Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy "nőnek lenni nehezebb"? (mint férfinak lenni)

Figyelt kérdés

Na itt most arra gondolok, hogy a férfi életében szinte nincsenek komolyabb változások, semmi nem jár ájdalommal stb stb. a nő életében meg szinte minden.


Pistike megszületik. CSeperedik cseperedik, alsó tagozatban megtetszik neki a zsuzsika. egy év múlva, jééé felállt a fütyike. Mi történt? semmi. Elkezd maszturbálni. Mivel még nem termelődik ondó, az ég világon nem történik az orgazmuson kívül. Aztán 14 éves kora után jön a g*ci is. megtanul zsepibe üríteni. Éjszakai magömlés? nincs, ha sokat masztizik. Pubertás kor. hormonok áltoznak de nagyon, mélyebb lesz a hang, szőrzet kezd kialakulni. Fájdalmas? Nem. ha nem látná észre sem venné. Aztán majd ha nagyon idős lesz lesznek prosztete problémái, de az már más dolog.


Zsuzsika megszületik. csepredeik cseperedik, minden okés. Először megjön neki. Vérzik. De szar érzés ugye? Folyik belőled a vér csak úgy a semmitől. Görcsöl mint az állat. És ez havonta megismétlődik. Amikor elveszítik a szüzességüket, az is fájdalmas, vérzéssel jár. Aztán a szülés. iszonyúan fáj.



Nem árulom el, hogy férfi vagyok-e vagy nő, az előítéletek miatt.... Szerintetek? Nehezebb nőnek lenni? Szerintem igen, de az csak személyes vélemény.


2020. jún. 30. 16:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

7-es vagyok:

„Most konkrétan a testi lelki változásokra gondolok, egy olyan világban ahol nem kell enned innod, mégis élsz, nem kell dolgoznod, csupán "létezel".”

Ha lecsupaszítsuk a jelenlegi világot, akkor meglehet, hogy igen, több szenvedése lenne egy nőnek. Természetesen egy nagy fehérség, egy puszta, egy semmi féle világban ha ugyanazt éljük át, mint a modern társadalomban, akkor tényleg mással kéne szembesülnünk.


Adott ez a semmilyen világ. Lebegünk a létben: a nők havi 5 napot görcsölnek, de jobb esetben az sem. A semmiségben amúgy sem számít, hogy átvérezzük-e a ruhánkat (már ha van). Szerintem nagyon nehéz ennyire elméleti síkra terelni a témát.

Belegondolva… nem csak nekünk rossz. A nőknek meglátásom szerint első orgazmusig nem hiányzik a nemi aktus – legalábbis nekem, aki csupán 20 éves, és alig másfél éve él szexuális életet, úgy rémlik csak vágytam a szexre, de sose volt elviselhetetlen késztetésem rá szűzen.

Míg egy férfi gyakorlatilag erekcióval ébred, és a nap során is random történhet vele farokkeményedés. Vágy hajtaná, de elérhetetlen… mivel a semmiségben, a nagy fehér ürességben azt se tudná mire, kire kéne kiverje. Szerintem egy ilyen vágy is tud annyira elviselhetetlen lenni, mint a menszesz. Bár persze ezt nőként nem tudhatom… azt viszont tudom, hogy amikor ruha vagy cipő szerelmem lesz alig tudok aludni, mert folyton ábrándozok róla, összeállításokat tervezek a fejembe, nem nyugszok amig meg nem kapom. Picit hülye ez a példa, belátom, de hiszem, hogy ennél sokkal nagyobb és elviselhetetlenebb lehet egy férfivágy.

A lelki rész pedig változó. Ha megint a menszeszre gondolunk, bizony van, hogy egyeseknek szuicid hajlamuk van ezekben a napokban. Ez tényleg megviseli az embert, de nem tud tenni ellene. Én is csak kérdezni tudom: van kompenzáló tényező? A férfiak egy nagy semmiségben tudnának egyenértékűen szenvedni? Jó kérdés, és tetszik ez az elméleti síkú beszélgetés is. Várnám a férfiak meglátásait a témában.


Ugyanakkor ha visszacsöppenünk a valóságba, szerintem lelkileg épp úgy meg tudná viselni a kamaszkori önbizalomhiány és társadalom a férfiakat, mint a nőket. Mi nők a mellünket, seggünket hasonlítgassuk egymáséhoz. A férfiaknál farok és izomméregetés van. Ki a nagyobb jani féle játszák lengik körül a barátságokat, és szerintem a társadalmi elvásárok, illetve a nemen belül támasztott versengés van annyira kritikus mint a női verziója.


Valami mégis frusztrál engem: míg a férfiak hajtanak a nagyobb sikerre, elvégre a stabil egzisztencia még mindig tőlük van elvárgva… addig mi nők nem túl gyakran beszélünk a karrierizmusról, ambícióról. Legalábbis amilyen társaságba kerültem eddig, azt láttam, hogy a fiúbarátaim sokkal inkább törekednek a sikerre, míg a nők nem.

Vajon a gyermekszűlés, és háziasszonyi sztereotípia határozza meg, hogy ez nem túl nagy beszédtéma?

2020. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De a merevedés az nem gond.. Legalábbis szerintem. Az, hogy azért kell a mosdóba bújnod, mert összevérezted a nadrágodat, az szerint rosszabb, minthogy a farmerban duzzad a pöcsöd... Ha érted mire gondolok...
2020. jún. 30. 22:33
 13/17 anonim ***** válasza:

Off

Szerintem kerdezo fiu vagy :)

2020. jún. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13. nem talált.


Na. ezzel el is árultam magam :D

2020. júl. 1. 12:54
 15/17 anonim ***** válasza:
🤣🤣
2020. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyszr női vezetők megkérdezték tőlem hogy mi a véleményem a női vezetőkről és én azt mondtam: ha alapít egy saját vállalkozást és életben is tudja tartani részemről oké.

És erre azt mondta hogy: de én nem úgy értettem...

ÓÓÓ tudom én hogy, hogy értetted én meg így értettem

Tehát minden ott kezdődik hogy a férfi biztosítja a lehetőségeket felelősséget vállal hogy a tyúkudvarban a tyúkok kiélhessék azt amire önhatalmúlag nem képesek.

2020. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva nyiláván ha többet kell gürizned annyival nehezebb lesz az élet.


Ha egy férfit oly mértékben megviselné az életben történt változások mint a nőket annak végzetes következményei lehetnek

2020. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!