Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a temetők...

Mit gondoltok a temetők létjogosultságáról?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy mémet, ami arról szólt hogy mennyivel élhetőbb/egészségesebb lenne a bolygó, ha minden sírkő helyett fát ültetnénk temetésekkor. Ez elgondolkodtatott, és én arra jutottam hogy ha temetők helyett erdők lennének, akkor tényleg sokkal jobb lenne. A felismerhetőseg révén meg fakéregbe karcolnánk az elhunyt nevét. Szerintetek?

2020. nov. 26. 23:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy ez az egész temetkezés is elment már az "üzlet" irányába.

3-as, aztán mit érdekli már az elhunytat, hogy milyen színű meg formájú sírkő meg márványlap van felette?

Ráadásul aki nem híres ember, annak a sírköve (emléke) úgyis max. 2-3 generációt "él meg", az ük-ük-unoka már tuti nem foglalkozik vele, mennyi elhanyagolt régi sírhelyet látni...vagy már kis se váltják a helyet (pénzhiány, vagy amúgy is "már minek"), és eladják másnak és rátemetnek, mintha korábban ott se lett volna.

2020. nov. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem rendkívül önző dolog, hogy még halálom után is igényt tartok a földdarabra, ahol rohadozom. Sokkal szívesebben "lennék" fa.
2020. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

12


Nem te tartasz igényt, elő van írva, hogy mindenkit el kell temetni, te sem vagy különb, az csak egy illúzió, engedd el.

Egyébként nem muszáj ráb szni egy gránitförmedvény a sírra, ha mindenáron fát akartok, ráültettek egyet, mondjuk egy kis fenyőt.

2020. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%

"elő van írva, hogy mindenkit el kell temetni"


Nincs ilyen előírva, lehet hamvasztani is, a hamvakat pedig szétszórni.

2020. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
29%

14


Akkor meg mi a probléma? A tiéd szétszórják mondjuk a szeméttelepen, ha mondjuk odavalónak érzed magad.

2020. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%
15. Nem én voltam a 12-es válaszoló, te fogyatékos, csak felhívtam a figyelmet, hogy baromságokat irkálsz.
2020. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!