Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit vegyek a két hajléktalannak?

Mit vegyek a két hajléktalannak?

Figyelt kérdés
A blahán az aluljáró előtt van 2 hajléktalan, egy néni meg eg, pasas, mindketten éhesek stb, vennék nekik valami kaját, de nem tudom hogy mi lenne a jó. Én valami olyanra gondoltam hogy pár zsemle, sajt paprika meg egy kis szalámi de lehet hogy van jobb alternatíva, ami laktatóbb, hasznosabb. Pénzzel nem vagyok eleresztve úgyhogy nem akarok egy komplett ebéted venni. Jó ez amit kitaláltam? Sztem tudnak belőle csinálni pár szendót.
2020. júl. 21. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezd meg őket mit ennének
2020. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha most dicsértetni akarod itt magad akkor nálam nem leszel jó. Keressenek munkát.
2020. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom dícsérterni magam, és nem tudom hogy mi okból vannak az utcán, de ha már itt vannak nem kéne beléjük is rúgni hogy "mennyé dógozni". Persze, szerintem is kéne munkát keresniük, de mivel nem ismerem a hátterüket, nem mondok ilyet. Szerintem ennyi emberséget mindenki megérdemel
2020. júl. 21. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudod mi okból vannak az utcán? És te mi okból nem vagy?
2020. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert van családom
2020. júl. 21. 13:01
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem hinném, hogy csak ennyi oka van. Ők ott AKARNAK lenni. Hidd el, nem éri meg segíteni rajtuk. Van tapasztalatom velük. Bárki kerülhet ilyen helyzetbe, de aki ki akar törni, hamar ki tud.
2020. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Szép dolog tőled.


Szerintem jó, amit leírtál - esetleg főtt tojást, kevés sót, egy-két palack ásványvizet (a nagy olcsóbb) csomagolhatsz mellé.


Valamiféle gyümölcs is jó lenne, nyár van, gyümölcsszezon. A C-vitamint az emberi szervezet nem képes megtermelni magának, és gondokat okoz a hiánya.


De léteznek hajléktalanszállók, ételosztó pontok is, ahová el tudnának menni.


És hallottam sztorikat, amikor pár "éhező" hajléktalan ételt kapott, de elhajították, mert nekik pénz kell.


Amúgy például jelentkezhetnének a BKV-nál. Beszélgettem egy BKV-ssal, aki anno szintén hajléktalan volt. Ott kapott szállást is, és talpra tudott állni.

2020. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Sunshinedoll ***** válasza:
46%

Kérdezd meg tőlük, mit szeretnének, én úgy szoktam.


Igen, az ember legnagyobb prioritása a munkakeresés, mikor koszos és éhes, és laknia sincs sehol, sőt, rengeteg embert vettek már fel, aki büdösen és koszosan állított be állásinterjúra! :)

2020. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Készíts nekik szendvicset, meg teát. És tedd le nekik..és menj gyorsan el, hogy ne legyen idejük köszöngetni..
2020. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#2 nem szoktam ilyet írni, de egy igazi bunkó vagy! Miért kell degradálni azt, akinek nagyobb az EQ-ja mint az átlag magyarnak?
2020. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!