Szerintetek mért lehetséges az, hogy az evolúcióból származunk, vagyis értitek... Vagy ha a teremtésben hisztek akkor miért az lehetséges?
szaja(#10): "Nos törvényszerűség nem létezik tudatos törvényalkotó nélkül!"
Ez valóban egyszerű. De nem elmélet, hanem csak hipotézis. Az elméletek olyan tényekből indulnak ki, amik elvezetnek az elmélettel megmagyarázható más tényekhez. Ha megfigyeled, hétköznapi értelemben is így használjuk az elmélet szót, ha van mögötte levezethetőség. Viszont nem használjuk a hipotézis szót, és a szimpla kitalációt is elméletnek nevezzük. A te elképzelésed nem tartalmaz összefüggéseket, csak tényeket, amelyek között azonban nincsenek olyan tények, amikből valós hidat lehetne építeni, még csak a logikai levezetés szintjén se.
Valóban vannak törvények, és valóban vannak törvényalkotók is, de a tény az, hogy törvényekből számos olyan van (sőt, ez az elsöprő többség - fizikai), amikről nem tudjuk, hogy honnan származnak. Így az állításod nem tény, mivel semmin se alapul.
Gondolatban teremts valamit céllal, és teremts köré véletlenszerűen bármiket, amik bármilyen tulajdonságokkal rendelkeznek.
A bármik befolyásolni fogják a céllal teremtett valamidet, és el fogják rontani a célodat. Ezután a valamidet mindig változtatnod kell annak tükrében, hogy az egyéb bármik között is megtartsa a hasznosságát. Ez tudod mit jelent? Hogy olyan törvények születtek meg ebben a világban, amiknek a létrejöttét te előre nem láttad.
Bármit teremtesz, ha az sok és kellően sokszínű, ha akarod, ha nem, létrejönnek törvények, még akkor is, ha te ezekből egyet se akartál megteremteni.
A számítógépben, a működés legmélyén van egy utasításkészlet, ami tulajdonképpen nem is olyan nagy, ám az egyes utasítások összefonódása új szinteket, új olyan egységeket hoz létre, ami egy magasabb programozói szinten már megint csak egy-egy utasítás lesz, és a magasabb programozói nyelvben ezzel megnőtt az utasításkészlet és az utasítások tulajdonságai is bővülnek... és így tovább.
A programozó azért szenved sokat, mert észreveszi, hogy a programírás közben állandóan általa nem ismert, vagy még meg nem ismert olyan törvényekbe fut bele, ami megakadályozza a céljainak kivitelezését.
Gondolhatnánk, hogy persze a célunk kivitelezését megakadályozó törvények legyőzése csak az értelem irányításával történhet meg, hiszen kinek kell egy olyan program, ami nem az előre meghatározott célt kivitelezi.
Ám ez nem lesz akkor igaz, ha a programozó tevékenységéből millió és millió felhasználó millió és millió más és más céllal akar hasznot húzni. A programozó hibákat csinál, sokat, vagyis más eredmények születnek, mint kellene, ám a millió felhasználóból lesz tuti egy valaki, aki felkiált majd, hogy hoppá! Neki pont ez kell, és ő elégedetten megveszi így a programot. Aztán jön a következő hiba, de megint lesz egy másik felhasználó totál más igénnyel, akinek meg ez a hibás program fog így kelleni... stbstb. Valahogy így kell elképzelni az anyag szerveződését is a térben.
Egyszóval ha anyagot teremtesz, akkor nem kell megtervezned semmit se, mert mindenképpen kell kialakulnia törvényeknek, méghozzá teljesen maguktól, és az a helyzet, hogy így egyre és egyre újabb és más törvények fognak születni maguktól.
12
Valojaban a programozo azert szenved sokat, mert kihagyja a ';' karaktert es orakon at azon agyal, miert nem mukodik.
Nem sok programot írtál. :D
Talán még egy scriptet se...
Hát a te mondatodat viszont cserébe jó sokat... de hiába... Most se értem, hogy mit akarsz itt ezzel.
Manapság egy fejlesztői környezetben a szintaktikai hiba elég könnyen elkerülhető azzal, hogy maga a felület is program, vagyis az általad beírt karakterlánc, ha értelmetlen, egyszerűen aláhúzza, kiemeli stb.
Történetesen egy kisebb script-ben a szintaktikai hiba inkább előfordulhat, mert sokszor sima notepad-ban, vagy más egyszerű szövegszerkesztőben is megírható, és a tartalom azonnal futtatható formátumban menthető megfelelő fájlkiterjesztéssel.
Pl. itt van PHP-re néhány probléma megoldásra kérés. Kérlek mutass nekem egy olyan topikot, ahol a programozóról kiderült, hogy csak elírt valamit, és nem arról szól a hibajavítás, hogy a programozó általa nem ismert törvényeket hagyott ki, vagy a törvényeket rosszul használta.
@13
De az az igazság, hogy igazad is van...
A magyar Excel-ben, ha függvényt írok, ott a szeparátor jel ez: ';'
Mivel más programfelületeken viszont a szeparátor inkább vessző, így inkább az van a kezemben, és tényleg volt, hogy teleanyáztam a szűken vett környezetemet, mire rájöttem arra, hogy mi a hiba... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!