Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy "nőnek lenni nehezebb"? (mint férfinak lenni)

Figyelt kérdés

Na itt most arra gondolok, hogy a férfi életében szinte nincsenek komolyabb változások, semmi nem jár ájdalommal stb stb. a nő életében meg szinte minden.


Pistike megszületik. CSeperedik cseperedik, alsó tagozatban megtetszik neki a zsuzsika. egy év múlva, jééé felállt a fütyike. Mi történt? semmi. Elkezd maszturbálni. Mivel még nem termelődik ondó, az ég világon nem történik az orgazmuson kívül. Aztán 14 éves kora után jön a g*ci is. megtanul zsepibe üríteni. Éjszakai magömlés? nincs, ha sokat masztizik. Pubertás kor. hormonok áltoznak de nagyon, mélyebb lesz a hang, szőrzet kezd kialakulni. Fájdalmas? Nem. ha nem látná észre sem venné. Aztán majd ha nagyon idős lesz lesznek prosztete problémái, de az már más dolog.


Zsuzsika megszületik. csepredeik cseperedik, minden okés. Először megjön neki. Vérzik. De szar érzés ugye? Folyik belőled a vér csak úgy a semmitől. Görcsöl mint az állat. És ez havonta megismétlődik. Amikor elveszítik a szüzességüket, az is fájdalmas, vérzéssel jár. Aztán a szülés. iszonyúan fáj.



Nem árulom el, hogy férfi vagyok-e vagy nő, az előítéletek miatt.... Szerintetek? Nehezebb nőnek lenni? Szerintem igen, de az csak személyes vélemény.


2020. jún. 30. 16:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Attól függ, mik a céljaid. Ha kommandós szeretnél lenni, futballsztár vagy vadászpilóta, akkor könnyebb férfinak lenni, mert úgy összejöhet az álmod, nőként valószínűleg nem. Ha viszont sok pénzt akarsz keresni nulla tanulással, arra nőként van sokkal nagyobb esélyed.
2020. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem így értem. Hanem mint embernek lenni. A Létezésre gondolok!
2020. jún. 30. 16:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a menzesz a legkisebb gond a nők életében. Engem inkább a tsd elvárások, annak való megfelelés aggaszt. Itt vagy huszonévesen, diploma, be kell indítani a karriered, pénzt keresni és közben ott a biológiai órád, ami kegyetlenül ketyeg. Egy pasi teljesen ráér kényelmesen építeni az életét, lehet gyereke akár 50 felett is egy fiatal nőtől. Plusz nem esik ki a munkából, előmenetelből, mert nem ő szül és babázik otthon jellemzően. Mindeközben ki vagy szolgáltatva a férfinek, mint pénzkeresőnek. Szóval egy nő mit tehet: vagy gyorsan megszüli a gyerekeit, és utána karrier, vagy teljesen félbevágja az egészet, otthon van gyerekezik (ami 2-3 gyerek esetében 6 év legalább, ha nem azonnal lepasszolja őket) majd utána folytatja. Sokkal nehezebben tudják szerintem összeegyeztetni a saját életüket a családdal: gonduljunk csak arra, hogy a munkáltatók nem szívesen vesznek fel fiatal, friss házas nőt dolgozni. A gyerekszülés teher ilyen szempontból. A szülés borzalmairól, meg a tested megváltozásáról nem is beszélve. Én nem mondom, a férfiaknak sem könnyű, ott a családfenntartás az elvárás, de nekik annyival könnyebb, hogy nincs ilyen szorítása a biológiai órának. Ha később futnak be és akkor lesznek meg a feltételek, akkor vállal gyereket, nem maradt le semmiről. Egy nő ezt nem teheti meg.


/a véleményemnél nyilván ezerszer bonyolultabb és sokrétűbb ez a kérdés, csak egy-két szeletet ragadtam ki a témából/

2020. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem mind a két nemnek megvannak a maga kihívásai és egyáltalán nem nehezebb az egyik a másiknál, egész egyszerűen MÁS.

