Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pofon vágtam egy öregasszonyt....

Pofon vágtam egy öregasszonyt. Szerintetek rossz döntés volt? N

Figyelt kérdés

Történet annyi, hogy lakik tíz percnyire egy boszorka, aki amióta kutyám van, beszólogat. Humán térfigyelő kameraként ordított nekem közel húsz méterről az erkélyén, hogy két kutyát egy lakásban nem lehet, feljelent engem, költözzünk a hegyekbe, ő ismeri a törvényt. Semmi közöm az öreglányhoz, egyik napról a másikra elkezdte. A már felsoroltakon kívül, a kutyáimat nevezte vérebeknek (igen, a nagy vérebek, ültek és néztek kifelé), engem ku*vának, apámat fa**kalapnak, további fenyegetőzések, ne sétáljak a környéken, stb. Mással is ezt csinálja, beszólogat minden kutyásnak. Neki is van egy kutyája, öreg, olykor ájulásos, de pórázra nem rakja, azt viszont elvárja, hogy minden kutya pórázon legyen.


Most történt, voltunk lent. Egyik kutyám elengedve, mivel senki nem volt. Megjelenik a boszorkány a kutyájával együtt. Az én kutyám nagyon játékos, odamegy a kutyához szaglászni, aki mellesleg nem az öreglány mellett van, hanem messzebb. Az öreglány elkezd ordibálni, odamegy, belerúg egyet a kutyámba és elkezd sértegetni engem, mit képzelek, hogy póráz nélkül sétáltatom, szájkosarat rá.


Pórázra raktam a kutyámat, utána odamentem az öreglányhoz és pofon vágtam, azzal együtt, hogy merjen még egyszer a kutyámhoz érni és én viszem őt a bíróságra. Utána megint csak feljelentgetéssel jött, közben se a nevemet, se a címemet nem tudja, én viszont az övét igen, ugyanis annyian utálják a környéken, hogy megvan a híre.


Nem bántam meg, hogy megtettem, vagyis, hogy őt pofoztam fel. Viszont úgy az egész bizarr, mert életemben nem vágtam senkit pofon, pláne idős embert, merthogy az idősek tiszteletére tanítottak, viszont ez a nőszemély semmi tiszteletet nem érdemel, nekem se adja meg.


2020. aug. 8. 21:57
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk már, mennyit kellene nekem megengednem ennek a hárpiának? Fenyegetőzött már egyszer olyannal is, hogy csinál valamit a kutyáimmal. Erre persze kevés az esély, mert nem tudja, hol lakok, de ez is fenyegetés. Eltűrtem a fent leírtakat, több mint egy éven keresztül.


Bizonyítékot éppen úgy nem tudok szerezni ellene, mint ahogy ő se ellenem, mert annyi a baja, hogy a közelében lakok és nem vagyok hajlandó elköltözni.


A kutyám csak este van póráz nélkül, amikor nincs senki a közelben (egyébként ilyenkor sosem szokott lent lenni, szóval nem tudom, mi jött rá), illetve futtatóban. Visszahívni se nagyon volt időm, ugyanis a kutyám messze volt, az öreglány kutyája pedig beelőzte a gazdáját, mellesleg ő is szimatolt, semmi baj nem volt velük.


Azt eltűrtem eddig is, hogy a vénlány engem ócsárol, k>rváz, anyáz, apáz, mindent kiabál. Sőt, azt is eltűrtem volna, ha rám próbál kezet emelni, én akkor se vágom pofon. Azt viszont nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy megrúgja a kutyámat.

2020. aug. 8. 22:42
 12/34 A kérdező kommentje:

Ja és, érdekesen jelenne meg nálam a rendőrség. Neki nincs bizonyítéka ellenem, nekem se ellene. Az öreglány viszont megütné a bokáját, ugyanis szerintem, odamennék a kutyásokhoz aláírásokat gyűjteni vagy valami hasonló, mindenki aláírni, mert mindenkivel ezt csinálja, csak eddig senki kutyáját nem rúgta meg (tudtommal).


Ha viszont megjelennének, állok elébe, nekem is van mit mesélnem nekik.

