Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért munkával töltik a...

Miért munkával töltik a nappali tagozatos egyetemisták a fiatalságukat?

Figyelt kérdés

Lányom és a kollégiumi szobatársa ugyanannyi idősek és ugyanarra a szakra járnak. Gazdasági területen mesterképzésen nyáron fognak végezni


A lányom nem dolgozik egyetem mellett, így minden kiadását mi álljuk. Kap ösztöndíjat, de abból nem tudná eltartani magát (csak tanulányit kap). Szociális ösztöndíjat nem kap, mert egyke és az egyfőre havi nettó jövedelmünk több, mint 90 eft és nem is váltunk el a férjemmel :D Mi úgy gondoltuk a férjemmel, hogy az egyetemi évek arra vannak hogy önfeledten éljen. Tanuljon, utazzon és szórakozon. Így havi szinten 65 ezer Ft-ot utalunk neki. Emellett fizetjük neki a kollégiumot és a SZÉP kártyánk terhére étkezik. Rengeteg élményt szerez, népes társasági életet él és ezt én így tartottam jónak.



A szobatársa már alapszak első félévében is dolgozott egyetem mellett. Aztán másodévesként már szakirányon. Tehát 3 év szakmai tapsztalata van. Nem kap tanulmányi ösztöndíjat, mert 2-3 jegyekkel teljesíti a tárgyakat. Nem él társasági életet, mert heti 30 óra munka és nappalis egyetem mellett nem fér bele. Havi szinten 230 ezer Ft havi bevétele van szociális ösztöndíjakból és a munkabéréből. Nem szórakozik és utazni se utazik. Csak dolgozik, tanul és alszik. Kizsigereli magát és elvesztegeti a fiatalságát. Pusztán azért, hogy spóroljon a jövőre és hogy könnyen el tudjon helyezkedni


Nem engedném a szülei helyében. persze lehet dolgozni ,de nem heti 30-ban... Ezeket az éveket soha senki nem hozza vissza


Mi a véleményetek erről a jelenségről?



2020. nov. 2. 20:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nem mindenkinek a szülei gondolkoznak úgy, mint te, vagy nem mindenki szülei teheti meg azt, hogy ilyen szinten minden szórakozását, buliját fizesse a gyerekének. Főleg a többgyerekes családoknál. Ahogy azt sem teheti meg sok szülő, hogy elindítsa a gyerekét az életben (nagyobb pénzösszeggel, lakással). Ha pedig valaki ezeket nem kapja meg akkor nyilván nincs más választása, mint megkeresni magának azt a pénzt amiből megél és félre is tud rakni, hogy egyetem után ne álljon ott nulla forinttal a zsebében. Nem hiszem, hogy bárki is jókedvéből dolgozik heti 30 órát nappali tagozat mellett.
2020. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj de nem mindenki van olyan szerencses anyagi helyzetben, hogy finanszirozni tudja a gyereke tanulmanyait. En is dolgoztam az egyetemi evek alatt, hogy meg legyen a penz. Es nagyon sok alazatra tanitott a munka, sokat segitett az elhelyezkedesben a munka tapasztalat. Mert ugye nem mindenkinek van elöre megvetve az agyikoja, hogy jolvan dragam vegzel aztan majd be rakunk egy ismerösünk cegehez.. tudod. Most nem rad celoztam ezzel, de sokan sajnos igy vannak. Örülök, hogy a gyerekednek szep eletet tudsz biztositani nagyon remelem sikeres es boldog lesz, szivböl kivanom. De sajnos nem mindenki ennyire szerencses es ne nezzük le azt aki szegenyebb csaladbol erkezik. Ne haragudjatok a helyes iras miatt nem Magyar orszagon elek es nem is oda jartam iskolaba.
2020. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az én szüleim is ugyanúgy gondolkoztak, mint ti, szerencsére. A legszebb éveim voltak az egyetemista évek, pedig nehéz szakra jártam, de annyi élménnyel lettem gazdagabb, hogy még is 30+ san is ezek éltetnek
2020. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szeremcsere nekem is hasonlo allasponton vannak a szuleim, mint te :)
2020. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az anyagiak miatt dolgoznak, gyakornokoskodnak sokan.

Érdemes megnézni pár álláshirdetést, mindenhol tapasztalatot várnak, és gyakorlati tudást. Ezt az egyetemen nem kaphatjuk meg, túl elméleti elve sok képzés.

Aki csak tanul, és a jó jegyekre hajt, nem feltétlen szerez a munkaerőpiacon használható skilleket. Lehet lesz egy Msc diplomája, de totál üres a CV-je.

