrel találkoztam a mai napon.
A szomszéd ahogy megjött, kinyitotta a kapuját, kiment a kutya, visszahívta és belerugott a kutyájába, egyébként kisebbségi komplexusa van a pasinak, legalábbis én így látom.
A többit inkább nem részletezném így. Nem találkoztam a mai napon igazán "egészben" lévő emberekkel és ez számomra nem jó érzés, hogy a környezetemben ilyen emberek vannak, leginkább az egyetem zavar, hiszen itt alárendelt viszonyban vagyok az oktatókkal szemben.
Nah tisztázzuk, olyan hogy kiemelt érzelmi inteligenciájú ember, olyan nincs.
Nincs egyetlen objektív szempontja sem az érzelmi inteligenciának, az hogy valaki ismeri azokat a jelenségeket,amik mérgezőek, vagy az i teligenciájának, vagy a művelcségének köszönheti.
Egyébként nem zavarnak a nagyonbuta emberek sem, legtöbször kifejezetten kedvesek és aranyosak.
Persze találkoztam már vad parasztal aki csak agresszívan tudot érvényt szerezni magának, de nem ez a gyakoribb eset.
Az intelligencia meg a képzettség mondjuk nem igen van köszönőviszonyban sem, de mindegy.
Én ki tudok készülni a tudattól is, hogy mennyi hülye van, ahogy attól is, hogy hogyan lehet például hinni, úgy igazából bármiben, akár a laposföldhívőkre gondolok, akár a vallásosokra. A hit lényege annyira messze gyökeredzik a realitástól, hogy én automatikus alacsonyabb rendűnek kezelem azt, aki hisz.
Szakmai téren is, több mindenben belefutok hasonló hülyeségekbe, de úgy gondolom, hogy azokat verik át igazán, akik amúgy is menthetetlenül buták. Én, ha nem értek valamihez és egy döntés előtt állok, akkor utánanézek. Ha más az internet korában ennyire nem képes, akkor amúgy is csak idő kérdése, hogy valaki átverje, kihasználja. Az ilyenekért nem szoktam könnyeket hullatni.
2: De, létezik érzelmi intelligencia. Amikor valaki társas kapcsolatokban, szociális helyzetekben, szituációkban mindig a megfelelő, adekvát döntést hozza meg.
Amikor átérzi a többi ember helyzetét, érzéseit, empatikus, érzelmei összhangban vannak, távol áll tőle a gyűlölködés, a szeretet nyelvén gondolkodik és a szeretet vezérli cselekedeteit.
5ös: hát, azért ez a "szeretet nyelve" maszlag kicsit tudománytalanra sikeredett...
3as: te miért írtál ehhez a kérdéshez? "művelcség", jézusom...
#5 az aki szociális szituációkban mindig megfelelően reagál valószínűleg pszichopata.
Épp ez a baj az EQ fogalmával, egyrészt hogy bizonyos pontkait mások szimpátiája határoz meg, másrészt hoogy a további pontokon meg a jólfunkcionáló pszichopaták teljesítenek a legjobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!