Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fiatalabb generáció most...

A fiatalabb generáció most leveri az idősebbeken a kilátástalanságát azzal, hogy nem marad otthon és végig bulizva a vírust?

Figyelt kérdés
Legalábbis azt látom, hogy mennek tovább a rendezvények, ugyanúgy 500 fős események kocsmázások stb. Mi hajtja őket? Nem féltik az idősebbeket? Hogy így nem fog visszesni az esetszám?

2020. szept. 22. 22:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
nézd, nekem pont a nagymamám mondta, hogy menjek csak dolgozni, bulizni, utána feltétlenül látogassam meg őket is, lehet dobozokba zárva, biztonságban konzerválódni kétszáz éves korunkig is, de az nem élet, csak vegetálás...
2020. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem furán látják egyesek a képet. Csak is annyi a cél, hogy a gazdaság ne omoljon össze. Mindig csak annyi eset legyen, hogy ne kelljen tömeges bezárásokat eszközölni, ne álljon meg az élet és ne is omoljon össze az amúgy is erősen omladozó egészségügy.

Nagyon régen megmondták, hogy amíg nincs nyájimmunitás, addig a vírus van és terjed. Tegnap a hírekben valami szakértő azt mondta, hogy jelenleg azt látják reálisnak, hogy talán 2021-22-re helyreállhat a régi rend. Ha a társadalom x százalékának át kell esnie ezen a betegségen, akkor minél jobban fékezzük, annál tovább fog tartani egyrészt, másrészt aki nem most fertőződik és hal meg, az majd másfél év múlva. Szóval hatalmas marhaság, hogy én pont az esti söröm mellett fogom elkapni egy kocsma teraszán a vírust. Nem boltban, nem a munkahelyemen, nem a férjem, vagy a gyerek hozza haza nekem, esetleg a szomszéd kopog át tejért és ad cserébe vírust, vagy nem bárhol máshol... Pont a kocsma teraszán a söröm mellett.

Féltem az idős szeretteimet, ezért ha meglátogatjuk is őket, azért nincs pusziszkodás, nem ölelgetjük agyon őket. Tavasszal a nagy karantén parában 3 hónapig nem láttuk egymást. Ők kevésbé féltik magukat, mint mi őket. Ugyanúgy elmennek boltba, piacra, akárhova. Ahol ugyanúgy összeszedhetik, mint tőlünk.

2020. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
#12 lehetne cél a vakcináig a minimális terjedés. Amúgy én nem idős vagyok, de próbálok úgy viselkedést választani, ami a nem terjesztés irányába megy.
2020. szept. 23. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!