Amúgy nekem a menzesz például sose fájt, sose görcsöltem, 3 nap apró kellemetlenség, most tabi mellett másfél nap és szintén meg se érzem. Szülni meg nem fogok, tehát irreleváns. Teljesen más jellegű fájdalmakat éltem meg életem során és egyiknek sincs köze a nememhez.

2020. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

1es


Mivel lehet sok pénzt keresni nőként 0 tanulással? Érdekelne. De remélem nem a krválkodás meg a kitartottság lesz rá a válasz.

2020. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled kérdező.

Azt kihagytad pl. hogy a mell növekedése sem kellemes. Ilyenkor könnyen kialakulhat a rossz testtartás is.

A menzeszben pedig nem csak a vérzés a legrosszabb. Görcsöt írtad, de ott vannak még a hangulatingadozások, a mellfeszülés, izzadás stb...

A terhességet is kihagytad, amikor lényegében gazdatestnek szolgálsz és elszívnak belőled mindent. Hányás, reflux, cukorbajok, gyorsan romló fogak, aranyér, akár maradandó károsodások.

Klimaxot is kihagytad! Az aztán kellemes amikor olyan hőingásod van hogy télen pólóban mászkálsz (anyukám).

2020. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként válaszolok, és hiszem, hogy nem lehet egyértelműen egyik nemre se kijelenteni, hogy nehezebb lenne neki.

Amit leírtál valós. Tényleg tud könnyebb és tud nehezebb is lenni a pubertáskor a fiúnak, de a lánynak is.


Viszont! Te nagyrészt a fájdalomra tértél ki a leírásodban, ami valóban az élet része, de nem csak ebből áll. És én ezt úgy mondom, hogy endometriózisom van, ami nagyjából annyit tesz, hogy sokkal fájdalmasabbak a menstruációim, mint más nőknek. Nekem ez nagyon megnehezíti a mindennapjaimat, de mióta a párommal élek, és ő ápol, szeretget, sokkal jobban el tudom viselni.

Nekem fáj. De ő gondoskodik rólam. Neki se lehet könnyű, hogy látja a szenvedéseimet, és hogy próbál kedvemre tenni folyton, pedig hol hálás vagyok érte, hol pedig elküldöm a legkedvesebb szándéka miatt is melegebb éghajlatra.


A nők kegyetlenek tudnak lenni a férfiakkal, mert gyakorlatilag ők válasszák meg a partnereiket. Sok lány játszadozik fiúkkal, próbálgatja őket, felülteti néhányukat. És ilyenkor nagyot csalódok a nememben. Ekkor, egy érzékeny fiúnak nehezebb lehet mint bármelyikünknek is egy-egy görcs.

Ugyanakkor a férfiak is sakkban tudják tartani a partnerüket, és mivel fizikai fölényük van (legtöbb esetben), ezért egy nárcisztikus partner mellől lehet nem is tud sok nő elmenekülni.


Fifty-fifty.


Én például nagyon érzelgős vagyok. Ha fiúnak születtem volna ezzel a jellemmel, bele is betegednék abba a társadalmi nyomásba és sztereotípiába, ami azt eredményezi, hogy egy férfi gyenge ha kimutatja az érzéseit. Ahogy azt se szeretem, hogy nekik elvileg "ciki" pszichológushoz járni.

Ugyanakkor lányoknak se hiszem, hogy könnyebb ha érzésekről van szó, elvégre rengeteg férfi nehezen tud azonosulni velük, és elég rossz érzés, mikor a "tulajdon" párunk nem ért meg.


Szerintem mindennek van egy jó és egy rossz oldala mindkét nemnél. Ugyanakkor ha kell tudok dönteni kinek nehezebb: a nőknek. És ezt a feminista énem mondatja velem.

