Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a temetők...

Mit gondoltok a temetők létjogosultságáról?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy mémet, ami arról szólt hogy mennyivel élhetőbb/egészségesebb lenne a bolygó, ha minden sírkő helyett fát ültetnénk temetésekkor. Ez elgondolkodtatott, és én arra jutottam hogy ha temetők helyett erdők lennének, akkor tényleg sokkal jobb lenne. A felismerhetőseg révén meg fakéregbe karcolnánk az elhunyt nevét. Szerintetek?

2020. nov. 26. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Ostobaság.
2020. nov. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Szeeintem is jó, de akkor már ne karcoljunk szegény fába semmit, hanem tegyünk le valami kis táblácskár, vagy márványlapot a fa mellé a földbe, és azon legyen a név meg a dátumok
2020. nov. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Más se hiányozna. Egy fát sokkal inkább gondozni kell mint egy sírt, lehet rajta gomba, kitépheti egy vihar, az avarral is kezdeni kell valamit ha nem örökzöld... És semmi egyediség nincs benne, míg egy sírkőnél választhatsz anyagot, színt, feltehetsz arcképeket, névtáblát, egy idézetet, stb.


Nem vagyok a környezettudatosság ellen, én is igyekszem megtenni amit tudok, de eközben úgy gondolom, hogy a halottainkra egy olyan emlékmű emlékeztessen, ami tükrözi is a szellemiségüket. Fát meg lehet ültetni az emlékükre a kertben is. Ott közel van, könnyebben gondozható, és sokkal több a választási lehetőség is. Temetőben például nem hiszem, hogy rajonganának egy gyümölcsfáért.

2020. nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

En lattam mar (bar lehet kicsit bizarrnak fog hatni) hogy az elhunyt hamvait egy kis cserepbe egy kis fa mellé szórták, es a fa foldjebe bekrvertek kvazi azzal eltettek a fat. Szerintem szép dolog (jobb mint elszorni egy folyoba stb..)

En ennek az inkabb egy fa mint egy sirko dolgot nagyon tamogatnam!

2020. nov. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
Ez szimpla demagógia.
2020. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
A sírok nem szennyezik a környezetet, ráadásul a legtöbb temető tele van fával.
2020. nov. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

A halottaink tisztelete, és a rájuk való emlékezés fontossága gykorlatilag egyidős az emberiséggel. Minden egyes korban és kultúrában van igény a megemlékezésre, és nem csak arra, hogy valami susnyás jelölje az elhunyt rokont.

Rengeteg, de tényleg rengeteg más hely van, ahová lehetne fákat ültetni a környezet védelméért - a sírok leváltása NEM ilyen.

Ráadásul jóval többet lehetne tenni a környezetért az urbanizáció megállításával, azzal ha többen visszatérnénk pl a háztáji gazdákodásokhoz, azzal, ha nem lenne mindenkinek kocsija, azzal, kötnyezettudatosan vásárolnánk, azzal, ha nem b aszna a lakosság többsége a szelektív hulladékgyűjtésre. Azzal pont nem, hogy eltöröljük a halottaink identitását, emberi mivoltát. De persze azok a dolgok, amikkel a legtöbbet lehetne tenni a környezetért kényelmetlenek az átlag embernek (akik mint most kiderült ebben a fél évben még amiatt is lázadoznak, hogy fel kell tenniük egy maszkot az embertársaik védelmében) szóval minek is azokra koncentrálni...?

2020. nov. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint csak egy hamvasztást szeretnék, meg szórjanak ki valahol és kész. Aki emlékezni szeretne rám, annak nem kell egy ultra drága sír, amit még gondozgatni is kell.

De ez az én véleményem, sokan pedig nem így gondolják, amit tiszteletben kell tartani. Szóval ezért szerintem nem lenne egy jó ötlet, mert a halottaink tisztelete tényleg egyidős az emberiséggel, nem kérheted mindenkitől, hogy felejtse el egyik napról a másikra.

2020. nov. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy mindenki hozzáállása és ideológiája szerint döntse el, hogy hol szeretne majd halála után nyugodni. Egy természetközeli, azzal harmóniában élő embernek szerintem ez egy vonzó alternatíva. Egy nagyvárosi, panelban élő munkásembernek már korántsem biztos. Nincs baj a temetőkkel, szép dolog ez a faültetéses dolog, de tartsuk tiszteletben azokat is, akik a hagyományos temetkezés hívei!

És a lényeg: ahhoz, hogy fát ültessünk, nem kell temetés.

2020. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a felgyorsult világban egyre nagyobb szerepet kap a hasonló elv. Főleg a fiatalabbak körében.

Én személy szerint nem érzem azt, hogy egy adott helyhez kötődően tudnék csak megemlékezni a szeretteimről és nem szeretném, hogy bárki is kötelezőnek érezze majd a sírom gondozását, vagy x évente olyan súlyos döntést kelljen meghoznia, hogy fenntartsa-e még az üküknagyi sírját. Lehet hogy soha nem is ismerte, dehát csak családtag volt...

Jó lenne, ha lenne B verzió azok számára, akik már irányt támogatnak. Pl. igen, erdő telepítés. Én örülnék, ha egy fa emelkedne a maradványaim fölé egy hatalmas márvány kupac helyett. Nem a környezetvédelem, sokkal inkább a mulandóság jegyében. Lehetnének szépen kiépített erdei ösvények, padok, ahol az ember sétálhat egy nagyot, elcsendesülhet és emlékezhet. A fák tövében max egy nagyon pici táblácska emlékeztetne az elhunytra. Ezt pedig teljesen természetes módon gondozhatná az "erdő gazda", hogy szeretteimnek tényleg csak az emlékezés maradjon.

2020. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!