Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fiatalabb generáció most...

A fiatalabb generáció most leveri az idősebbeken a kilátástalanságát azzal, hogy nem marad otthon és végig bulizva a vírust?

Figyelt kérdés
Legalábbis azt látom, hogy mennek tovább a rendezvények, ugyanúgy 500 fős események kocsmázások stb. Mi hajtja őket? Nem féltik az idősebbeket? Hogy így nem fog visszesni az esetszám?

2020. szept. 22. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Vagy végig megy egyszer és kialakul a covid fához köthető immunitás. Vagy sosem lesz az élet újra normális mint ez előtt. Szerintem látható melyik jár a több áldozattal.
2020. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
De amúgy ja. Nekem is van mamám. Ő neki is munkájából ítélve emberekkel találkozik mert a nyugdija nem elég sokra. Üdv 1es voltam. Csak bízní tudok a legjobbakban és remélni hogy ahogy vélem olyan erős. Kb semennyire.
2020. szept. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Ja, rohadt nagy buli heti 6 napot dolgozni, hogy nekik jusson nyugdíjemelésre, mi meg lassan nem élünk meg a fizetésből.

Vagy te elhiszed, hogy koncerten és este 11 után fertőz a vírus, délelőtt egy munkahelyen, egy dobozba összezárva 740 másik emberrel, ott nem terjed? Nem terjed tömegközlekedésben, de a tengerparton igen?

2020. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

:D

Az evolucio lenyege,h a gyengek meghalnak....

2020. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Hova kellene otthonmaradni??? Nincs karanten😂😂
2020. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj sofőrködtem a vírus idelye alatt is,95% ban külföldön,több országban is voltam és még élek,többször jártam Olaszban is Lombardia megyében is, látom a dolgokat ez mind csak arra megy ki hogy tönkre menjenek az emberek anyagilag,kisebb cégek így rá kényszerülnek hiteleket felvenni,ezen kívül még úrja fel kell állítani országok között gazdaságilag a sorrendet.

El kell lehetetleníteni a kisembereket.

2020. szept. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem ebből a "gondolkodásból" ered, hanem abból, hogy népünk egy harcos nemzedék, aki szereti kihúzni a gyufát, feszegetni a határokat, és ha szabály van, akkor annak ellentmondani.
2020. szept. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért az időseknek (és egyéb kockázati csoportoknak) is felelőssége az, hogy védjék magukat, ahogy csak tudják (már akit érdekel az egész). Ha a nagyika felnyomul az iskolásokkal fullra tele lévő buszra reggel fél hétkor, akkor nem védi magát. Ha a papika nem hajlandó felhúzni a maszkot az orrára, akkor nem védi magát. Ha a nagyszülők világra szóló családi ebédet rendeznek hétvégén a 138 unokájukkal az ország minden tájáról, akkor nem védik magukat.

Nyilván a fiataloknak is felelőssége megtenni a tőlük telhetőt amellett, hogy nagyjából normális életet élnek (oké, a heti két bulit szerintem is ki lehet most hagyni, de lehet, hogy más ebben leli az élete értelmét), de szerintem nem korrekt elvárni tőlünk, hogy az életünket félredobva zárkózzunk be, hogy az idősek nyugodtan jöhessenek-mehessenek, éljék a világukat mindenféle óvintézkedést nélkülözve tekintve, hogy mi vagyunk az a korosztály, aki dolgozik és/vagy tanul, szóval nem csak hobbiból jár el otthonról.

2020. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

1.


Remélem nátha, influenza, egyéb járvány idején se bulizol. Akire ez veszélyes, arra amaz is.


2.


Irodai munkát végzek. Otthonról is tudnám csinálni, azzal a különbséggel, hogy a csendben sokkal nagyobb hatékonysággal.

Heti 5 nap be kell járni, kialvatlanul vonszolom be magam, az életemből naponta 2 értékes óra megy el utazással, tömegközlekedem, ahol az emberek 50%-nak kilóg az orra a maszkból, 20% nem is hordja, egy irodában ülünk 300-an, megy a kézfogás, a maszkviselést lazán értelmezik, kajáldában ugye óhatatlanul közel ülünk maszk nélkül. A 90% gyerekes, a gyerekek iskolába járnak.


Akkor már hadd kocsmázzak egyszer-egyszer.

2020. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%

8 - "de szerintem nem korrekt elvárni tőlünk, hogy az életünket félredobva zárkózzunk be, hogy az idősek nyugodtan jöhessenek-mehessenek"

A legneccesebb időszakban 9-12-ig. Azóta viszont volt egy levelezés Viktorral tudod, amiben túlnyomó részt 18-65 éves honfitársak vettek részt, és nagy többséggel elvetették ennek a lehetőségét. Hát így kerülhet sor arra, hogy nagyika és papika reggel fél 7-kor vergősik a buszon, hogy mielőtt a piacra érjen.

Én amúgy zöldet adtam az előbb neked, de mégis elszomorít az a fiatalokban tomboló fenenagy önérzet és áldozatszerep, amivel az idősek ellenségévé váltak. Pedig nem a két generáció egymás ellensége, hanem mindkettőé a vírus (ha van), és az a hatalom, amelyik szarul kezeli az egészet (ha szarul kezeli).

2020. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!