Miért? Azért mert sok nő (!) és férfi szerint a feminizmus ősellenség, és egyet jelent a feminációval. Olyan sok szexuális megkülönböztetés létezik a világban, hogy az valami eszméletlen. Tele vagyunk sztereotípiákkal, és ez sem segít a helyzeten, ugyanakkor vannak olyan dolgok, amik a 21. században sem változtak. Például rengeteg férfi azt hiszi, hogy ha picit is látszik a mellünk, netán térd fölé ér a szoknyánk és nem csadorba járunk-kelünk, akkor direkt provokálni akarjuk őket és várjuk a nemi erőszakot.

És talán ez a legrosszabb is egyben: engem egyszer majdnem megerőszakoltak, pedig csak ilyen "épp hogy leugrok a boltba" típusú abszolút nem kirívó szettben voltam az utcán, és így is volt olyan csávó, akinek csak az számított, hogy több lyuk van rajtam, mint rajta, és ezért joga (!) van hozzám érni. Bár a páromat is féltem, ha este 10 után egyedül van az utcán, de ez a féltés nyomába se ér annak, amit én érzek, ha a helyébe vagyok.

Sok szexuális beszólásnak ki vagyok téve a napokba, és tök mindegy hogy nézek ki. Ha lenne rajtam 20 kiló súlyfelesleg, ugyanúgy a "k" betűs szót dobálnák rám a csövesek, csak odatennék a "kövér" jelzőt is.


A modern társadalomban szerintem igenis nehéz nőnek lenni, főleg mert vannak még mindig elvárások felénk (tudjunk főzni, ragyogjon a ház, csinosak legyünk, de ne kihívóak, szőrtelenítsünk mindenhol - függetlenül attól, hogy érezzük jól magunkat - 90-60-90 stb.). De a legnehezebb benne szerintem az, hogy még egyes nőtársaink is megvetően viszonyulnak felénk irigységből.


De hiszem, hogy egy férfi élete se egyszerű a modern világban, és kíváncsi vagyok az ők álláspontjaikra is - vagyis követem a kérdést.

2020. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Most mi a fenének kell ezen agyalni egyáltalán? Ez egy baromira gyerekes kérdés. Mindkét nem esetében vannak pozitív és negatív dolgok. A menszeszt meg millió nő átéli, velem együtt, mégsem állok neki sajnáltatni magam. Vannak ennél durvább dolgok az életben, pl a rák nem válogat és gyerekeket is elvisz.
2020. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Szóval jól értem, hogy minden kulturális és társadalmi dolgot félretéve kérdezed, csupán a biológiai létezést figyelembevéve?


Elhiszem, hogy rossz a mensturáció és fájdalmas a szülés, de azért vannak pozitív oldalai is a női testnek. Sokkal tovább élnek mint a férfiak, amiről azt olvastam egyszer, hogy szerepet játszik benne a menstruáció is. A nők immunrendszere jobban kezel bizonyos betegségeket is. Pl. a "férfináthának" konkrét biológiai okai vannak, a férfiak szervezetét jobban megviselik ezek a betegségek. De elég összevetni két átlagos, egykorú nyugdíjas férfit és nőt, a nő szerintem sokkal jobb állapotban lenne, aminek lehetnek társadalmi okai is, de nagyrészt azért mégis biológia.

2020. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Még mindig nem így értem! Mindenféle küldő behatás nélkül szerintem amíg a nő mindenféle gondokkal küszködik, ami a normális kényelmes lét ellentéte, addig a férfi nyugodtan sörözik. Most konkrétan a testi lelki változásokra gondolok, egy olyan világban ahol nem kell enned innod, mégis élsz, nem kell dolgoznod, csupán "létezel". Azt csinálsz amit akarsz. De még akkor is egy nőnek (szerintem) sokkal ""rosszabb"", mint egy férfinak. A pozitívumok ellenére is.
2020. jún. 30. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!