Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az h én tanulok,...

Miért van az h én tanulok, mégis rossz jegyet kapok. Míg a barátaim/osztály társaim nem tanulnak mégis sokkal jobb osztályzatott kapnak,mint én?

Figyelt kérdés
Erre kérnék vmi logikus magyarázatott. Mit csinálok rosszul? Hogyan kéne jól csinálnom?
2021. jan. 11. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik opció az, hogy jól puskáznak, a másik az, hogy fogékonyabbak arra a tantárgyra, gyorsabban megértik. Nekem is volt tárgy (általánosban a matek, gimiben a nyelvek meg a kémia, meg a biosz meg egy ideig a töri), hogy az órán figyeltem és ott rám ragadt, megértettem, ezért otthon elég volt átfutmom, volt amit át se kellett futnom és javarészt ötöseim voltak.
2021. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Erre több magyarázat is lehet. Lehet nem tanulsz hatékonyan vagy csak nehezebben jegyzel meg dolgokat, neked több időt igényel, mint a barátaidnak. De az is lehet, hogy ők is tanulnak amúgy, csak nem vallják be, mert az nem menő. Van akinek az is elég, ha órán figyel és a nagyját megjegyzi onnan, utána max átnézi és jó jegyet kap (viszont az kizárt, hogy rajtad kívül az egész osztály ilyen lenne).
2021. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Rosszul tanulsz, nem érdekel, kicsit fejleszd magad, olvass stb, ha nem megy akkor találd meg azt amiben jó vagy és szereted, arra koncentrálj!

A nem tanultam semmit emberek 60%a tanult, csak nem biztos magában emiatt inkább azt hazudja, hogy nem tanult csak, hogy ne maradjon szégyenbe, 30% pedíg, hogy hidd azt, hogy ők milyen különlegesek, a maradék 10% pedíg lángész. :)))

2021. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a nyelvből is volt ilyen ismerősön, hogy a lelkét kitanulta, kettest kapott, míg én átnéztem tyorsan a tananyagot és lefeleltem csillagos ötösre. Egyszerűen nekik nem volt erősségük az idegennyelv, de cserébe az egyik pl a fizikából volt jeles, a másik versmondó versenyekre járt és imádta az irodalmat.
2021. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 atesz763 ***** válasza:
79%
Tantárgyfüggő, valakinek valami jobban megy mint másoknak, amég nem vagy nagyon lemaradva ne izgulj, a lényeg az hogy legalább egy két tárgy menjen amivel majd később tudsz foglalkozni
2021. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Minden diák más képességekkel van megáldva egyrészt. Másrészt az is lehet, hogy nincs affinitásod az adott tárgyhoz vagy rossz a tanulási stratégiád.


Voltak nekem is tárgyaim, amikkel vért izzadtam, hogy elérjem az ötös alsó ponthatárát, más meg kirázta kksujjból. De volt olyan is, hogy rossz stratégiával tanultam és amint másképp próbáltam megérteni a dolgokat, a napi 8-10 órás kínlódásból 2-3 lett.

2021. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerűen nem olyan a logikád ...

Ha tanulsz, azt nem jelenti, hogy meg kell jegyezni, hanem meg is kell érteni, hogy miért van ez az...

2021. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én napokat készültem a vizsgákra, nagy dolgozatokra... általában 3as lett... kevésbé fogékony az agyam, lassabban tanulok, vagy csak túlstresszeltem a dolgot... a testvérem érettségijekor bement, elkérte a többiek kidolgozott tételeit, olvasgatta amíg várt és végül 5re felelt... Az ő agya egy szivacs, és nem blokkol le stressz helyzetben sem...
2021. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm h ilyen sokan írtatok. T^T


Nálunk nincs az h csak azt mondja h nem tanult hol ott tanunlt. Nálunk nem menő ez.

Az viszont igaz,h a barnőmnek nagyon jó memóriája van. Ha nem figyel órán akkor is tudja az anyagot és mellette alig tanul vmit. Én meg figyelek + tanulok és rosszabb lesz. Dogáknál segítek neki, és még így is jobb lesz az övé.

Most egy filmet kellett megnézni + elolvasni az anyegint. Na most én elolvastam és a filmet is megnéztem. 2-es lett. A barátnőm meg csak megnézte a filmet és 4-es lett.


Azt sem tudom elképzelni h rosszul tanulok. Figyelem a szöveget, meg is jegyzem, megtanulom. A dogánál meg vmi teljesen más van mindig. Az ha nem értem, vagy rosszul értelmezem azon nem tudok javítani. Olvasok, fejlesztem magam. Szépirodalmi könyveket olvasok azok érdekelnek...

Nemtom már miket akartam még írni..de


Köszönöm h megosztották velem azt is h nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen. De nektek nem esett ez nagyon rosszul h más tud, ti meg nem?

Nekem eskü az a legnagyobb bajom. Mert ez mindig felkerül vmilyen formában. Az érettségitől is már 8. Van elkezdtem tanulni, de rájöttem semmi értelme. Meg tudom h az nem olyan nagy cucc, de ha az nem sikerül konkrétan vége az életemnek. Ha nem leszek egyetemista nem lesz jó életem, mert szerencsétlen is vagyok. Nem fog össze jönni papír nélkül a munka. Stressz helyzetekben nem szoktam leblokkolni. Minden percben szinte az vagyok(dadogok) so ahoz már hozzá szoktam. Nem is érdekel. Csak teljesítsek jól. Ez az élet célom. A tudást nagyon bírom.

2021. jan. 11. 20:02
 10/19 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is ez volt,de valahogy csak túl éltem.

Amit az 1-es ír az teljesen igaz.

2021. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!