Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenkinek olyan élete...

Mindenkinek olyan élete lesz,amilyennek kell lennie,vagy tényleg vannak kívételes emberek akiknek valahogy összejön az,amit akartak?

Figyelt kérdés
Itt gondolok pl munkára.
2020. júl. 20. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:

En ugy latom mindenkit az önhite vezet.


Ket teljesen ugyanolyan körülmenyek közül szarmazo egyen közül az lesz a sikeres aki abban a szellenisegben él hogy nekinennel több jar ö ennél többre képes megmutatja a vilagnak, miközben a masik önsajnalatba esik pl nekem ez adatott akarmihez nyulok, latod tönkremegy, a joba születni kell.

Mindenki önigazolja csak a sajat önhitét.

2020. júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kell szerencse is, meg, hogy jo időben jó helyen légy, de mindez semmit nem ér tehetség, szorgalom, kitartás és erőfeszítés nélkül. Úgyhogy aki elkönyveli magát vesztesnek, és emiatt nem rak energiát semmibe, az vesztes is marad.
2020. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit is akarsz igazából? Olyannak kell lennie, meg amit akar? Ki határozza meg, hogy milyennek kell lennie? Miért ne te határozod meg a saját életed?
2020. júl. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az EU-n belül nálunk az egyik legkisebb a társadalmi rétegek között az átjárás. Értsd: Aki gazdagnak születik, úgy is hal meg, aki csórinak, az meg úgy. Ez a többségnél bizony, így van, függetlenül a szorgalomtól és hasonlóktól.

És ezt is látom. Általános suliban egy városszéli helyre jártam, ahova a közeli falvakból jöttek az átlag/átlag alatti keresetű családok gyerekei. Páran lecsúsztak, a többség maradt a szintjén és talán 1-2 ember ment feljebb, ők is csak külföldön tudtak érvényesülni.

Aztán átmentem egy gimibe, ahol a többség pénzes volt. Közülük szinte mindenki pénzes helyen talált melót. Volt olyan is, aki ugyan kétszer állt neki az egyetemnek, de a szülők fizettek mindent.

2020. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én főleg arra gondoltam,hogy -most így 2féleképpen közelítem meg- pl egy 2es matekos mérnök akar lenni már régóta,de mivel 2es matekból,ami nem biztos,hogy miatta van csak,ezért lehetőséget sem kap megpróbálni. De ott a másik,hogy pl valaki filozófus akar lenni,és nem lehet az,mert ebben a korban már nem tud vele kiemelkedni,meg se élne belőle,ezért elmegy mondjuk jogira amit utál. Itt a lehetőségekre is gondoltam,ez persze országonként változó,de mégsem lehet mindenkiből (!) akkor az ami akar lenni. Ezzel mondhatni nincs is baj,nem mindenki lehet jó orvosnak stb,de a lehetőséget szerintem meg lehetne adni,mert ha az embernek nincs elég pénze,akkor orvosi egyetemre, se semmilyenre nem tudna eljutni. De az egyetemen kívül is lehet próbálkozni persze,de akkor sem biztos,hogy összejön az amit akar xy.

Egyébként egyetértek mindenkivel!😊

2020. júl. 20. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:

A mai világban nem lehet az ami akar?

Többet kellett volna tanulni, hogy ne csak matek 2-es legyen és lehet menni mérnöknek, aztán ott belátja, ha nem neki való. Orvosit is el lehet végezni ösztöndíjjal, vagy mindenféle szoctámmal, diákmunkával, koliból stb. csak tenni kellene érte. Még soha a történelemben nem volt ennyi lehetősége senkinek sem az önmegvalósításra

2020. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!