Az 5-ös diplomát fogja nézni a HR-es vagy egy mutatósabb CV-ét, portófilót, milyen projektekben vettem eddig részt, és hol?


Én havonta 30 ezer tanulmányi ösztöndíjat kapok 4-es átlagra havonta.

Kiszámolva, ha a gyakornoki órabért nézem, jóval többet kereshetek ugyan annyi idő alatt, mintha a sokszor értelmetlen tárgyakra készülnék órák hosszat, amit másnap már elfelejtek, mert értéktelen tudás.

A gyakornoki órabér nagyjából 1200-1500 között van, 20-25 óránál egy tárgy 4-5-ös teljesítéséhez jóval többet kell tanulni. És van mondjuk 8-10 tárgyam egy félévben.



25 évesen fogok végezni, az is szempont, hogy valaki ennyi idősen pályakezdő vagy pl fejlesztő területen a diploma megszerzésével egy időben már midlevel szinten jár.

Az első pár félévben nincs idő gyakornokoskodni, utána azért jut rá idő, energia.


Illetve az egyetem alatt gyűjtött összeget félreteszem. Autó vásárláshoz, albérlet kaucióhoz vagy vállalkozás beinditásához jó tőke lehet kiindulásképpen.

2020. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Ajj most ez egy komoly kérdés? Szerinted miért dolgoznak az emberek egyetem mellett? Biztos nagyon jól esik nekik, nem hagyják, hogy a jómódú, jófej szüleik támogassák őket...
2020. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
97%
Ezt komolyan kérdezed? Tudod, nem mindenkinek olyan jó a helyzete anyagilag hogy mindent szépen aranytálakon tud odatolni a gyereke elé. #5-össel meg teljesen egyetértek. De ha ennyire megkérdőjelezed ezt, akkor miért nem kérdezed meg azt is hogy TE miért dolgozol? Hiszen ugyanaz mind a kettő eset, nem? Te azért dolgozol hogy ellásd a családodat, meg az egy szem gyerekedet, hogy legyen hol aludni, stb. Az egyetemista is ezért dolgozik, mert itt már egyáltalán nem az a tökéletes habos-babos világ van mint általános suliban.
2020. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
97%
Arra nem gondoltál, hogy nem mindenkinek a szülei finanszírozzák a gyerek egyetemét? Sokan vannak, akiknek a kolit, bérletet, kaját stb. maguknak kell megoldaniuk. Én végig éjszakáztam az egyetemi éveimet, mert a szüleim nem támogattak, rokkantnyugdíjból meg segélyből ha akartak volna se tudtak volna nekem pénzt utalni. Hasonlóképpen a diáktársaim nagy része is melózott. Hidd el, senki sem azért tölti gyárakban az idejét tanulás meg szórakozás helyett, mert az annyira király, csak szeretnének valahol lakni meg valamit enni amíg végeznek az egyetemmel.
2020. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos az én szüleim is így gondolkodtak, mint te, úgy voltak vele, hogy diplomáig ne dolgozzak, ezzel rengeteg feszültséget generáltak azokban az években, mert én meg fontosnak tartottam, hogy dolgozzak, hogy legyen saját keresetem, amivel azt csinálok, amit akarok, és hogy munkatapasztalatot szerezzek, mert hasznos, volt, aki így szerzett szakmai gyakorlati helyet, hogy ott tudott gyakorlatozni, ahol diákmunkán volt. Nekem nem volt lehetőségem kollégiumba menni, így otthon hallgattam a szüleim fejmosásait, hogy miért dolgozok suli mellett, így pedig nyilván tanulásban sem azt az eredményt hoztam a stressznek hála, amit hozhattam volna, ha nyugodt lett volna a légkör otthon.

Egyébként nagy hátrányból indultam volna, ha suli mellett nem dolgozok, mert friss diplomásként pont egy válság kellős közepébe csöppentem, amikor nagyon jó pont volt, hogy volt már munkatapasztalatom, és most nem lenne egy tehermentes lakásom, ha akkor nem kezdtem volna félretenni.

2020. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ti most megtanítjátok a gysreket a problémak elkerülésére és qrra, hogy nembaj, ha anyagi gond van, majd anyu es apu megoldjak...

Akik meg végiggürizik az egyetemi éveket, rendszerint olyan pozícióba kerülnek, hogy az életképtelenné nevelt lanyodhoz képest, a hátralevő életüket fogják végigszórakozni...

2020. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!