2020. aug. 8. 22:45
 13/34 A kérdező kommentje:
Az ő drága kutyuskája mindig póráz nélkül van, sok kutyához odamegy, magától, aztán a gazdija szól rá a másik kutya gazdájára, hogy mit csinál, menjen a közeléből. Az én kutyámat, amikor visszahívom, nagyrészt visszajön, ezen dolgozunk, szépen haladunk. Most időm nem volt, mert a kutya előre sietett, az öreglány pedig felismerte a kutyámat, rögtön hisztérikus lett.
2020. aug. 8. 22:48
 14/34 A kérdező kommentje:
Ó és, ahányszor kiabálta nekem, hogy költözzek el, ne sétáljak a környéken, ezért feljelent engem, annyiszor mondtam már neki, hogy hajrá, szeretettel várom, őt fogják hülyének nézni. Én is mondtam neki, el lehet költözni, ez bezzeg nem tetszett neki. Én mindig megadtam neki a tiszteletet, ezek ellenére is, nem háborgattam és szóltam be neki, csak az utóbbi időben, amikor összetalálkoztunk a reggeli sétánál és kijött belőle az ördög.
2020. aug. 8. 22:51
 15/34 anonim ***** válasza:
26%
És most azzal, hogy megütötted, te vagy itt a Wonder Woman? Csak olajat öntöttél a tűzre, nem is kicsit, de ennek már te fogod inni a levét. Egészségedre.
2020. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy jó volt, ahogy azt sem, hogy Csodanő vagyok ettől. Viszont, csak mert megélt hetven valahány évet, nem jogosítja fel arra, hogy mindennap, minden kutyást sértegessen, csak mert vagyunk olyan szerencsétlenek, hogy egy kerületben lakunk vele. Ha nem adok neki egy pofont vagy rúgom meg, de nem annyira, hogy lejöjjön a feje, csak hogy érezze a törődést, máskor is megrúgja a kutyámat minden gond nélkül, hiszen soha nem kap érte semmit, csak mert idős.
2020. aug. 8. 23:03
 17/34 A kérdező kommentje:
Az már csak mellékes, hogy az ő "cukorfalatja" nagytestű, jóval nagyobb az én kutyáimnál, magasságban és széltében is. Tehát nincs az, hogy macskánál kisebb kutyája van és nehogy elvigye a menetszél.
2020. aug. 8. 23:05
 18/34 anonim ***** válasza:
70%
Álszent kommentek. Igenis van az a szitu amikor már az embernél elszakad a cérna, kedves kérdező, teljesen együttérzek veled! Na, lehet lepontozni :)
2020. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek az 18assal. Viszont tényleg nem kéne póráz nélkül sétáltatnod pláne ha tudod hogy ilyen az a nő is.
2020. aug. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

A haragod és a reakciód érthető.

De nem biztos, hogy így kell egy konfliktust elrendezni. Ha volt szemtanú arra, hogy a kutyádba rúgott egyet, akkor meg kell tenni a feljelentést.

Az teljesen igaz, hogy a jelenleg hatályos szabályozás szerint kutyát az utcán pórázon, és amennyiben veszélyes lehet másokra, szájkosárban lehet csak sétáltatni. Ezen nem lehet vitázni, napnál is világosabb szabály. Nyilván lehetne boncolgatni, hogy vajon most akkor mennyire veszélyes póráz nélkül kutyát sétáltatni, mennyire jogos ez a szabályozás, de a törvény betűje világos, nincs mit tenni. (Egyébként nagyon is reális szabály. Érheti az utcán a kutyát olyan inger, aminek hatására kiszámíthatatlanul viselkedik.)

Szóval abban, hogy pórázon kéne kint tartanod, neki volt igaza. A stílusban egyáltalán nem, és abban sem, ahogy a kutyáddal bánt, ez minimum önbíráskodás.

Egyébként ugyanígy őt is be lehet mószerolni, ha póráz nélkül sétáltatja a kutyáját. És be is kell. Nem mondom, hogy mindent a törvénnyel kell elintézni, de ahol a szép szó nem használ, ott az igazságszolgáltatást kell segítségül hívni.

Egyébként meg félned nem kell. Gondolom, nem volt tanú a pofonra, és az, hogy valamit ide kiírtál, a hatályos jogszabály szerint nem minősül beismerő vallomásnak. De azért a jövőben ne ököllel, hanem a megfelelő intézkedésekkel harcolj ellene!

2020. aug. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!