Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a baj velem ha ennyire...

Mi a baj velem ha ennyire szokott zavarni az hogy masnak minden az ölébe pottyan?

Figyelt kérdés

Igen irigy vagyok.

25 eves frissdiplomaskent csak lakotarsakkal tudok elni, kutyam nem lehet mert nincs ra idom, a fizetesem okesnak mondható es lesz jobb is de meg evek be telik mire lesz onerom barmit is birtokolni.

Mindig vartam hogy az ilyen anyuci pici fia/lanya emberek felebredjenek es meglegyen az elso munkahelyük ahol

Rájönnek h nem futja mar starbucksos kavera minden reggel, évi 2 kulfoldi nyaralásra es mukormosre.

Erre a kovetkezo tortenik: elvégeznek valami fizetett bufeszakot, kapnak egy lakast/autot/jol kereso part es elnek mint marci hevesen.

En elfogadtam h ahhoz h olyan életszínvonalon éljek amit szeretnek éveket kell dolgoznom, nekik meg onnan indul. Tenyleg ennyire nem fair ez? Mas hogy oldja meg? 5 eve annyi volt az almom, hogy tudjak egyedul lakni vagy párral, legyen meg az egyetem es elvezzem a munkam (elvezem szerencsere) fogadjak orokbe egy kutyat es fenn tudjam tartani a kocsit (amire meg nincs is penzem)


Volt osztálytársak meg nyaralgatnak diplomaoszto utan, kocsit kapnak ra etc


2020. júl. 21. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ezt úgy hívják, hogy irigység, egy-két évtized és kinövöd.
2020. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Sosem érdekelt, hogy kinek mi van. Miért jó önmagadat mérgezni?
2020. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Én is ilyen érzésekkel élek, nem tudom kinőni. Tudom, hogy rossz, de akkor is undorítónak tartom azt, hogy amíg valaki zsebpénz címen kap havi 200 ezer forintot, meg két autója van 17 évesen, úgy hogy soha életében egy órát nem dolgozott, addig nekem idősebbként semmim sincs, pedig én tanulok, dolgozok, és még egy kur va jogsira sem tudtam egyelőre összespórolni. Irigy vagyok mindenkire akinek van jogosítványa.
2020. júl. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első nem mondod? Olvasd el az első mondatom. Harmadik igen en is igy erzek. Jogsit meg diakmunkabol osszesporoltam de kocsira mibol lesz....
2020. júl. 21. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem csak te vagy így ezzel, ugyan még csak a gimin vagyok túl, de már kismillió kortársamnak, sőőt tőlem fiatalabb embernek rakták már a s.gge alá a Merci terepjárót, és a többi neves autót, mellette a közösségi oldalakra azt rakják ki, hogy már a 4. országban járnak...mi meg örülünk, ha a barátaimmal sikerül összehoznunk nyáron a diákmunka mellett egy-egy találkozót is...szóval nincs veled semmi baj, a későbbiekben max majd annyit fog változni ez a dolog, hogy nem tűnik majd fel/nem foglalkozol majd vele...vagy éppen igen. És igazából nincs értelme ezen agyalni, mert ezzel csak magadat húzod lefele. Tudom, hogy ettől függetlenül mégis mindenkiben benne van és benne is lesz, de talán tényleg az idő az, amivel ezen "segíteni" lehet. Amivel te mégis több tudsz lenni az ilyen emberektől az pontosan az, hogy értékelni tudod majd mindazt, amit önerőből megszereztél, és büszke lehetsz magadra, hogy mindazt, amid van nem a család tette alád, hanem te magad, még ha gürcöltél is érte. Mindattól pedig, amit a dolgaid eléréséig tartó úton tapasztalsz, emberileg leszel több, bölcsebb és még kapcsolatokat is kiépíthetsz.
2020. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg más szemszögből nézni a dolgokat. Az emberek sokszor nem értékelik azt, amijük van. Elvégeztél egy főiskolát/egyetemet - nagyon sokaknak nincs erre anyagi keretük. Azt írtad, lesz előrelépési lehetőség - sokan egész életükben kénytelenek kevés fizetésért szar melót végezni. Van albérleted, igaz lakótársakkal, de van akinek erre se futja. Egészséges vagy, van tető a fejed felett, van mit enned. Ezek apróságoknak tűnnek és természetesnek vesszük ezeket a dolgokat, de meg kell tanulni ezeket is becsülni.


Másrészt pedig, mások életének sokszor csak a felszínét látjuk. Kívülről tökéletesnek tűnhet egyes emberek élete, de közel sem biztos, hogy az. Nem tudhatod, hogy milyen mentális problémákkal küzd, mert a szülei csak oda lökik a pénzt de elhanyagolják, vagy hányszor csalja meg a barátja/barátnője, vagy mennyire magányosnak érzi magát mert felszínesek a kapcsolatai stb.

2020. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megértelek kérdező, az élet tényleg igazságtalan. Sokak ezüztkanállal a kezükben születtek, mások meg nyomorba. Neked is jobb lesz, ha ezt elfogadod.
2020. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De azt nezd, neked mid van, vagy nincs. Ha a masikat nezed, merlegeled, hol az igazsag, akar materialista, akar vallasos, akar ezoterikus szemmel nezzuk, csak beleragadsz a szarba. Ha nem tanulod meg ezt elengedni, oregsegedig ezt latod majd.
2020. júl. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!