Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják small talk...

Miért tartják small talk témának a gyerekvállalást (és annak hiányát) a fodrászok, kozmetikusok? Hogy lehet udvariasan elutasítani az ilyen kérdéseket?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 11:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
elkezdesz másról beszélni...
2020. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Már miről?

Egyáltalán nem akarok beszélgetni vele, és mindig bevetem a "nem vagyok beszélgetős típus" trükköt, de mintha a falnak beszélnék.

2020. nov. 27. 11:22
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ne beszélgess. Hagyd, hogy ő beszéljen... :)))
2020. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Örömmel, de minek kérdez? :)
2020. nov. 27. 11:31
 5/30 anonim ***** válasza:
43%

Attól menőbbnek érzed magad, hogy nem tudsz kiírni egy kérdést magyarul?


Azért kérdez, mert azt tanulta, hogy a vendéggel udvariasnak kell lennie.

2020. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem szeretnék beszélgetni!


ENNYIT kellene mondanod!

2020. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem tudok magyar nyelvű kifejezést a "small talkra", ami kellőképpen kifejezné a tartalmát, ugyanakkor ez ilyen formában egy közkeletű kifejezés Magyarországon is.

Nem én leszek "menőző", attól, hogy te nem ismered/nem érted/nem szántál rá 10 másodpercet az életedből, hogy utánanézzél a jelentésének, inkább dupla annyi idő alatt beszólogattál nekem. :)

Érsd: csipcsup beszélgetés csipcsup dolgokról vadidegen/félidegen emberekről. Alapszabálya, hogy ilyenkor nem beszélünk politikáról, vallásról, magánjellegű dolgokról - így a házasságról és a gyerekvállalásról sem.

Szerintem meg az az udvarias, aki ilyesmit nem bojgat, amikor hozzá nem túl közel álló emberekkel beszélget.

Iszonyatosan türhő dolognak tartom azt, hogy ilyesmiben belekérdeznek 10 perc ismertség után.

2020. nov. 27. 11:40
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Természetes számukra.


Egyébként nem csak a fodrászoknak, hanem az idősebb emberek is simán rákérdeznek. Én nem szeretnék gyereket, de ritkán adok konkrét választ.

2020. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen megmondani: lapozzunk.
2020. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
31%

"magánjellegű dolgokról - így a házasságról és a gyerekvállalásról sem"


Ennyi erővel minden beszélgetés kimerülne az időjárásban. De még az is sértő téma, mert lehet valaki a hideget szereti más meg a meleget, vagy valaki napérzékeny ezért inkább soha senki ne mondjon semmit.... :D

2020. nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!